Радио Слободна Македонија

НАМЛЕНА ВИДЛИВОСТ: На патниот правец Струмица - граничен премин Ново Село поради појава на магла видливоста е намалена од 150 до 200 метри. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од ...
сите 195 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска легенда Лазар Лечиќ, човек кого многумина со право го нарекуваат „татко на мак-баскетот“ упатува моќна порака до сите искрајни ...
сите 5 | | | веќе видена

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Тирана ќе испрати помош на настраданите во неодамнешните поплави во Република Албанија, коишто ...
сите 26 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 денеска им го продолжи притворот на 29 лица во врска со настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. ...
сите 111 | | | веќе видена

Промоција, дружење и потпишување на книгите за деца „Кифличката Мирна“ и „Мојот брат од тринаесеттиот кат“ – реизданија на познатите романи за деца на ...
| | веќе видена

Изложбата од најновото ликовно творештво на писателот проф.д-р Христо Петрески именувана “Пишување со бои - соништа, стихови, слики“, ќе биде отворена вечерва ...
сите 16 | | | веќе видена

-Од ЈП Водовод и канализација се избркани 26 вработени со решение со неопределено работно време, поради политички причини. Воедно денес на денешната седница ...
сите 24 | | | веќе видена

Началникот на Генералштабот на руските оружени сили ги обвини Соединетите Американски Држави дека обучуваат поранешни борци на „Исламска држава" во Сирија и ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека во Република Македонија нема инсулинска криза. Преку донација од компанијата производител, посочуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Специјални единици од националната гарда на Русија извршија упад во кондиторската фабрика во Москва, и го приведоа напаѓачот, кој изутрината уби еден човек и ...
сите 16 | | | веќе видена

next