Велика Британија го подигна на највисоко, трето ниво, предупредувањето за британските бродови кои пловат во ирански територијални води, изјави неименуван ...
сите 63 | | | веќе видена

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, ...
сите 251 | | | веќе видена

Во катастрофалното невреме на Халкидики загина седум лица, а најмалку 120 се повредени. Според првите информации, загинале двајца постари туристи од Чешка. ...
сите 13 | | | веќе видена

Возачите кои пред два дена се затекнале на автопатот 285 во Атланта, САД имале можност да доживаат она за што други може само да сонуваат - пари да им паѓаат ...
сите 17 | | | веќе видена

Фановите на серијата „Чудни работи“ (Stranger Things) сигурно се сеќаваат на првата епизода во која Дастин, актерот Гејтен Матарацо, се обидува да им објаснвуа ...
сите 9 | | | веќе видена

Италијанскиот обрег во средата го погоди силно невреме, кое корнело дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Во Пескара, во која се ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Северна Македонија Талат Џафери денеска на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница, изрази надеж дека ...
сите 84 | | | веќе видена

На покана на претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на Скопје Петре Шилегов на денешната 11. седница на Управниот одбор на ЗЕЛС присуствуваше министерот за ...
сите 42 | | | веќе видена

Прилепското Основно јавно обвинителство чека полицијата да им ги достави снимките од камерите и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за сторено кривично дело – недозволено ...
сите 61 | | | веќе видена

next