Популарно

Легендарниот поранешен кошаркар во НБА, Коби Брајант, загина вчера во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Според американски медиуми, се урнал приватниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Ненаспани, поспани, успорено се проsеваме додека апатично се обидуваме темните ,,перничиња” под очите да ги камуфлираме со абракадабра трикови… Сѐ почесто ...
сите 5 | | | веќе видена

А1 Македонија го објавува назначувањето на Методија Мирчев на функцијата Извршен директор. Веќе од денеска тој ги превзема одговорностите на извршната позиција ...
сите 7 | | | веќе видена

Светот врие од неправди и непријатности, страдаат невини луѓе и животни, ја уништуваме драгоцената флора и фауна. Заради туѓи суети, светот е во вечна војна во ...
сите 5 | | | веќе видена

Под мотото “БАДНИК ЗА СИТЕ! – РАДОСТ ЗА СИТЕ!”, Здружението “Бадникови поворки” и оваа година, традиционално, со повик до целиот народ, на ден 6-ти јануари – ...
сите 134 | | | веќе видена

Во организација на Град Скопје, над 60 000 граѓани од земјава и од странство ја дочекаа Новата 2020 година во главниот град на плоштадот „Македонија“ со ...
сите 20 | | | веќе видена

next