Радио МОФ

Во текот на изминатиoт ден (11.12.), на подрачјето Скопје се санкционирани тројца возачи кои поминале крстосница на црвено светло, двајца не дале првенство на ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонското студентско етнолошко друштво го организира четвртиот Студентски етнографски филмски фестивал „ЕТНОФФ4“. Тој ќе започне во сабота (15-ти декември), ...
сите 31 | | | веќе видена

Во НУ Археолошки музеј на Македонија од вчера е отворена изложбата „40 години од првите археолошки истражувања во неолитската населба Тумба Маџари во Скопје”. ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, виекендов за првпат го тестираше новиот апарат, кој создава вештачки дожд – како една од мерките за намалување на ...
сите 16 | | | веќе видена

Секогаш кога има проблеми со греењето, се појавува црниот чад од оџакот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, кој трае неколку часови, вели директорот ...
сите 3 | | | веќе видена

Новинарите Марина Костова и Емин Аземи се добитници на државната награда „Мито Хаџи Василев- Јасмин”, највисокото државно признание за остварувања во областа ...
сите 10 | | | веќе видена

По четири недели од почетокот на бурните протести во Франција на движењето „Жолти елеци“, претседателот Емануел Макрон реши „да ја спушти топката“ ветувајќи ...
сите 254 | | | веќе видена

Зимзелени дрвца, лаванда и рузмарин се првите растенија што ги засадија учениците од ООУ„Јохан Хајнрих Песталоци“ во новиот пластеник направен во дворот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во саботата, среде бел ден скопјанец застрелал куче за кое се гр ижел неговиот сосед во Трубарево со образложение дека му ги бркало кокошките, информираат од ...
сите 18 | | | веќе видена

next