Сакам да кажам

Претседателот на Управниот одбор на „ЕВН Македонија“ Штефан Петер, кој истовремено е претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на ...
сите 14 | | | веќе видена

Договорот за името треба да го прифатиме како единствено реално решение, изјави за агенцијата МИА професорот по меѓународно право, основач и претседател на ...
сите 20 | | | веќе видена

Родителите на лицата со попреченост во Велес бараат нивните деца да добијат лични асистенти. За нив ова ќе биде олеснување и можност да имаат време и за себеси ...
сите 21 | | | веќе видена

Легендарниот американски комичар Бил Козби доби затворска казна од три до десет години за сексуален напад. Осумдесет и едногодишниот Козби, кој беше опишан ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп во говорот на 73-та седница на Генералното собрание на Обединетите нации ја нападна ОН за начинот на работа, а светските ...
сите 17 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ги усвои измените на Законот за нотаријат и на Законот за извршување со кои се намалуваат тарифите на нотарите и на извршителите ...
сите 32 | | | веќе видена

Германското пензиско осигурување организира советодавни денови во Македонија, каде преку лични разговори ќе може да се добијат сите информации во врска со ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев рече дека на референдумот за името на 30 септември одлучуваат тие што гласаат, а тие што не гласаат не се ни бројат. „Одлучуваат тие што ...
сите 68 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски добил закани по смс пораки од сограѓанин, поради што случајот го пријавил во полиција, која го привела ...
сите 88 | | | веќе видена

Обвинителката за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 Вилма Русковска, на новинарско прашање денеска одговори дека поранешниот премиер Никола ...
сите 13 | | | веќе видена

Шефовите на држави учесници во Процесот Брдо-Бриони, претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахор, премиерот на Бугарија ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најтешко повредените при организираниот напад на Собранието на 27 април лани, Ацо Ангеловски, кој испука истрел за да го спаси својот и животот на ...
сите 59 | | | веќе видена

На 27 април пред Собранието имало мал број полицајци затоа што биле пуштени да користат стар годишен одмор, сведочеше Ацо Ангеловски, тогашниот телохранител на ...
сите 61 | | | веќе видена

Македонија ќе заспие како мала држава на Балканот, а ќе се разбуди како членка на НАТО, доколку граѓаните на претстојниот референдум го прифатат договорот со ...
сите 17 | | | веќе видена

Струмички ,,Комуналец’’ набави машина за дробење на дрвна отпадна маса и ќе создава суровина, која ќе биде продавана на економски оператори кои произведуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

Амбасадорката на Велика Британија во Македонија, Рејчел Галовеј, која од јули ја презеде службата во Скопје се сретна со екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК на ...
сите 13 | | | веќе видена

Во полициските акции спроведени овој месец во тетовско и гостиварско, приведени се 70 лица кои продавале или користеле опојни дроги. Полицијата вели дека е ...
сите 46 | | | веќе видена

Лука Модриќ ја заокружи колекцијата големи индивидуални трофеи за оваа година, откако ФИФА го прогласи за најдобар светски фудбалер на свеченоста во Лондон. ...
сите 153 | | | веќе видена

Во една од последните околу 130 прислушувани разговори кои беа пуштени денеска во Основниот суд Скопје 1 за големиот случај на СЈО „Титаник“, за злосторничко ...
сите 3 | | | веќе видена

next