Радио Слободна Македонија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на координација одлучи во наредниов период да ги дефинира чекорите за натамошно делување, се вели во соопштението од ...
сите 146 | | | веќе видена

Вечерва во Кинотека на Македонија со почеток во 19 часот,предновогодишна хуманитарна изложба на дела насликани од корисниците на „Порака“-Републички Центар за ...
сите 18 | | | веќе видена

Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ синоќа изјави дека во Македонија владее мислење дека Србија работи против таа држава без разлика што тоа е негирано ...
сите 18 | | | веќе видена

Имаме добра основа да се надеваме дека во наредната година ќе го затвориме прашањето за евроинтеграциите, што значи да ги отвориме преговорите за членство во ...
сите 17 | | | веќе видена

Изминатиов период екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ од секторот „Вонградско зеленило“ извршија поставување на нови парковски елементи изработени од дрво на ...
сите 29 | | | веќе видена

Новогодишниот базар, кој e во организација на Град Скопје и Конгресен центар Александар Македонски, поставен на Плоштад Македонија, со својата понуда им помога ...
сите 84 | | | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради дотур на градежни материјали за објект во ...
сите 5 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија ги одложи за денеска закажаните продолженија на пет седници единаесетата, дванаесетата, тринаесеттата, петнаесеттата и ...
сите 132 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денес соопштуваат дека изминуваат веќе 30 дена од неправедното притворање на невини луѓе, само заради политичка одмазда. Во соопштението од ...
сите 158 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На повисоките и осојничави места се бележат влажни коловози.Намалена видливост поради појава на ...
сите 207 | | | веќе видена

next