Сакам да кажам

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против М. Ш. (53) и А. Ш. (49) за кривично дело Компјутерска измама. Двајцата пријавени, со цел да ...
сите 16 | | | веќе видена

Една од најбогатите жени во Русија Наталија Филева загина во авионска несреќа во Германија. Педесет и петгодишната Филева, косопственичка на авиокомпанијата ...
сите 30 | | | веќе видена

Комичар кој во своите телевизиски скечеви глуми претседател води по првиот круг на претседателските избори во Украина, покажуваат излезните анкети. Според нив, ...
сите 63 | | | веќе видена

Околу 18.000 посетители денеска имало во скопската Зоолошка градина на првоаприлскиот маскенбал. Како што велат од Зоолошката, срушен е рекордот на посетители, ...
сите 29 | | | веќе видена

Пред неколку часа на планината Јабланица избувна голем пожар. Зафатена е голема површина шума. Огнот се појавил меѓу селата Октиси и Долна Белица, Струшко. ...
сите 128 | | | веќе видена

На просторот меѓу Галеријата на икони и црквата „Света Богородица Перивлепта“ во стариот дел на Охрид денес избувна пожар. Пожарот е од помали размери, но ова ...
сите 5 | | | веќе видена

Изгаснат е пожарот што денес беснееше во Паркот на природата „Езерани“ крај Преспанското Езеро. Огнот изгоре поголема површина со трска и нискостеблеста ...
сите 6 | | | веќе видена

Над 300 сопственици на овошни и лозови насади и на ниви со раноградинарски производи од Штип јавно собираат петиција, поради штетите што ги трпат од една ...
сите 10 | | | веќе видена

Каратистот Емил Павлов на Европското првенство во Шпанија го освои бронзениот медал и е единствениот македонски претставник што од Гвадалахара се враќа со ...
сите 21 | | | веќе видена

Aктивистката за борба против корупцијата Зузана Чапутова стана првата претседателка на Словачка, по вчерашната победа во вториот круг на претседателските ...
сите 18 | | | веќе видена

Жичницата на Милениумскиот крст на Водно од утре ќе работи еден час повеќе, односно наместо до 17 часот ќе биде отворена до 18 часот. Последното возење кон ...
сите 18 | | | веќе видена

„Идентитети што не смеат да се пропуштат“ е темата на годинашното јубилејно 15. издание на Танц фест Скопје, во организација на Културниот центар „Интерарт“. ...
сите 24 | | | веќе видена

Гори трска и друга нискостеблеста вегетација во Паркот на природата Езерани во Преспа. Дува силен ветер и го шири пожарот, а пламените јазици на терен ги ...
сите 260 | | | веќе видена

Почнаа да излегуваат детали од последните моменти од летот на „Етиопиан Ерлајнс“, кој се урна пред три недели. Системот за спречување губење сила при подигање ...
сите 74 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на вработените во Универзитетските клиники смета дека приватизацијата на државните болници е штетна и за вработените и за граѓаните. Оваа ...
сите 63 | | | веќе видена

Во Охридско-Струшкиот Регион вчера се случија неколку пожари во кои е предизвикана поголема материјална штета, a за прв пат еден пироман е лишен од слобода. ...
сите 396 | | | веќе видена

Пожарот кај Македонска Каменица близу селото Саса е изгаснат, рано утрово интервениравме со авионите, вели директорот на Дирекцијата за заштита и спасување ...
сите 23 | | | веќе видена

Осум кривични пријави поднело Министерството за внатрешни работи за палење пожар на отворено. Од МВР велат дека од почетокот на оваа година до денеска против 8 ...
сите 234 | | | веќе видена

Пустош во појасот со трска пред туристичката населба Отешево и на 300 хектари шума во Националниот парк Галичица остави вчерашниот пожар во Преспа. Пожарот на ...
сите 62 | | | веќе видена

next