Радио МОФ

Спроведената анкета во првото тромесечје на 2018 година во Република Македонија во која испитаниците се изјаснуваат за направените онлајн нарачки и купувања во ...
сите 59 | | | веќе видена

На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
сите 39 | | | веќе видена

Личните предмети на физичарот Стивен Хокинг, кој почина во март оваа година на 76 години, беа продадени на аукција за повеќе од 1,8 милиони фунти, соопшти ...
сите 22 | | | веќе видена

Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
сите 196 | | | веќе видена

Божиќна ТВ реклама на супермаркетите „Ајсланд“ е забранета за емитување во Велика Британија бидејќи ги прекршувала политичките маркетинг правила. Се работи за ...
сите 7 | | | веќе видена

Турската полиција ја прекинува потрагата за телото на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги , но ќе продолжи со истрагата околу целиот случај, дознава Ал ...
сите 111 | | | веќе видена

Регионот на Париз ќе овозможи голема понуда на електрични велосипеди преку јавно финансираната програма која има цел граѓаните да користат велосипеди за својот ...
сите 7 | | | веќе видена

Филмскиот фестивал „Синедејс“ денеска започнува со детска програма. Од 11 часот се прикажува филмот „Ловци на вештерки“ во режија на Рашко Милковиќ, по што во ...
сите 39 | | | веќе видена

Ротаракт Клуб Скопје организира дискусија на тема: „Селектирање и рециклирање. Кој, како, колку придонесува за редуцирање на отпадот во Република Македонија“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Според мерењата на Министерството за животна средина и просторно планирање, 60 отсто од загадувањето на воздухот во Тетово било резултат на работењето на ...
сите 21 | | | веќе видена

next