Сакам да кажам

Градоначалникот на Атина Јоргос Каминис му се заблагодари на градоначалникот Петре Шилегов за помошта која Град Скопје ја даде на Атина по катастрофалните ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако Европа ја погоди нов жежок бран, метеоролозите најавуваат дека во наредните денови би можела да биде достигната рекордно висока температура досега. ...
сите 110 | | | веќе видена

Не го прифаќам договорот за името со Грција, нема да ме поколебаат разните обиди за притисоци и останувам доследен на мојот став, рече претседателот Ѓорге ...
сите 45 | | | веќе видена

Метју Палмер, в.д. заменик-помошник на Државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, на опозицијата ѝ кажал да размисли сериозно што нуди Преспанскиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија, утринава се сретна со градоначалникот на Кавадарци Митко ...
сите 23 | | | веќе видена

Македонските уметници донираа околу 70 свои уметнички дела, кои во знак на солидарност ќе бидат испратени во Атина, по пожарот на 24 јули во Атика во кој ...
сите 9 | | | веќе видена

На 30 септември ќе гласаат сите државјани на Република Македонија кои имаат 18 години и кои се запишани во избирачкиот список, вели правилникот на новата ...
сите 148 | | | веќе видена

Сто компании, кои лани имале пораст на приходите споредено со претходните три години и кои не го намалиле бројот на вработени, ќе добијат државна помош од 9,2 ...
сите 54 | | | веќе видена

Преговорите за влез на Македонија во Европската унија ќе биде најголема административно-политичка операција која ќе трае повеќе години, изјави, вицепремиерот ...
сите 18 | | | веќе видена

Привремената Државна изборна комисија на денешната седница си ги скрати трошоците за репрезентација (кафиња, сокови и води) за 50 отсто, а дневници остануваат ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ги повика граѓани да излезат на претстојниот референдум бидејќи тоа е нивна обврска и рече дека верува дека цензусот ќе биде ...
сите 67 | | | веќе видена

Десет лица односно дефектолог, психолог и педагог од септември ќе бидат ангажирани во три основни училишта во општина Аерoдром за помош на во образовниот ...
сите 68 | | | веќе видена

Балерината Елена Гарсија од рускиот Бољшој театар вчера симболично загина на протестниот еко перформанс за заштита на Охрид пред општинската зграда, со кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Инспекторите од Град Скопје им дале рок на граѓаните кои имаат направено импровизирани диви населби да ги отстранат во спротивно тоа ќе го сторат тие. Од ...
сите 28 | | | веќе видена

Роже Федерер вели дека не му се исплаќа да игра некои турнири, бидејќи често патува со семејството и со својот многуброен тим. Швајцарскиот тенисер ништо не ...
сите 23 | | | веќе видена

Квалитетот на водата во реката Тополка не се мери, Вардар низ Велес е четврта категорија, односно не е ниту за полевање ниту за напојување на добитокот. Реката ...
сите 12 | | | веќе видена

Штипското село Кадрифаково е на прагот да остане без вода за пиење, а на повеќемина жители да им се срушат шталите, и да им се уништат дворовите. Грешката што ...
сите 7 | | | веќе видена

Патнички авион се урна во мексиканската сојузна држава Дуранго набргу по полетувањето, но гувернерот Хосе Росас Аиспуро кажа дека е вистинско чудо како никој ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да оди на прославата на државниот празник Илинден во Крушево, туку за празникот ќе присуствува на ...
сите 185 | | | веќе видена

next