Регионот е во шок откако во хрватските медиуми се објави веста дека две млади момчиња се пронајдени мртви во нивниот автомобил среде шума во Задар. Станува ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска се сретна со новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс ...
сите 65 | | | веќе видена

Бројот на пациенти со ментални растројства е постојано во пораст. На врвот на листата е депресијата, а годишно бројката на прегледани во амбулантите е 15.000. ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со пратениците на Европскиот Парламент, Алојз ПЕТЕРЛЕ, EPP ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Заев утре во Вашингтон ќе оставари средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. Од Владата потврдуваат дека во фокусот на средбата ќе биде ...
сите 34 | | | веќе видена

Со мирен протест пред Министерството за здравство, четириесетина специјализанти по стоматологија ги побараа ветените плати за нивниот труд. Незадоволни се што ...
сите 26 | | | веќе видена

Пациентите на психијатрија ги лекуваат со застарена терапија. Повеќе од една деценија има само еден нов лек за шизофренија на позитивната листа. Но, и тој го ...
сите 15 | | | веќе видена

Претставници на Германската банка за развој KfW денеска на средба го запознале министерот за образование и наука Арбер Адеми со проектот „Регионален фонд“ ...
сите 16 | | | веќе видена

next