Радио МОФ

Повеќе здруженија за заштита на животните за утре на пладне повикуваат на масовен протест, со цел сите заедно да упатат барања конечно да започне примената на ...
сите 75 | | | веќе видена

„Не е вистина дека во Гази Баба ќе се гради нова фабрика за тешка индустрија во рамки на комплексот Железара“, изјави градоначалникот на Општина Гази Баба, ...
сите 21 | | | веќе видена

Во Македонија немаме убиен новинар, но тоа не значи дека институциите не треба сериозно да ги сфатат сите закани врз новинарите. Никој не веруваше дека во ...
сите 11 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје донесе пресуда со која се утврдува повреда на правото на тужителка на еднаква можност и третман со вршење на дискриминација по основ на ...
сите 13 | | | веќе видена

Следната недела Општина Аеродром ќе објави јавен повик за членови во ново партиципативно тело од областа на урбанизмот. Неговото формирање беше најавено на ...
сите 47 | | | веќе видена

Дамијан беше паметно дете, омилен другар и успешен спортист. Потекнуваше од добра фамилија и се чинеше дека неговата судбина не предвидуваше дека тој ќе стане ...
| | веќе видена

Жителите на градовите во Македонија дишат најзагаден воздух во Европа, покажа последниот извештај на Светската здравствена организација, презентиран на првата ...
сите 69 | | | веќе видена

Без никакви најави и подетална дебата во јавноста, скопската општина Гази Баба го објави огласот за давање под долготраен закуп на 99 години на градежно ...
сите 31 | | | веќе видена

Сојузот на спортови на Скопје и Град Скопје на 11 ноември организираат велосипедски карван кој има за цел популаризација на возењето велосипеди. „Скопје знае ...
сите 49 | | | веќе видена

Утрово се рестартираа багерите за изградба на деветокатницата во Аеродром, кај Мајчин дом, ден откако Уставниот суд ја одби поднесената претставка за оценување ...
сите 61 | | | веќе видена

Македонскиот писател и поранешен претседател на Друштвото на писателите на Македонија побара од писателската асоцијација неговото име да биде изземено од ...
сите 14 | | | веќе видена

next