Радио МОФ

Поради појава на заразни заболувања кај бездомните животни и непостапување по дел од утврдените пропусти во работењето констатирани со извршената контрола на ...
сите 40 | | | веќе видена

„Ретвитни оброк“ денеска ќе прослави четири години ревносно готвење, приготвување, делење храна на социјалните и бездомни категории на граѓани во Скопје. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во недела, на булеварот Видео Смилевски – Бато во периодот од 10 до 17 часот сообраќајот ќе се одвива со посебен режим и ќе биде стопиран и пренесочуван кон ...
сите 56 | | | веќе видена

Книгата „Димензии на бајките – мрак и светлина“ од Лени Фрчкоска деновиве излезе од печат во издание на издавачката куќа Авант прес од Скопје. Фрчкоска прави ...
сите 8 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (Антикорупциска), на својата веб страница објави електронска пријава која ќе можат да ја пополнат сите граѓани ...
сите 44 | | | веќе видена

проф. д-р Дубравка Валиќ Недељковиќ Во последните дваесет и пет години, ако не и подолго, спроведени се многубројни медиумски истражувања на Балканот, но и на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Како повеќе ќе се користи кејот, ако е пристапен со стрмни рампи за туркање или со возливи рампи?“, прашуваат од иницијативата НаТочак, која заедно со ...
сите 6 | | | веќе видена

Се подига свеста за селектирање отпад кај македонските граѓани, но младите од 18 до 30 години тоа го прават значително помалку од останатите возрасни групи, ...
сите 8 | | | веќе видена

Ситуацијата во делот на пожарите, за жал ескалира во државата и тоа од неколку причини, не се само временските услови што се поволни за пожари, затоа што имаме ...
сите 75 | | | веќе видена

На иницијатива на градоначалникот Филип Темелковски , Општина Кисела Вода ќе додели парични награди за талентирани: ученици, спортисти, наставници, стручни ...
сите 4 | | | веќе видена

Повторно се одложи судењето на Мариглен Демири , обвинет за оштетување на претседателската канцеларија на првиот ден од протестите на Шарената револуција пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Таксистката Тина и патникот Томо имаат четири случајни средби во различни делови од Скопје. Томо воопшто не смета дека треба да делува за проблемите кои ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Ресорните министри задолжени за дигитализација од земјите од Западен Балкан денеска на Дигиталниот Самит во Белград, Србија, го потпишаа регионалниот Договор ...
сите 89 | | | веќе видена

next