Сакам да кажам

Охриѓани на годинешната трка покрај плажа во организација на „Прв до врв“ трчаа за лицата со ретки болести, со што ја поддржа годинешната кампања „Покажи дека ...
сите 28 | | | веќе видена

Валандово ја почна постапката за уредување парцела за нови гробишта, откако жителите на овој град со години реагираат оти нема слободни гробни места во ...
| | веќе видена

Единството на некогашните југословенски младински акцијаши оживеја викендов во Катланово. Околу 300 акцијаши од Триглав до Вардар се сретнаа на местото каде ...
сите 3 | | | веќе видена

Драгослав Огњановиќ, еден од најугледните српски адвокати, кој, меѓу другите, го застапуваше и Слободан Милошевиќ, е убиен синоќа во Белград. Педесет и ...
сите 38 | | | веќе видена

Клиничката болница во Битола по долго време кадровски се освежи со 80 нови вработувања, од кои 30 лекари и останат медицински персонал, а само мал дел ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Алексис Ципрас изјави дека тој и неговата влада ја презема политичката одговорност за пожарот во Атика што уби 88 луѓе, вети дека владата ќе подготви ...
сите 18 | | | веќе видена

Еквадор ги демантираше извештаите дека претседателот Ленин Морено наредил Џулијан Асанж да биде исфрлен од еквадорската амбасада во Лондон, каде што основачот ...
сите 10 | | | веќе видена

Клиничката болница во Штип во четвртокот исплатила долг од 145.000 евра на вработените по основ на дежурства и прекувремена работа, соопшто в. д. директорот ...
сите 16 | | | веќе видена

1 Зошто е потребно јавноста да реагира будно, па етичкиот дел на министрите и другите државни функционери да се разбуди? Зошто етичкиот дел не им се разбудил ...
сите 9 | | | веќе видена

Очекувам успешен референдум и уште една зрела, мудра и прогресивна одлука на мнозинството граѓани, рече премиерот Зоран Заев по средбата со романската ...
сите 24 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива Охрид СОС и здружението „Стар Лагадин“, заедно со граѓани и активисти за заштита на Охрид и охридскиот регион, денес организираа ...
сите 42 | | | веќе видена

Членовите на новата Државна изборна комисија место утринава, свечена заклетва ќе дадат в понеделник. Причината е итно службено отсуство на претседателот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Тодор Атанасовски, генерал полковник во пензија и носител на Партизанска споменица од 1941 година, почина во Скопје на 93-годишна возраст, објави Генералштабот ...
сите 19 | | | веќе видена

На 26 јули во 5.17 часот Скопје било разурнато од земјотрес од 9 степени по Меркалиевата скала, односно магнитуда од 6,1 степени и длабочина од 5 до 7 ...
сите 18 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос изјави дека илегалната градба во голема мера придонесла за едни од најкатастрофалните пожари во земјата досега, кои ...
сите 105 | | | веќе видена

Со измените на Изборниот законик, рекламите на партиите во печатените медиуми, радијата, телевизиите и електронските медиуми (портали) за време на избори ќе им ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не им дозволил на неговите братучеди, сопственици на фирмата „Мамас“, иако имале можност, да конкурираат за средства од Фондот за иновации ...
сите 19 | | | веќе видена

Новата британска амбасадорка во земјава Рејчел Галовеј денеска ги предаде акредитивните писма на претседателот Ѓорге Иванов. Амбасадорката по предавањето на ...
сите 33 | | | веќе видена

next