Радио Слободна Македонија

Каталонските сепаратистички партии освоија тесно мнозинство во регионалниот Парламент на Каталонија, покажуваат прелиминарните резултати. Трите каталонски ...
сите 82 | | | веќе видена

Паричниот фонд за Светското првенство кое што идната година ќе се игра во Русија ќе изнесува 791 милион долари. Тоа претставува зголемување за 40 отсто во ...
сите 15 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е единствен кандидат за нов претседател на партијата за кој делегатите ќе одлучуваат на Конгресот кој ...
сите 395 | | | веќе видена

Откако беа сослушани сите сведоци и откако беа прочитани сите изјави на претставниците од двата клуба, ФА реши дека нема да повлече никакво обвинение и ...
сите 18 | | | веќе видена

Пејачи од македонската поп естрада во пресрет на Бадник и Божик се здружија и направија освежена верзија на една од најпознатите божикни песни во православниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Минусни температури се регистрирани изутринава во цела Македонија. Најстудено - 12 е во Берово и во Маврово со - 11. Во Скопје се измерени минус девет степени, ...
сите 303 | | | веќе видена

Mакедонскиот бенд „FUNK SHUI“ има нова песна со наслов „Стаклени нозе“, кија е најава за новиот албум кој е во изработка и треба да излезе во текот на 2018-та ...
сите 4 | | | веќе видена

На 22 и 23 декември во Тетово ќе се одржи „Џифони Македонија патува“ како патувачки дел од фестивалот во помалите градови од Македонија. Настанот ќе се одржува ...
сите 4 | | | веќе видена

Делови од повеќе скопски општини утре ќе имаат прекин во снабдувањето со електрична енергија. Во периодот од 8 до 10 часот без струја ќе бидат корисниците од ...
сите 53 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради протест во овие моменти за сообраќај ...
сите 9 | | | веќе видена

next