Се за храна

Драги наши читатели, во пресрет на светскиот ден на храната (16 октомври), во соработка со American Corner од Битола со големо задоволство го најавуваме ...
сите 59 | | | веќе видена

Според процената на ФАО, околу една третина од целата храна произведена на глобално ниво, за човечка исхрана, се губи или фрла секоја година. – Интервју со ...
сите 37 | | | веќе видена

Сочувајте го најдоброто од есента и спакувајте ги есенските вкусови во шише, така што ќе си направите вкусен сок од дуњи. Дуњите ги имаме во изобилство, па ...
сите 11 | | | веќе видена

Истражувањето на патеките до поздрав и подолг живот е наша пасија! Овој пат, мотивирани од летните денови и неизмерното уживање во нив, посветивме време да ...
сите 19 | | | веќе видена

next