Сарма

Саемот за кариера и вработување, по две изданија и неколку факултети заврши вчера. Со вкупно 26 компании ова е најуспешното издание за BEST Скопје. Саемот се ...
| | веќе видена

Skopje Dance Festival со гордост ви го најавува, за прв пат во Македонија, мастерот во музичката продукција и техничките можности, хедлајнерот на сите ...
| | веќе видена

Skopje Dance Festival со гордост го најавува новиот спектакл во с.ц. Борис Трајковски! По само еден месец од гостувањето на Astral Projection , во Скопје доаѓа ...
| | веќе видена

Дигит 3D е интензивна работилница за 3D моделирање и анимација која ќе се одржи од 20 до 27 Април. Учесниците ќе имаат прилика да поминат низ целиот процес на ...
| | веќе видена

За разлика од оние типични статии во кои бракот е опишан како совршена заедница наменета за жени со слаба самодоверба, во оваа, авторката Шерил Пол ги опишува ...
сите 9 | | | веќе видена

next