Се за храна

Дали секојдневно сте уморни без причина? Имате проблем ли со килограмите и покрај тоа што внимавате што јадете? Дали косата ви опаѓа? Или можеби сте анксиозни и се потите повеќе од обично? Можеби причинител на сите овие проблеми е неправилната работа на тироидната жлезда. Штитната жлезда или тиреоидеата е голем регулатор на телото и умот, а во поединечни случи може да предизвика многу проблеми, посебно кај жените. Кога штитната жлезда е во прашање, најважно е навремено да се открие причината и да се лекува на правилен начин за да не дојде до поголеми здравствени проблеми. Која е улогата тироидната жлезда во организмот? Тиреоидеата е жлезда во облик на пеперутка која се наоѓа на предната страна на вратот. Таа произведува хормони кои ја контролираат брзината на метаболизмот. Проблемите со штитната жлезда може да го забават метаболизмот како резултат на нарушеното производство на хормони. Кога нивото на хормони е повисоко или помало, може да се јават разични симптоми. Губење или зголемување на килограмите ...
сите 14 | | | веќе видена

Уште пред да продолжите со читање на рецептот, ве предупредуваме, вкусот на овие колачи е заразен! Откако еднаш ќе пробате од слатките и ароматични, па уште и домашно приготвени пралине со кокос нема да можете да престанете да јадете! Најубави се со друштво, па поканете ги пријателите, направете кафе и споделете радост. Испробани се од нашата пријателка Лана и нема да згрешите ако одлучите да ги направите. Од оваа доза ќе добиете 40 колачиња. Состојки: За колачиња: 250 гр рикота сирење 250 гр маскарпоне сирење 1 кесичка ванилин шеќер 100 гр шеќер во прав 100 гр кокос За глазура: 300 гр црно чоколадо 5-6 лажици масло малку кокос за декорација. Подготовка: Измешајте ги сирењата, додајте ја кесичката ванилин шеќер и шеќерот во прав, малку измешајте ги, па додајте го и кокосовото брашно. Ако смесата е премногу мека, слободно додајте уште малку кокос. Ставете ја во фрижидер барем половина час и откако ќе се стегне ќе биде полесна за обликување. Од припременатња смеса направете топчиња со посакуваната големина и ...
сите 39 | | | веќе видена

Дали сте пробале ли сок од калинка? Освежува, дава енергија и тоа не е сѐ! Уште одамна калинката се смета за симбол на здравјето, плодноста и вечниот живот. Сокот од калинка има силна антиоксидативна моќ, посилна дури и од таа на црвеното вино и на зелениот чај. Според истражувањата, сокот од калинка има трипати посилно антиоксидантно дејство од истото количество зелен чај или црно вино, боровинка или брусница. Заштитното дејство им се препишува на фитохемикалиите – полифеноли, танин и антоцијан. Сокот од калинка го чува здравјето на срцето и крвите садови Интересно е што само калинката содржи соединение познато како пуникалагин, кое е моќен антиоксиданс и се смета за пријател на здравјето на срцето и крвните садови . Со цедењето на зрната на калинката, пуникалагинот преминува во сокот. Некои истражувања покажале дека помага за намалување на холестеролот , намалување на високиот крвен притисок, го спречува настанувањето на артериосклерозата и другите срцеви заболувања. Особено е проучено дејството за ...
сите 5 | | | веќе видена

Можностите во кујната се неограничени, а посебно ако имате желба да експериментирате! За сите љубители на нови вкусови, сега имаме нов рецепт за посен интегрален леб со тиква! Како што може да погледнете од фотографијата, изгледа многу привлечно. Ни доаѓа од кујната на Невена и тоа е еден вид сигурна препорака дека треба да се проба од сите нас. Па, еве како се прави. Состојки: 300 гр пире од печена или варена тиква 150 гр интегрално брашно 150 гр ржано брашно 150 гр спелтино брашно 100 гр бело брашно 1/2 коцка квасец 1 кесичка прашок за печиво 1 лажица мелено ленено семе 1 лажица сусам 1 лажица сончоглед 1 лажиче шеќер 1 лажиче сол 10 лажици масло топла вода по потреба . Подготовка: Во малку топла вода растворете го квасецот и ставете го во садот во кој ќе го месите лебот. Додајте ги сите останати состојки освен водата. Водата додавајте ја постепено и замесете изедначено и меко тесто. Убаво измесеното тесто покријте го и оставете го на топло околу 1 час за да нарасне. Потоа размесете го во долгунеста форма ...
сите 86 | | | веќе видена

Знаеме дека стаклото може лесно да се исчисти, но штом ги отворите прозорците сигурно имате нечистотија и темни дамки. Можеби сте користеле различни средства, а чистењето е само делумно. Тогаш вреди да го примените овој трик за чистење на внатрешноста на прозорците! Решението за беспрекорно чисти прозорци без нечистотии и мувла се крие во вашата кујна. А чистењето никогаш не било полесно. Пред да започнете со чистење, проверете дали имате: бела киселина сода бикарбона кујнска хартија крпа стара четка за заби нож. Штом ги набавивте сите состојки и предмети од листата, време е да започнете со чистењето. Започнете со сода бикарбона Отворете ги прозорците и во внатрешноста ставете сода бикарбона. Најдобро ќе биде да користите лажица за да може да ја разнесете низ површината. Земете ја белата киселина Ставете малку бела киселина врз сода бикарбоната. Оставете ја да делува околу 10 минути. Притоа не ја оставајте премногу долго и внимавајте да не се исуши. Продолжете го чистењето со четка за заби Земете стара четка ...
сите 11 | | | веќе видена

Можеби досега сте пробале шпагети ала Норма во ресторан или пак сте ги направиле дома. А ако ги немате пробано, сега имате супер рецепт за ова едноставно, но многу убаво италијанско јадење. Освен со шпагети може да ги направите со било кои тестенини. Паста ала Норма потекнува од Сицилија, а нејзиниот богат вкус е причина за големата популарност. Се прави со модри патлиџани и домати кои му даваат убава текстура, а се зачинуваат со босилек чили кои му даваат ароматичен, пикантен вкус! Состојки: 2 модри патлиџани 3 чешниња лук свеж босилек 1 мала лажичка сушено оригано 1 мала лажичка чили маслиново масло 1 лажица капери 1 лажица бела винска киселина 400 грама домати од конзерва 320 грама шпагети (може да користите интегрални шпагети) 50 грама рендано пекрино (овчо) сирење екстра маслиново масло. Подготовка: Модрите патлиџани исечете ги на парчиња со големина од 2 см. Ставете ги во цедилка, посолете ги и оставете ги за време од 20 минути за да пуштат течност. Лукот излупете го и исечете го на мали коцки. ...
сите 38 | | | веќе видена

Изборот на квалитетен зеленчук и овошје, како и добриот рецепт не е единствен услов за приготвување на вкусна и трајна зимница. Од под еднаква важност е изборот на тегли во кои ќе ја чувате зимницата, како и нивната чистота. Во текстот кој следува прочитајте ги најдобрите начини за стерилизација на теглите за зимница. Чекор 1: Секогаш користите чисти и неоштетени тегли и капаци Затоа користите само чисти и неоштетени стаклени тегли и капаци , затоа што зимницата ќе биде добро затворени, а и со текот на подготовката на зимница, теглите нема да испукаат. Ако користите со стаклени тегли со капаци, прво проверете дали гумените прстени се неоштетени и немаат темни точки, односно немаат габички. Чекор 2: Пред да ја ставите зимницата проверете дали капаците и теглите се исправни Најлесен начин за да ја проверите исправноста е теглите да ги наполните со вода, затворите со капаци , а потоа да ги свртите со капакот надолу врз кујнска крпа. Ако забележите вода врз крпата, тоа значи дека теглата со капакот не е ...
сите 5 | | | веќе видена

Може да кажеме дека крофните се едни од најубавите десерти и ретко кој може да одолее! Сигурно сте слушнале и знаете дека пржените крофни се многу калорични. Тоа ни беше мотивација да најдеме рецепт за печени крофни кои подеднакво ќе бидат вкусни како и пржените, но ќе имаат помалку калории. Па, во оваа прилика ви го претставуваме рецептот за печени крофни со јаболка и цимет! Подготовката е многу лесна и едноставна. Пробајте ги и не заборавајте да ни напишете во коментар како ви се допаднале. Состојки: 2 чаши брашно ¾ чаша шеќер 2 мали лажички прашок за печиво прстофат сол ½ чаша сок од јаболка (блендирани и процедени јаболка) ¼ чаша млеко 2 јајца 1 мала лажичка екстракт од ванила 1 лажица растопен путер. За глазура: ¼ чаша бел шеќер ¼ чаша кафеав шеќер 1 лажица цимет 2 лажици растопен путер. Подготовка: Пуштете ја рерната да се загрева на 165 степени. Калапот за крофни намрсете го. Во голем сад измешајте ги брашното, шеќерот, печивото и солта. Јајцата ставете ги во сад за матење. Изматете ги со миксер ...
сите 31 | | | веќе видена

Есента е прекрасен период на топли бои, убави идилични слики по улиците и прекрасни овошја и зеленчуци на пазарите! А, во овие денови за уживање, добро е да знаеме што има во изобилство , сезонски вкуснотии и намирници кои е добро да ги јадат во есен. Грозје Грозјето може да се консумира на повеќе начини – свежо, како џем, сок, вино или суво грозје. Ова популарно овошје се одгледувало речиси пред 8000 години, кога за прв пат било култивирано во Средниот Исток. Можеби ќе ве изненади фактот дека грозјето припаѓа во групата на бобичесто овошје како боровинките, капините и аронијата. Секоја година, низ светот се произведуваат 72 милиони тони грозје, а повеќето од таа количина се користи за производство на вино. Здравствените придобивки од консумацијата на грозје се многубројни, а истражувањата ги потврдуваат неговите лековити својства во превенцијата од канцер, срцеви заболувања, висок крвен притисок и констипација (запек). Во 100 грама грозје има приближно 70 калории, 1 грам растителни влакна, 1 грам протеини , ...
сите 9 | | | веќе видена

Рататуј е традиционален француски специјалитет, чие име во превод значи мешана разновидна храна. Станува збор за лесен медитерански оброк, кој брзо се прави и е одличен начин да го искористите и изедете здравиот зеленчук. Се приготвува на различни начини, а сега имате можност да дегустирате рататуј на скара. Приготвениот рататуј можете да го сервирате топол, како ручек или здрава лесна вечера. Посно, вегетаријанско и без глутен! Состојки: 2 големи црвени домати, сечени на кругови 1 црн домат, сечен на тенки ленти 1 црвена пиперка 1 тиквичка, пресечена на половина, па на ленти 1 главица кромид или 2 млади кромитчиња малку маслиново масло за мачкање ливчиња босилек, коријандер или магдонос по потреба (околу 30 грама). За сос: сок од 2 цедени лимони 3 лажички маслиново масло 2 лажички оцет балсамико 1 лажичка сув босилек 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол прстофат црн пипер. Подготовка : Припремете ја и загрејте ја скарата на средно висока температура. Во поголем сад ставете ги лимоновиот сок, маслото, киселината, ...
сите 20 | | | веќе видена

Крајот на летото и раната есен се периоди кога проблемите со грлото и кашлиците настапуваат на сцена. Посебно ако имате мали деца, ова ќе биде корисна информација за вас. На лесен начин и природно, може да подготвите домашен лековит чај против грип и настинки и да се ослободите од тегобите. За овој чај не ви се потребни некои специфични состојки кои тешко се наоѓаат, напротив, скоро редовно имате сѐ во вашата кујна. Може да ве интересира: 9 намирници кои треба да ги јадете при грип и настинка . Состојки: 430 мл вода 1 стапче цимет 2-3 кругови/кришки ѓумбир 5 семенки кардамон прстофат сув кориандер 3-4 зрна црн пипер 2 каранфилчиња 1 лажичка црн чај. Подготовка: Сите состојки варете ги 5-7 минути, па тргнете го садот од оган, поклопете го и оставете да стои 10 минути. Процедете ја течноста и чајот пијте го засладен со мед, но медот не го ставајте додека чајот е жежок, бидејќи така губи дел од своите корисни својства. Исто така, имате можност овој чај да го пиете како освежителен напиток. Оставете го да се ...
сите 7 | | | веќе видена

Време за уште една позната оброк – салата со компири и туна! Освен што е многу вкусна и изобилува со зеленчук, оваа салата е многу популарна ширум светот. Потекнува од францускиот град Ница. Традиционално се прави со домати, тврдо варени јајца, „Ничоз“ маслинки и се зачинува со маслиново масло. Нејзината популарност ја стекнала во почетокот на 20-иот век, кога многу познати готвачи започнале да ја приготвуваат. Делиа Смит има изјавено: „една од најдобрите комбинации за салата која е досега измислена“, а Гордон Ремзи рече дека „таа е најдобрата летна салата“. Доволно причини, да пронајдеме испробан рецепт и да ја приготвиме дома. Состојки: 450 грама црвени компири, исечени на кругови сол по вкус 2 лажици бело суво вино 300 грама зелена боранија 4 големи јајца ¼ чаша бела винска киселина 2 лажици сечкан млад кромид 2 лажици сенф 1 лажица сечкана мајчина душица свежо мелен црн пипер ¾ чаша екстра девствено маслиново масло 8 чери домати 1 марула 6 ротквици 200 грама туна од конзерва ½ чаша маслинки. Подготовка: ...
сите 31 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале зошто се дебелите и, и покрај сите напори, никако не успевате да ослабите? Една од причините сигурно се и адитивите кои се наоѓаат во индустриски преработената храна. Така, ако некои од овие состојки кои ќе ги спомнеме, ги забележите на паковањата од храната, добро би било да ја прескокните. На тој начин, барем делумно ќе спречите да консумирате храна со адитиви кои предизвикуваат дебелина и свесно ќе пробате да се заштитите. Навистина, се дебелиме поради многу различни причини. Но, храната не е единствен виновник, тука се и хемикалиите, квалитетот на воздухот, времето кое го минуваме во седење, па дури и претераната изложеност на сонце влијае врз телесната тежина. А, најновите студии покажуваат дека и одредени адитиви имаат големо влијание и важно е да ги знаете овие информации. Кои адитиви треба да ги избегнуваме? Сигурно веќе знаете дека производите кои содржат фруктоза треба да се јадат во помала количина, а оние кои содржат транс масти треба и да се избегнуваат. Бидејќи тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

За овој пита омлет, Кате вели: „Овој е малку поинаков омлет- идеален и како училишен оброк. Може да се јаде во комбинација со свеж зеленчук или чаша јогурт.“ Нам ни се допадна многу уште на прв впечаток, па побрзавме да го пробаме. Воодушевени од вкусот, топло препорачуваме и вие да си направите ваков оброк. Може да ве интересира: Омлет палачинки со сирење . Состојки: 3 јајца 50 гр брашно од наут 100 мл вода 50 мл млеко 50 гр рикота (за замена може урда) 1 помала тиквичка 1 полна лажица рендано (грана) сирење 1/2 лажичка сода бикарбона по потреба сол, црн пипер, масло. Подготовка: Прво измешајте ги брашното и содата, па додајте ја водата и измешајте убаво за да нема грутки. Додајте го млекото и рикотата и повторно измешајте. Со постојано матење со жица, додавајте ги јајцата едно по едно. Тиквичката изрендајте ја и додајте ја во садот со останатите состојки. На крај, додајте го грана сирењето, поросете со малку сол и црн пипер, па измешајте. Во нелеплива тава на оган загрејте малку масло. Ставете ја ...
сите 35 | | | веќе видена

Црвената леќа е помалку позната намирница, а многу корисна за здравјето. Во 100 грама црвена леќа има неверојатни 26 грама протеини, што ја прави вистинско протеинско богатство! Може да ве интересира: Хранлив состав и начини на подготовка на црвената леќа . Енергетски, оваа леќа содржи околу 350 калории. Од нив, во 100 грама, околу 60 % припаѓаат на квалитетните сложени јаглени хидрати и 30 % растителни влакна, кои делумно се растворливи и го снижуваат холестеролот, а делумно се нерастворливи и го помагаат варењето, со што помагаат во слабеењето. Црвената леќа има изразито низок гликемиски индекс , само 29, што е многу поволно, а содржи само 1 грам масти и тоа поволни – омега 3 и омега 6 масни киселини. Кога ја комбинирате со некоја друга житарица, нејзиниот аминокиселински состав станува уште подобро искористлив, па организмот е добро снабден со квалитетни состојки. Многу е богата со железо и затоа посебно се препорачува да ја консумираат лица кои се бават со спорт и се склони кон анемија. Црвената леќа ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакате да си подготвите мала доза на радост, вие го читате вистинскиот рецепт! Лидија е одлична во она што го прави, а такво е и ова слатко од круши и ванила! Превкусно е, со арома која остава впечаток кој трае. Нешто што е добро да се проба. Крушите се добар извор на растителни влакна, кои имаат лековито влијание врз дигестивниот и кардиоваскуларниот систем. Интересно е тоа што крушите содржат повеќе пектин од јаболката. Растителните влакна во синергистичко дејство со минералниот бакар ја подобруваат активноста на дебелото црево и на тој начин спречуваат запек, со што го штитат здравјето на дебелото црево и го намалуваат ризикот од рак. Може да ве интересира: Ароматичен џем од круши . Состојки: 500 гр круши 180-200 гр шеќер 100 мл вода 2 лажички ванилин шеќер. Подготовка: Крушите се мијат и се лупат, а потоа се сечат на покрупни парчиња. Потоа, во сад на оган се ставаат сите состојки. Се варат на средно висока температура, додека слаткото се згусне, а крушите омекнат. Слаткото се става во чисти, ...
сите 8 | | | веќе видена

По големата најава за третото издание на HFW Expo, може да кажеме дека овој викенд, во Градскиот парк, на терените Работнички, поминавме два убави сончеви дена во духот на здравите навики, фитнесот и велнесот! Oдлично помина и третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo! Трета година по ред, на HFW Expo се собраа најдобрите брендови и компании во земјата, да ги промовираат своите производи и услуги од областа на здравјето, фитнесот, велнесот, кои здружени заедно нудат подобар и поквалитетен живот. И ова издание покажа дека интересот за водење на здрав животен стил, создавање на здрави навики, а искоренување на лошите, се’ повеќе и повеќе расте, па така оваа година бројката на посетители ги надмина и нашите очекувања. Богата програма на четири анимирани сцени, понуди одлична содржина за разноврсната публика, така што, од најмладите до повозрасните имаа избор на најразлични активности – од најсовремени динамични и интересни тренинзи и програми за вежбање, презентации и предавања од областа на здравјето, ...
| | веќе видена

Пушењето е лоша навика, но тоа не значи дека треба да се одречите од вашите пријатели и да ги „сортирате“ гостите. Ако имате пријатели кои се пушачи, дознајте како може со помош на овие 7 трикови да го отстраните мирисот на чад од цигари во просторијата. Чадот се „лепи“ на теписите, завесите, мебелот, но може да го отстраните. Дали ќе се одлучите за некои поедноставни или покомплицирани методи зависи од количината на чад, а исто така колку време е присутен во просторијата. Проветрете ја просторијата Проветрувањето по посетата на гостите кои пушеле во просториите е многу важно. Доколку сте во можност, добро е да си набавите и апарати за прочистување на воздухот, а во овој случај ќе биде потребно почесто да ги менувате филтрите. Запалете мирислива свеќа Можеби овој трик го знаете, но е многу ефикасен. За време на посетата запалете украсни и миризливи свеќи. Свеќите поставете ги во садови со зрна кафе или сушени цветови од лаванда. Искористете го активниот јаглен Друго што може да ви користи е активниот јаглен. ...
сите 7 | | | веќе видена

За добро утро и убав почеток на денот, направете ги овие брзи проја мафини. Сервирајте си ги нив и топло црно кафе или чај и препуштете се на уживањето. Супер се и ако сакате да ги понесете на работа, на пикник или за планинска авантура! Рецептот ни доаѓа од станицата на нашата пријателка Лана и сигурни сме дека е добар, па препорачуваме да си ги направите кога ќе ви се појави првата можност. Може да ве интересира: Солени мафини со спанаќ и сирење . Состојки: 200 гр пченично брашно 100 гр пченкарно брашно 1 лажичка сол 1 лажичка прашок за печиво 75 мл масло 250 мл јогурт или млеко 2 јајца 1-2 млади лукчиња или 1 чешне лук 75 гр сечкани зелени маслинки 75 гр кашкавал малку мелен црн пипер. Подготовка: Во сад измешајте ги прво двете видови на брашно, па додајте го прашокот за печиво и измешајте. Во друг сад турете го маслото, јогуртот или млекото и додајте ги претходно изматените јајца. Лукот и маслинките ситно исечкајте ги и додајте ги во садот со течните состојки. Кашкавалот изрендајте го ситно, а при тоа ...
сите 34 | | | веќе видена

Сите многу добро знаеме дека водата е неопходна за добро здравје. Често пати во препораките се спомнува дека е добро да се комбинира со лимон и мед, со куркума и слично, а во секој случај е корисна поради разни нешта. Експертите наведуваат најмалку 5 причини кои ни потврдуваат дека е добро наутро и навечер да се пие барем по една чаша топла вода. Може да ве интересира: Направете лековита вода со куркума – утрински еликсир за телото . Најдобар начин да го пробудите телото Пиењето на чаша топла вода наутро му помага на телото за побрзо да се пробуди, му дава енергија и придонесува за чувство на поголема сила во денот. Ако не ви е пријатно да пиете чаша вода, ви предлагаме да се напивате топол незасладен чај, а истиот е најдобро да биде природен. Ослободува од болката Топлата вода ги опушта мускулите, ја подобрува циркулацијата на крвта на капиларно ниво. Така, ако се соочувате со повремени грчеви во стомакот и главоболки, млака или топла вода на сабајле ќе ви биде од голема корист. Промовира губиток на телесна ...
сите 11 | | | веќе видена

next