Радио Слободна Македонија

Советникот во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Михајло Маневски на денешната прес-конференција истакна дека во текот на вчерашниот ден во Советот на Град Скопје се ...
сите 65 | | | веќе видена

Вечерва во 20 часот Македонската филхармонија ќе го одржи најавениот Новогодишен гала-концерт ,насловен „Полноќни огномети“.Концертот ќе го диригира славниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Главната грчка опозициска партија, Нова демократија, ја повика Владата да излезе со единствен предлог за името со Македонија заради, како што наведува, ...
сите 148 | | | веќе видена

Статутарната комисија на ВМРО-ДПМНЕ започна постапка за измена и дополнување на Статутот на партијата, согласно заложбите на новиот претседател на Христијан ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во рамки на седницата за поставување пратенички прашања најави дека останува можноста за соработка со сите партии и тие кои беа досега дел ...
сите 74 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје, по одржаната јавна седница по предметот познат во јавноста како „Поткуп“, донесе одлука со која го укина првостепеното решение и ...
сите 15 | | | веќе видена

Во два воздушни напади на арапската коалиција, предводена од Саудиска Арабија, во еден ден се убиени 68 цивили во Јемен, изјави денеска хуманитарниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери очекува и убеден е дека опозицијата ќе се вклучи во работата на парламентарните тела и заседанија од 9-ти јануари ...
сите 61 | | | веќе видена

Изградбата на автопатот Скопје-Блаце во должина од 13 километри е врвен приоритет за Владата, и во моментов се прави репроектирање на веќе изработената ...
сите 19 | | | веќе видена

Повеќе клучни проекти што ќе бидат во интерес на пациентите, но и на здравствените работници, најави денеска на својата прва прес-конференција министерот за ...
сите 81 | | | веќе видена

Можно е набрзо да се случи судир меѓу Хрватска и Словенија поради Пиранскиот залив, што може да има оружени карактеристики, објави германскиот весник ...
сите 71 | | | веќе видена

ЈП Водовод и канализација - Скопје, известуваат дека Службата за наплата-домаќинство, на ден 29.12.2017 година своите работни обврски ќе ги извршува само во I ...
сите 11 | | | веќе видена

next