Сакам да кажам

Диригентот Борјан Цанев по 19 години години заминува од матичната куќа Македонска филхармонија и кариерата ќе ја продолжи на Факултетот за музичка уметност во ...
сите 2 | | | веќе видена

Од вчера до денес до 13 часот вакцинирани се 829 деца со вакцината МРП (морбили, рубеола, паротит), откако завчера беше прогласена епидемија на мали сипаници ...
сите 165 | | | веќе видена

Како донација на француската влада за обнова на Скопје после земјотресот, во 1969 година во населбата Карпош беше изградена спортската сала „Наум ...
сите 4 | | | веќе видена

Доналд Трамп изјави дека би можел да прогласи вонредна состојба во државата за да изгради ѕид долж мексиканската граница, без да добие одобрение од Конгресот. ...
сите 150 | | | веќе видена

1 Пратениците си зедоа 10 дена одмор. Песимистите би рекле – којзнае што нѐ чека штом толку треба да одмараат. Оптимистите би рекле – значи не е нож до коска. ...
сите 10 | | | веќе видена

Скијачкиот центар Нижеполе на Пелистер од вечерва почнува со ноќно скијање. Од јавното претпријатие „Стрежево“, кое стопанисува со скијачкиот центар велат дека ...
сите 22 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ не разговарале за името на консензуалниот претседател на државата за претседателските избори во 2019 година, изјави премиерот Зоран Заев. Дебата за ...
сите 20 | | | веќе видена

Пунктовите за вакцинација во поликлиниките „Јане Сандански“, „Бит Пазар“ и „Букурешт“ ќе работат и викендов во две смени, односно од 7.30 до 19 часот, ...
сите 253 | | | веќе видена

Шведските лекари изолирале пациент за кој се сомневаат дека е болен од смртоносниот вирус ебола. Тој бил хоспитализиран во Упсала, северно од главниот град ...
сите 8 | | | веќе видена

Специјалната болница за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница, работи со намален обем, бидејќи во тек е реконструкција. Од ...
сите 12 | | | веќе видена

Стотици германски политичари, вклучувајќи ја и канцеларката Ангела Меркел, се жртви на голем хакерски напад и нивните лични податоци беа објавени на интернет. ...
сите 46 | | | веќе видена

Демократите ја повратија власта во Претставничкиот дом во американскиот Конгрес и ја избраа Ненси Пелоси за нов спикер, враќајќи ја на функцијата што, како ...
сите 176 | | | веќе видена

Лицата со ретки болести и нивните семејства отсега ќе добиваат психолошка и психотерапевтска поддршка ќе добиваат во НЕОКОРТЕКС – Центар за психотерапија, ...
сите 7 | | | веќе видена

Привршува предистрагата за организаторите на нападот на Собранието на 27 април 2017 година и Обвинителството за организиран криминал, според неофицијални ...
сите 17 | | | веќе видена

Нема простор за страв дека ЕУ ќе воведе квоти за извоз на челик и алуминиум од Македонија, рече премиерот Зоран Заев, кој смета дека плафоните кои ги поставува ...
сите 11 | | | веќе видена

Дваесет и три години откако напушти бегалски камп во Кенија, Илхан Омар стана првата членка на американскиот Конгрес која носи хиџаб. Поради Омар, која положи ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес во пунктовите за имунизација во Скопје биле вакцинирани 488 деца со вакцината МРП (морбили, рубеола, паротит) соопшти Министерството за здравство. ...
сите 217 | | | веќе видена

Денеска од 8 до 12 часот во здравствените домови во Скопје вакцинирани се 267 деца со МРП вакцината. Во поликлиниките каде се врши вакцинација „Букурешт“, „Бит ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот санитарен инспекторат доцна синоќа испратил решенија до 21 јавна установа за згрижување деца во предшколска возраст и до пет приватни градинки дека е ...
сите 265 | | | веќе видена

next