ОВЕН Амбициозни сте и сакате да им оставите добар впечаток на вашите деловни партнери. Новите настани во работата бараат вештина во прилагодувањето и мудри постапки. Важно е да направите избор врз основа на добра проценка. Откако ќе пребродите одредени тешки ситуации ќе сфатите дека напредувате многу бргу. Својата елоквенција ќе ја подредите на деловниот тренд кој ветува практични или материјални резултати. Од 17 септември може да ги остварите приоритетните цели и да подмирите некои финансиски долгови. Потрудете се да смислите алтернативни решенија за некои неочекувани ситуации. Кон крајот на месецот прифатете перспективна понуда и бидете упорни во воспоставувањето на новите деловни врски. Во љубовта забележувате некои навестувања што не ги разбирате најдобро, па повремено изгледате загрижено. Сепак, секој нов проблем има добро решение и претставува поучно искуство. Нема потреба да се задржувате на некои неостварени или погрешни ситуации од минатото во љубовта. Во налетот на страсти и дилеми, загледајте се ...
сите 14 | | | веќе видена

Светот е на работ на постантибиотска катастрофа! Од прекумерно земање, антибиотиците стануваат неефикасни наспроти се поголемата резистентност на бактериите. Министерот за наука на Австралија, Иан Чаб на човештвото му предвидува хорор иднина: ќе се умира од обични исеченици, никој нема да биде сигурен дали ќе преживее макар и рутнска операција на слепо црево, а трансплантацијата на органите ќе биде дел од историјата. Најстрашно во неговите прогнози е очекувањето дека тоа може да почне да се случува за само две децении. „Ако не се откријат нови антибиотици и доколку не престанеме да ги пиеме за се и сешто, човештвото ќе се врати во 19-иот век“ – тврди Чаб. Но, на повидок нема нови антибиотици – последниот беше развиен пред четврт век. Рзвојот на антибиотици е исклучително скапа и сложена постапка, а фармацевтските компании не се заинтересирани зашто не гледаат заработувачка во развојот на вакви лекови - срцевите болни и дијабетичарите цел живот се под терапија, а антибиотските терапии траат кратко, само ...
| | веќе видена

Интимните односи се клучни за развојот и за одржувањето на љубовните врски. Тоа што партнерот ви се допаѓа, не значи дека ќе имате и незаборавен секс. Ако не сте задоволни од вашиоте сексуални односи, спонтано се наметнува дилемата: дали да ја продолжите врската. Дали е возможно лошиот секс да стане добар? Можеби, но првин поставете си ги двете клучни прашања: дали сакате да ви биде подобро и дали ви е важно да бидете среќна. Ако добиете потврден одговор на двете прашања се соочувате со проблем кој би можел да се реши. Сепак, постојано имајте предвид дека ако партнерот е себичен подобро е да го оставите. Еве што советуваат сексолозите: - Високо и ниско либидо За личност со високо либидо е незамисливо одрекување од редовен секс. Од друга страна лицата со ниско либидо нема ни да забележат дека немале односи неколку месеци. Несогласувањето на либидата меѓу партнерите е еден од најчестите сексуални проблеми што се јавува кај двојките. Ако сте во сериозна врска или пак, партнерот многу ви се допаѓа, обидете се ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога и да се појави во јавноста, Викторија Бекам е совршено „стокмена“ од глава до петици. Лесно е кога е полн џебот- ќе рече некој. Но, за да се има стил не мора да се прелеаваат парите. Според овие нејзини модни правила, секоја жена може да изгледа модерно и уредно. 1. Визуелизирајте комплетен стил Не „копајте“ низ плакарот прашувајќи се што ќе облечете, туку замислете како би сакале да изгледате и одберете го клучното парче. Сите други работи сами по себе лесно ќе се вклопат. 2. Позајмувајте од други времиња Инсирирајте се од модните стилови што поминале. „Ги обожувам 50-ите затоа што кројот на облеката прави силуетата да изгледа фантастично“ – вели Викторија. 3: Купувајте класика Не трошете пари на облека што е очигледно дел од некоја сезонска колекција. Купувајте работи што ќе можете да ги носите со години, кои никогаш нема да застарат. Ако ги комбинирате со детали што се во тренд, секогаш ќе бидете модерни. 4. Аксесоарите се задолжителни Вистинската чанта, чевли или очила за сонце можат целосно да ве ...
сите 9 | | | веќе видена

ОВЕН Големите планови и сонувањето за нивно остварување денеска ќе ве отргнат од приоритетите. Не си дозволувајте да сфатите дека поминал речиси половина ден, а вие не сте ги завршиле основните задолженија. Освен малиот пад на имунитетот, здравјето добро ве служи. БИК Ќе бидете прилично фрустрирани затоа што обврските нема да ви дозволат да им се посветите на партнерот, семејството и пријателите. Не очајувајте. Она што мора да се направи, не е тешко. Завршете го само најнеопходното, се друго нека почека. БЛИЗНАЦИ Погоден ден за сумирање на резултатите и правење нови планови. Многу малку ви е потребно да направите ред во вашиот живот. Насочете го вниманието кон партнерот – конструктивните разговори ви се неопходни. РАК Поради емотивното заситување ќе имате впечаток дека повеќе немате сила. Потпрете се врз вашиот интелект, кој е во одлична форма, а го запоставувате. Многу е важно да разберете што, а уште поважно, кого сакате во животот. Секое патување почнува со првиот чекор! ЛАВ Ве очекуваат добри вести ...
сите 10 | | | веќе видена

Ања Лисевска, 21-годишна девојка од Полска, која е луда по секс, планира освен со своето долгогодишно момче, да има секс со 100.000 мажи од главните градови во цел свет. Од минатиот месец таа почнала да го реализира својот амбициозен план – досега „спиела“ само со 284 мажи, а секому му посветила најмалку по 20 минути. Според распоредот, Ања „се запознава со светот“ во текот на викендите. Нејзиното момче не е многу многу одушевено од амбициите и целите на Ања, но нема друг избор и некако мора да се вклопи во распоредот. Злобниците пресметаа дека ако Ања има секс само за викендите, за реализација на планот ќе и требаат 20 години. За сите заинтересирани дополнителна информација: Ања живее во Варшава, а нејзината веб страница е: WWW.ANIALISEWSKA.PL
сите 2 | | | веќе видена

Клинт Иствуд се разведе од својата втора сопруга, Дина. Холивудската легенда го оконча својот брак по цели 17 години. Ова за US Weekly го изјави 48-годишната Дина, која нагласила дека таа и нејзиниот, сега веќе поранешен сопруг, живеат раздвоено подолг период, но и дека останале пријатели. Освен што подолго време не ја носи бурмата – пишуваат медиумите - Клинт Иствуд не се појави во јавноста со Дина од 2011 година. Засега не се откриваат причините за разводот, но се открива дека Дина подолго време се лечела од депресија. Клинт и Дина Иствуд ја имаат 16-годишната ќерка Морган.
сите 9 | | | веќе видена

Со својот роденденски подарок – мерцедес SVU , вреден 125.000 долари, најмладата Кардашијан, Кели Џенер, предизвика верижна сообра ќајна незгода. За среќа, причинета е само материјална штета. Возачката дозвола ја доби пред одвај 18 дена, па изгледа дека од радост што конечно смее да вози, изгубила концентрација – таа удрила во автомобил, кој поради тоа удрил во трето возило. Епа, така е кога им се купуваат скапи “играчки” на тинејџери!
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката на “Блек ајд пис” вчера роди здраво машко дете. Првенчето ќ е се вика Ексл Џек. За време на породувањето покрај неа цело време бил нејзиниот сопруг Џош Духамел. Ферги се опоравува од породувањето во ВИП апартман во болница во Лос Анџелес. Болнички извори јавуваат дека таткото бил многу сре ќ ен.
сите 4 | | | веќе видена

“ On Air – Live At The BBC Volume 2 ” е новиот албум на легендарната група Битлси што треба да излезе во ноември годинава. Засега не се открива што ќ е има на албумот, но се претпоставува дека ќ е бидат објавени песни што БиБиСи ги собра во кампањата “Архива на слушателите”. Според написите во “Вог Блог” , новиот албум на секогаш популарите момци од Ливерпул, е продолжение на остварувањето “Live At The BBC” – објавено пред речиси 20 години, а на кој беа откриени 30 дотогаш необјавени песни. Првиот албум молскавично стана хит во Велика Британија, па со право се очекува огромен интерес и за ова ново издание.
сите 10 | | | веќе видена

Не мислете дека ако нарачате салата во фаст фуд ресторан, добивате порција здрава и нискокалорична храна. Овие салати имаат еднаков број калории како и чизбургерот, покажуваат најновите американски истражувања. Иако рестораните за брза храна се обидуваат да подготват “поздрави” менија со разновидни салати, пресметано е дека во нив има еднакви нутритивни вредности (масти и калории) како и во сендвичите без етикетата “здрави”. Истражувањата правени во периодот од 1996 – 2010 година, покажуват дека консумацијата на “здрава”, брза храна се зголемила за повеќе од 53%, но просечниот внес на калории останал ист. Раководителот на истражувањето Кетрин Бауер од универзитетот во Темпи за списанието “Хелт Деј” предупредува дека фаст фуд салатите со пржено месо и различни преливи можат да содржат дури и повеќе калории отколку обичен бургер.
| | веќе видена

Ако на Фејсбук добиете порака во која е наведено дека сте означени на некое видео, не го отворајте линкот, затоа што може да навлечете опасен вирус, пишува „Бизнис Инсајдер“. Доколку кликнете на линкот, ќе ве однесе на друга страница каде што ќе треба да направите дополнителен даунлод за да можете да го отворите видео клипот. Откако ќе симнете се што е наведено, вирусот ќе има пристап до сите ваши информации, вклучувајќи ги и лозинките на вашиот компјутер. Истражувачите твдрат дека вирусот се шири со брзина од 40.000 напади на час, а досега се заразени околу 800.000 корисници на Google Chrome .
сите 3 | | | веќе видена

Со помош на матични клетки, научен тим од Виена успеа да создаде мини мозок. Мозокот е долг само 4 милиметри, а може да се спореди со оној на фетусот во 9 недела на развој. Со микроскоп е воочено мека мозочните делови меѓусебно „комуницираат“. „Основната цел е да се откријат причините за невролошките болести кај луѓето“ – напишале научниците во својата студија.
сите 7 | | | веќе видена

ОВЕН Љубов: Иако релативно одбро ви оди во љубовта, денеска ќе ве мачи некој настан или некое лице од минатото. Работа: Вашите соравотници денеска ќе ја покажат својата чувствителност, на на вас е редот да ги ислушате. Здравје и совет: Ќе ги почувствувате последиците од хедонизмот. БИК Љубов: Вашите додворувања ќе се граничат со извештаченост. Бидете поедноставни и искрени. Работа: Не е потребно толку многу да се ангажирате, работите и самите добро ќе се развиваат. Здравје и совет: Бидете горди на своите дела. БЛИЗНАЦИ: Љубов: Многумина денеска ќе паднат во замката на ранливост, но и тешко ќе се извлечат. Ќе доминира чувството на осаменост. Работа: Иако другите ве сакаат и поддржуваат, денеска ќе мислите дека ништо не ви оди од рака. Здравје и совет : Внесете малку хумор во денот. РАК Љубов : Потребата за внимание и нежност ќе ви биде голема, но околностите се скромни. Чекајте подобри денови. Работа: Полесно ќе ви оди ако бидете отворени со соработниците. Свртете се на шега. Здравје и совет: Изгледајте добар ...
сите 6 | | | веќе видена

Шорцевите се најудобниот дел од гардеробата за време на летните горештини. Речиси сите девојки, во секој дел од светот носат шорцеви. И на Хилари Даф и било жешко, па за прошетка во паркот Колдвотер Канјон облекла шорцеви ... или не? Шорцевите во оваа „големина“ секаде во светот вообичаено се викаат гаќи.
| | веќе видена

Вистинските пријателства се ретки. Најдобрите пријатели можат да бидат сосема различни, но важна е искреноста и взаемната љубов. Фотографијата снимена на фарма во Велика Британија, на која е уловен еден миг од “дружбата” меѓу џиновскиот зајак Роб и мини прасињата Пени и Чино го потврдува тоа. Повод, секој од нас да ги преиспита критериумите според кои ги бира пријателите.
сите 2 | | | веќе видена

Пастата за заби можеби прави чуда со вашата насмевка, но може да ви се најде и за многу други работи во секојдневието, како на пример, чистење бања, накит, ДВД-а, глет маса за ѕидови ... За некои работи е потребно многу мало количество, па затоа пред да ја фрлите речиси испразнетата туба, проверете го следниов список. Бања: Со паста за заби може беспрекорно да ги исчистите сите хромирани предмети. Ставете сосем малку од пастата за заби на славините или тушот и истријте ги со обична крпа. Нема да ви се верува како ке светнат. Чевли : Ако сте ги изгребале чевлите, намачкајте го местото со малку паста за да бидат како нови. ДВД: Не се вознемирувајте ако ДВД-то со вашиот омилен филм прескокнува. Сосем малку паста за заби намачкајте на долната страна и потоа нежно избришете ја со хартиена крпа. Потоа, опуштете се и спокојно изгледајте го филмот до крај. Ѕидови: Иако не е трајно решение, сепак врши работа. Малите дупчиња на ѕидот можете да ги измазните ако ги прекриете со паста за заби. Дури ни вие нема да ...
сите 4 | | | веќе видена

Се што ви треба можете да купите преку оглас, дури и жена со гаранција дека е девица!!! Треба да имате само 6.000 американски долари и да си набавите една Виетнамка. Рок на испорака 90 дена, без никакви дополнителни трошоци. Ако ви побегне во текот на првата година добивате бесплатно нова!!!
сите 6 | | | веќе видена

next