Радио Слободна Македонија

Познатите личности во Македонија, деновиве интензивно се вклучуваат во т.н. работилници на радоста, со кои, како што велат, сакаат да им го разубават овој ...
сите 17 | | | веќе видена

Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос Сантос не се повеќе дел од Вардар. На двајцата сега веќе поранешни фудбалери на „црвено-црните“ им истекоа договорите ...
сите 32 | | | веќе видена

Со бизнис клима ослободена од политика и поддршка на извозната ориентација на фирмите, но истовремено со политичка стабилност и владеење на правото, ќе се ...
сите 11 | | | веќе видена

Венко Филипче е потврден кандидат за министер за здравство, а се чекаат останатите коалициски партнери да ги достават нивните предлози за останатите испразнети ...
сите 363 | | | веќе видена

Европскиот суд на правдата реши дека „Убер“ мора да се третира како транспортна, а не како комуникациска компанија, иако таа не оперира со професионални ...
сите 9 | | | веќе видена

Европската комисија денеска ги усвои насоките на Европскиот совет за продолжување на преговорите по излезот на Велика Британија од ЕУ. Главниот европски ...
сите 58 | | | веќе видена

На паркинг-просторот пред Зоолошката градина во Скопје беше промовиран едниот од повеќето полначи за електрични возила во Скопје. Овој настан е резултат на ...
сите 32 | | | веќе видена

Власта продолжува да се кити со туѓи перја. Безидејноста на власта предводена од СДСМ, како централна така и локална, се покажува со неисполнувањето на ...
сите 13 | | | веќе видена

Вечерва во 19 часот во Центарот за иновации и дизајн „Јавна соба“, ќе биде отворена втората самостојна изложба на дизајнерката Јованка Јанкоска „Класје“. Ова е ...
сите 34 | | | веќе видена

Спортските редакции во медиумите, тренерите, судиите и клубовите во Република Mакедонија ги дадоа своите гласови и ги избраа најдобрите во кошарката за ...
сите 62 | | | веќе видена

next