Меморандум за соработка помеѓу министерствата за информатичко општество и администрација (МИОА), и за правда, и Академија на судии и јавни обвинители „Павел ...
сите 36 | | | веќе видена

Во Германија во текот на викендот се случиле два расистички мотивирани напади, а полицијата покрена истрага. Најпрво во петокот вечер непознат маж вербално, а ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако Мајкл Џексон веќе 10 години не е жив, повторно се најде на мета на медиумите од иста причина која го години се поврзува со неговото име - обвинувања дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Џастин Бибер и Хејли Болдвин не биле интимни се до бракот од почитување кон Бога. Популарниот пејач и неговата сопруга повеќе пати истакнуваа дека ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Бијонсе и Џеј Зи веќе со години важат за најмоќна двојка на планетата, а гласините кои ги следат, доколку се покаже дека се вистините, може да им ја уништат ...
сите 7 | | | веќе видена

Се зголемува интересот за македонската кинематографија, оценија министерот за култура на Асаф Адеми и директорот на Агенција за филм Горјан Тозија по средбата ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред почетокот на Европските младински олимписки игри во Сараево денеска премиерот Зоран Заев се сретна со Ана Марија Зафировска и Никола Петковски, кои на ...
сите 48 | | | веќе видена

Над 500 планинари од Македонија и од планинарскиот клуб „Железничар 2006“ од Врање денеска се искачија на врвот Клепа на надморска височина од 1150 метри, во ...
сите 31 | | | веќе видена

Сите проекти и апликации за кои има трошка сомнеж ќе бидат отворени пред јавноста и сите апликанти кои се одбиени пак ќе се анализираат. Тоа го побарав од ...
сите 122 | | | веќе видена

next