Радио МОФ

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изразува загриженост затоа што во последните измени и дополнувања на Изборниот законик, што по скратена постапка ...
сите 32 | | | веќе видена

Ми се чини, во еден момент сите ќе дојдеме до општ заклучок дека квалитетното новинарство е јавна услуга, која ќе мораме да ја платиме како граѓани, ако ...
сите 2 | | | веќе видена

Родителите на децата од средното учичиште „Коле Нехтенин“ во Штип денеска протестираат на булеварот „Гоце Делчев“ каде во петокот, на пешачкиот премин пред ...
сите 12 | | | веќе видена

Спроведената анкета во првото тромесечје на 2018 година во Република Македонија во која испитаниците се изјаснуваат за направените онлајн нарачки и купувања во ...
сите 37 | | | веќе видена

На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
сите 4 | | | веќе видена

Личните предмети на физичарот Стивен Хокинг, кој почина во март оваа година на 76 години, беа продадени на аукција за повеќе од 1,8 милиони фунти, соопшти ...
сите 3 | | | веќе видена

Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
сите 92 | | | веќе видена

Божиќна ТВ реклама на супермаркетите „Ајсланд“ е забранета за емитување во Велика Британија бидејќи ги прекршувала политичките маркетинг правила. Се работи за ...
сите 13 | | | веќе видена

Турската полиција ја прекинува потрагата за телото на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги , но ќе продолжи со истрагата околу целиот случај, дознава Ал ...
сите 156 | | | веќе видена

Регионот на Париз ќе овозможи голема понуда на електрични велосипеди преку јавно финансираната програма која има цел граѓаните да користат велосипеди за својот ...
сите 7 | | | веќе видена

Филмскиот фестивал „Синедејс“ денеска започнува со детска програма. Од 11 часот се прикажува филмот „Ловци на вештерки“ во режија на Рашко Милковиќ, по што во ...
сите 28 | | | веќе видена

next