Сакам да кажам

Во Собранието денеска во 10 часот заклетва пред собранискиот спикер Талат Џафери треба да дадат новоизбраните седум членови на Државната изборна комисија ...
сите 20 | | | веќе видена

Второто продолжение на Комисијата за надворешна политика на која треба да реферира шефот на дипломатијата Никола Димитров е повторно одложено и презакажано за ...
сите 90 | | | веќе видена

Утре со потписи на пратениците на владејачкото мнозинство, на опозиционите партии на Албанците, но и на дел од пратениците кои се во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 431 | | | веќе видена

Театарот во археолошкиот локалитет Стоби го оживеавме по две илјади години. Во првите денови таму друштво ни правеа змиите и гуштерите, а комарците останаа и ...
сите 11 | | | веќе видена

Во координација со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, собраниската седница за распишување референдум нема да се закаже утре, туку в понеделник, потврдуваат за ...
сите 235 | | | веќе видена

Багерите веднаш да се отстранат од Водно и Владата да направи сè што може да се стопира одобрението за градба со кое се уништува зеленило во заштитеното ...
сите 48 | | | веќе видена

Охриѓани на годинешната трка покрај плажа во организација на „Прв до врв“ трчаа за лицата со ретки болести, со што ја поддржа годинешната кампања „Покажи дека ...
сите 28 | | | веќе видена

Валандово ја почна постапката за уредување парцела за нови гробишта, откако жителите на овој град со години реагираат оти нема слободни гробни места во ...
| | веќе видена

Единството на некогашните југословенски младински акцијаши оживеја викендов во Катланово. Околу 300 акцијаши од Триглав до Вардар се сретнаа на местото каде ...
сите 3 | | | веќе видена

Драгослав Огњановиќ, еден од најугледните српски адвокати, кој, меѓу другите, го застапуваше и Слободан Милошевиќ, е убиен синоќа во Белград. Педесет и ...
сите 38 | | | веќе видена

Клиничката болница во Битола по долго време кадровски се освежи со 80 нови вработувања, од кои 30 лекари и останат медицински персонал, а само мал дел ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Алексис Ципрас изјави дека тој и неговата влада ја презема политичката одговорност за пожарот во Атика што уби 88 луѓе, вети дека владата ќе подготви ...
сите 18 | | | веќе видена

Еквадор ги демантираше извештаите дека претседателот Ленин Морено наредил Џулијан Асанж да биде исфрлен од еквадорската амбасада во Лондон, каде што основачот ...
сите 10 | | | веќе видена

Клиничката болница во Штип во четвртокот исплатила долг од 145.000 евра на вработените по основ на дежурства и прекувремена работа, соопшто в. д. директорот ...
сите 16 | | | веќе видена

1 Зошто е потребно јавноста да реагира будно, па етичкиот дел на министрите и другите државни функционери да се разбуди? Зошто етичкиот дел не им се разбудил ...
сите 9 | | | веќе видена

Очекувам успешен референдум и уште една зрела, мудра и прогресивна одлука на мнозинството граѓани, рече премиерот Зоран Заев по средбата со романската ...
сите 24 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива Охрид СОС и здружението „Стар Лагадин“, заедно со граѓани и активисти за заштита на Охрид и охридскиот регион, денес организираа ...
сите 42 | | | веќе видена

Членовите на новата Државна изборна комисија место утринава, свечена заклетва ќе дадат в понеделник. Причината е итно службено отсуство на претседателот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Тодор Атанасовски, генерал полковник во пензија и носител на Партизанска споменица од 1941 година, почина во Скопје на 93-годишна возраст, објави Генералштабот ...
сите 19 | | | веќе видена

next