Радио Слободна Македонија

Вечерва во 18 часот во Француски Иснтитут-Скопје , завршен настан на проектот:"Жени лидерки во спортската индустрија", поддржан од амбасадата на Република ...
сите 6 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница ги осуди нехуманите услови во кои власта ги држи уставобранителите кои политички беа притворени со ...
сите 469 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ ја повика Словенија да се воздржи од секакви еднострани потези, во врска со примената на арбитражниот договор за границата ...
сите 29 | | | веќе видена

Градот Скопје ги информира граѓаните дека Советот на Градот на седницата одржана на 19.12.2017 година изгласа Програма со која се определуваат видовите на ...
сите 6 | | | веќе видена

Градот Скопје ги информира граѓаните дека на Јавниот повик за финансирање проекти и активности од областа на културата од интерес на Градoт за 2018 година, кој ...
сите 7 | | | веќе видена

Академија Пандев во 2018 година ќе организира голем младински турнир, кој ќе се одвива во две фази и на кој учество ќе земат дури 140 екипи и 2.800 млади ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација нема промени на пласманот на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска од страна на Светската Фудбалска Федерација. ...
сите 16 | | | веќе видена

Рускиот кошаркрски гигант ЦСКА Москва на 20 јануари 2018 година со ревијален натпревар ќе одбележи 90 години од раѓањето на легендарниот тренер, Александар ...
сите 19 | | | веќе видена

Вербална расправија била причина за мафијашкото убиство, кое се случи вчера доцна попладне во скопската населба Чаир. Убиен е дваесет и четиригодишниот Бурим ...
сите 62 | | | веќе видена

По веста која ја потресе јавноста за двајцата близнаци Тео и Тони, едни од првите кои се јавија за помош се Панчо и Андреј од дуото ДНК. И Панчо и Андреј се ...
сите 11 | | | веќе видена

Вчера во 19:10 часот во Скопје од стан на улицата „Џон Кенеди“ од тераса од третиот кат, паднал Ф.Ш.(34), и истиот со возило на итна медицинска помош бил ...
сите 75 | | | веќе видена

Од име име и од името на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација-Демократска Партија за Македонско Национално Единство, од името на сите наши ...
сите 54 | | | веќе видена

Уште десет денови трае можноста за аплицирање на Јавниот повик за избор на „Најдобар млад научник“ за 2017 година, признание што го доделува претседателот ...
сите 8 | | | веќе видена

next