Кандидатот за пратеник на ДУИ, Арбен Зибери во дебатниот магазин „EUclick“ на истакна дека тие никогаш не го ставаат политичкиот интерес пред здравјето на ...
сите 13 | | | веќе видена

Познатиот 'вистински Кен', Родриго Алвеш, пред неколку месеци наговести дека всушност цел живот се чувствувал како жена. На големо изненадување на многумина, ...
сите 2 | | | веќе видена

Му забраниле да врши свештенска дејност и му ја рушат црквата која сам ја гради, бидејќи не сакал во своите житија македонските светители да ги напише како ...
сите 32 | | | веќе видена

Во врска со измените и дополнувањата донесени на 56-тата седница на Владата за време на претстојниот викенд ги потсетуваме граѓаните дека времето за прошетки ...
сите 306 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во денешното гостување во отвореното студио на 24 анализа на телевизија 24 потенцираше дека во ниту еден момент, ...
сите 245 | | | веќе видена

Уште 200 дена од престанокот на траењето на вонредната состојба се применуваат мерките за обезбедување на редарска служба при влезот и во внатрешноста на ...
сите 29 | | | веќе видена

На високообразовните установи каде постои можност за целосна примена на протоколот, со физичко присуство на студентот може да се реализираат предавањата, ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на ТВ 24 рече тој тој лично смета дека недоволно се санкционираат прекршувањета на мерките за ...
сите 245 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната 56-та седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија на државата со кое се ...
сите 306 | | | веќе видена

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави видео-снимка и покажа семејни фотографии. Таа денеска отишла кај своите родители во ...
сите 11 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање финални производи од текстилните компании и ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека од новите заболени има и по 10 лица од исто семејство, кои се заразиле на ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека скринингот во градинките завршува следната недела, најавувајќи дека детските установи ќе започнат со ...
сите 245 | | | веќе видена

next