Радио МОФ

Неколку стотина граѓани се собраа на протест против промена на државното име пред Собранието во кое требаше да започне седницата на која треба да се расправа ...
сите 53 | | | веќе видена

Сингапур одамна е лидер во образовните реформи, нудејќи поинаков пристап кон учењето. Дискусиите, домашните задачи и квизовите ќе ги заменат оценките како ...
| | веќе видена

Владата вчера ја одржа првата седница во 2019-та година. На неа беа донесени повеќе одлуки, меѓу кои: Се прифати предлог-програмата за инвестирање во животната ...
сите 54 | | | веќе видена

Италијанскиот град Бари ќе плаќа до 25 евра месечно на сите граѓани кои ќе го заменат автомобилот со велосипед за превоз до работа. „Доколку вртите педали, ...
сите 4 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ бара средба со премиерот Зоран Заев и другите владини претставници кои се задолжени за развојот на ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика во партнерство со УНИЦЕФ и со финансиска поддршка од Британската влада, денес започнаа со серија обуки на 30 ...
сите 4 | | | веќе видена

Јапонско списание, наменето за мажи, се извини по револтот предизвикан од нивната објава на ранг-листа на универзитети според леснотијата за убедување ...
сите 3 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Апелацискиот суд Скопје го поништил предметот во случајот на смртта на четиригодишниот кумановец Алмир Алиу и го вратил на повторно судење, ...
сите 7 | | | веќе видена

„МакедонијаЛек“, увозник и дистрибутер на МРП вакцините, соопшти дека извршило внатрешна контрола да ги провери наводите што се појавија во јавноста за можно ...
сите 117 | | | веќе видена

Стотици илјади евра отштета треба да платат општини поради еднострано раскинување на договори за купопродажба на градежно земјиште, продажба на парцели во ...
сите 19 | | | веќе видена

Предвесниците на „Оскарите“, „Златните глобуси“ синоќа беа доделени на церемонија во Лос Анџелес, каде според американските медиуми имаше неколку изненадувања. ...
сите 31 | | | веќе видена

next