Сакам да кажам

Следната година за здравство се предвидени 300 милиони денари повеќе отколку оваа година, односно буџетот на Министерството за здравство со предлог буџетот за ...
сите 55 | | | веќе видена

Париската полиција употреби солзавец и воден топ против демонстрантите, кои и овој викенд протестираат против покачувањето на цената на горивото и економските ...
сите 170 | | | веќе видена

Водата од јавната чешма во село Кучково е небезбедна за пиење поради присуство на бактерија ешерихија коли. Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров Александар ...
сите 24 | | | веќе видена

Еден од великаните на македонското вајарство, академик Боро Митриќески, почина денеска на 91 година, соопшти Македонската академија на науките и уметностите. ...
сите 27 | | | веќе видена

Со пари и стручен тим од Агенцијата за меѓународна поддршка на Јапонија ќе се пошумуваат Водно, Радовиш и Велес, за да се намалат ризиците од поплави при ...
сите 3 | | | веќе видена

Софтверски инженер и маратонец аматер. Вака се опишува себеси Ангел Арнаудов од Стојаково, Богданци, кој за неколку години успеа да ги истрча најпрестижните ...
сите 2 | | | веќе видена

За време на вториот круг од локалните избори на 7.04.2013 година во Центар, според прислушуваните околу 1.000 разговори во рамки на предметот на СЈО „Титаник“ ...
сите 107 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство доставило барање до Кнежевството Монако да ги запре извршувањето на финансиски трансакции на сметките на кои се префрлени пари од ...
сите 21 | | | веќе видена

1 Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси. А ние, еве тече веќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред два дена на Клиниката за урологија по застој од три години направено е пресадување на бубрези од починат дарител. Органите ги добија двајца пациенти, кои ...
сите 34 | | | веќе видена

Признанието „Европска зелена престолнина“ не се однесува само на зеленилото, туку на начинот на функционирање на градот односно алтернативниот превоз, ...
сите 39 | | | веќе видена

Собраниската контрола на разузнавањето и на безбедносните системи е еден од столбовите на безбедноста и стабилноста на една држава, вели претседателот на ...
сите 11 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција во предистражната постапка што ја отвори за бегството на Никола Груевски ќе истражува дали има пропуст и ...
сите 75 | | | веќе видена

Штитениците од домот за деца без родители „11 Октомври“ кои нема да бидат згрижени од згрижувачки семејства, ќе бидат сместени во мали групни домови. Со тоа во ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој три месеци пред да избега ги испразнил своите банкарски сметки во Македонија во износ од 230.000 евра, колку што му ...
сите 45 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство денес до Основниот суд Скопје 1 поднесе два обвинителни акти како резултат на спроведената истражна постапка во предметот ...
сите 229 | | | веќе видена

Рампата за влез во Клиничкиот центар ќе биде повлечена повнатре, за да се растовари сообраќајниот метеж на улицата Водњанска и да се овозможи зелен бран на ...
сите 31 | | | веќе видена

next