Сакам да кажам

Брентон Тарант, напаѓачот на две џамии во Крајстчрч минатиот месец, ќе се соочи со 50 обвиненија за убиство и со 39 обвиненија за обид за убиство, објави ...
сите 31 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Мајк Помпео потврди дека Стејт Департментот ги поднел документите до Сенатот за ратификација на пристапниот протокол на НАТО за ...
сите 23 | | | веќе видена

Депонијата на кејот на реката Вардар кај салата „Борис Трајковски“ во Скопје е намерно запалена, вели командантот на Бригадата за противпожарна заштита ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, вечерва во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, одржа промотивна конвенција за ...
сите 33 | | | веќе видена

Не е точно дека на пилотот на авионот „цесна“ што вчера се урна кај планинскиот врв Солунска Глава не му било дозволено да слета на Скопскиот аеродром, велат ...
сите 142 | | | веќе видена

Изградба на првата фотоволтаична електрана од 10 мегавати на местото на рудникот на термоелектраната ТЕЦ Осломеј денес најави вицепремиерот за економски ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска вели дека насоките кои ги добива лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од „неговиот менаџер од Будимпешта“ се против ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е убеден дека ќе ги вложат сите напори за да се донесе Законот за Јавно обвинителство со кој треба да се реши статусот на Специјалното ...
сите 2 | | | веќе видена

Се прави обдукција и идентификација на телата на загинатите патници во авионската нереќа кај Солунска Глава на Институтот за судска медицина. „Телата се ...
сите 176 | | | веќе видена

Грантови во вредност од 250.000 евра од Швајцарската агенција за развој и соработка ќе добијат 50 земјоделци од струмичкиот и радовишкиот регион за воведување ...
сите 7 | | | веќе видена

За седум месеци бесплатно се чипирани 56.266 домашни миленици, односно 54.233 кучиња и 2.030 мачки, во рамките на акција на Агенцијата за храна и ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска рече дека не е доведено во прашање ратификувањето на протоколот за членство во НАТО од Турција, по денешните изјави ...
сите 53 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо вети дека ќе ја продолжи борбата против режимот на Николас Мадуро откако му беше одземен парламентарниот ...
сите 86 | | | веќе видена

Грчкиот и македонскиот премиер Алексис Ципрас и Зоран Заев се согласија дека интересот на големите сили за регионот е добредојден и дека треба да се искористи, ...
сите 20 | | | веќе видена

Во Велес има 177 потенцијални поголеми потрошувачи на гас, меѓу нив и јавни претпријатија и институции, покажала анализата на ЈП „Велес-гас“ во годишниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Децата на новинарот Џамал Кашоги добиле скапи куќи, еднократни исплати и големи месечни надоместоци од Саудиска Арабија како компензација за неговото убиство, ...
сите 32 | | | веќе видена

Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев, и партнерката на грчкиот премиер Алексис Ципрас, Перистера Бети Базијана, на денешниот заеднички ручек си ...
сите 4 | | | веќе видена

next