Радио Слободна Македонија

о Камерната сала на Македонската филхармонија, на 20 декември, среда, во 20 часот, ќе се одржи рецитал на македонскиот истакнат пијанист Дино Имери. Концертот ...
сите 56 | | | веќе видена

Првиот снег е на прагот, а ако и годинава зимата потрае како лани, голема е веројатноста едно утро да си го најдеме автомобилот затрупан во снег. Сепак, постои ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сте меѓу оние кои не сакаат вистинска елка во домот или немаат место за неа, одлична идеа e еден од главните трендови годинава-Божиќен ананас. Оваа сезона ...
сите 7 | | | веќе видена

Спомен-куќата на Мајка Тереза во Скопје од денеска до крајот на 2017-та е домаќин на изложбата „Животното дело на Тоше“ организирана од Спомен-куќата на Тодор ...
сите 6 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради протест во овие моменти за сообраќај ...
сите 46 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во врска со претстојниот партиски конгрес денеска изјави дека во моментот има внатрепартиска кампања и, како што рече, ...
сите 647 | | | веќе видена

На судењето за „Траекторија“ имаше еден фрапантен момент каде што самата обвинителка кажа дека разговорите има можност да бидат манипулирани и контаминирани, ...
сите 139 | | | веќе видена

next