Радио Слободна Македонија

Најголемиот германски аеродром, Франкуртскиот денеска откажа 170 летови поради снежно невреме. Одложени биле летови до Берлин, Хамбург, Минхен, Виена и низа ...
сите 4 | | | веќе видена

На протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда пред граѓаните се обрати Светлана Колариќ. Таа кажа дека граѓаните денеска протестираат пред ...
| | веќе видена

Во супстандардни услови сместени се притворените од 27-ми април. Условите во затворот Шутка кои ги споделуваат и сите останати притворени за кои допрва треба ...
сите 67 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со премиерите од земјите од Западен Балкан, вечер во Брисел ќе присуствува на неформален состанок на покана на високата ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија е заробена држава благодарение на хунтата и единствена држава во демократска Европа каде во 21 век сеуште се апсат луѓе поради изразени политички ...
сите 83 | | | веќе видена

Свадбата на принцот Хари и актерката Мегал Маркл е закажана за 19 мај наредната година, соопшти Палатата Кенсингтон.Двојката се вери по 18 месечна врска . Хари ...
сите 41 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на булеварот Гоце Делчев во насока на движење ...
сите 14 | | | веќе видена

Легендарниот композитор Век Лудвиг Ван Бетовен најмногу сакал да твори помеѓу две капења, или барем откако ќе се полие со вода. Посебно во миговите на ...
сите 3 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека пред малку заврши увидот за сообраќајната ...
сите 15 | | | веќе видена

Собранието во рамките на продолжението на 22-та седница, ја заврши расправата по владиниот предлог Љубомир Јовески да биде нов државен јавен обвинител, а ...
сите 13 | | | веќе видена

Промотивен концерт на Горан Трајкоски по повод новиот албум - „Тешкиот глас на новите химни“ издание на МКЦ Скопје. Настанот е вечерва 15 декември 2017 во Кино ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери во своето вчерашно гостување на телевизија Алсат, во емисијата „Патот кон“ потенцираше дека ...
сите 41 | | | веќе видена

next