Радио МОФ

Хрватската полиција поднела прва пријава за ширење лажни вести против 34-годишен маж кој измислил дека го нападнале мигранти. Како што пренесува Индекс.хр, ...
сите 30 | | | веќе видена

Половина од граѓаните во Македонија сметаат дека медиумите во земјава се зависни, додека само 15 проценти велат дека тие се независни, покажува анкетата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Од синоќа почна со работа новиот бар „Umbrella“ во Градскиот трговски центар во Скопје каде вработените се лица со одредена попреченост. Ова е еден од ретките ...
сите 4 | | | веќе видена

Нема уписи годинава на Академијата за филм во Охрид, која работи по стандардите на филмската академија во Прага. Неизвесната ситуација за иднината на ...
сите 4 | | | веќе видена

По немилиот настан во Гостивар, Ветеринарната комора на Република Македонија потенцира дека коренот на проблемот со бездомните кучиња е во неодговорното ...
сите 25 | | | веќе видена

Во Гевгелија, по повод општинскиот празник, денеска беше предаден во употреба новиот водоснабдителен систем, инвестиција во износ од 1,7 милиони евра, преку ...
сите 8 | | | веќе видена

Алатката за бришење на веќе испратени пораки на Фејсбук Месинџер, која беше најавена во април, конечно ќе биде возможна за сите корисници на апликацијата. ...
сите 17 | | | веќе видена

Како би изгледало Собранието кога би било изградено по замислата на Жак Херцог и Пјер де Мерон, или пак, Археолошкиот музеј според архитектката Заха Хадид? Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Читајте меѓу редови, прашувајте се кој ви ја испраќа медиумската порака, зошто го привлекува вашето внимание и кои се вредностите што ги испраќа таа, им ...
сите 28 | | | веќе видена

Историски најголем број на жени се избрани во Претставничкиот дом на Конгресот на синоќешните избори во Соединетите Американски Држави. Вкупно се избрани 99 ...
сите 19 | | | веќе видена

Изработка на ветерници, вртење педали по предвидена рута, едукација за проверка на точак, детски улични игри и дискусија со дечиња за сообраќај, се дел од ...
| | веќе видена

Полициски службеници паркирани на велосипедска лента, секојдневие. Изгледа дека Министерство за внатрешни работи ги подучува своите вработени дека паркирањето ...
сите 21 | | | веќе видена

Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
сите 5 | | | веќе видена

next