Сарма

Сениорската женска репрезентација на Македонија беше извлечена во Групата Б од квалификациите за Евробаскетот 2015 година заедно со Велика Британија, Литванија ...
сите 2 | | | веќе видена

Доаѓа период на празници и подароци. Бидејќи најважно е да подаруваме од срце, со љубов, нешто кое останува засекогаш како пријатен момент и за оној кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Првиот ден од последниот месец во годината, декември. За некого најдолгиот месец, за некого најкраткиот. Месец на ретроспекции и сеќавања. Од друга страна, ...
| | веќе видена

Некој во центарот на Скопје, поточно во зградите од Градски ѕид, позади собрание, ептен се разочарал од љубовта.
| | веќе видена

next