На вонредната седница албанскиот Парламент со гласовите на владејачкото мнозинство избра нови министри во Владата на премиерот Еди Рама. Пред гласањето ...
сите 74 | | | веќе видена

Словенечкиот Парламент одби денеска иницијатива на две партии да се одржи референдум на кој ќе се одлучи за прифаќање или одбивање на глобалниот пакт за ...
сите 8 | | | веќе видена

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. Според ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонецот од Австралија, Христијан Спировски, кој потекнува од Битола одржа концерт на клавир на аеродромот во Доха. 30-годишниот Христијан, кој живее во ...
сите 17 | | | веќе видена

Синдикатот бара да се работи 7 часа дневно и 2 јануари и втори мај да бидат неработни денови. Од УПОЗ сметаат дека Макероднија треба да ја примени праксата од ...
сите 48 | | | веќе видена

Остануваат квотите за извоз на челик и алумуниум во Европската унија. Европската комисија одлучи дека ограничувањата кои веќе 10 месеци се во сила ќе продолжат ...
сите 43 | | | веќе видена

Од Велес и Лозово денеска стартуваше едукативната кампања за ИПАРД Програмата 2014-2020 во рамки на која ќе бидат организирани повеќе инфо денови, работилници ...
сите 67 | | | веќе видена

На јавниот оглас на Министерството за земјоделство, шумарство и водостoпанство, што заврши на 11 јануари, во Подрачната единица во Велес, се пријавиле 37 ...
сите 67 | | | веќе видена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати. Четириесет и три ...
сите 8 | | | веќе видена

Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој момент. ...
сите 7 | | | веќе видена

Пет години живеат без струја, со социјална помош од само околу 1.900 денари. Јадат еднаш во текот на денот и живеат во куќа пред распаѓање. Ова е тажната ...
сите 14 | | | веќе видена

Привршуваат подготовките за најмасовната црковно – народна манифестација „Богојавление – Водици во Охрид. Градот најавува дека празникот оваа година ќе биде ...
сите 59 | | | веќе видена

next