Радио Слободна Македонија

Полициите на Словенија и на Хрватска во соработка со „Европол“ разбија меѓународна криминална група што била вмешана во корупција во спортот и илегално ...
сите 5 | | | веќе видена

Во пресрет на Новогодишните празници нашата поп-ѕвезда Каролина Гочева ја објави песната „Ѕвона“ - нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон ...
сите 15 | | | веќе видена

Емотивна, весела, дискаџиска претстава која ќе ве расположи и од која ќе си заминете со многу ендрофин, рече на прес-конференција режисерката на мјузиклот ...
сите 22 | | | веќе видена

Со Александра Спасевска од СОС Детско Село зборуваме за најновата кампања „Место со срце“. Кампањата трае од 27-29.12.2017 и има за цел подигнување на свеста ...
сите 41 | | | веќе видена

Поради протест затворена за сообраќај е крстосницата помеѓу булеварите Партизански одреди и Свети Климент Охридски во близина на Соборниот храм во ...
сите 12 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради протест во овие моменти за сообраќај ...
сите 10 | | | веќе видена

next