PharmaNEWS

Според Експертскиот комитет на светска здравствена организација за зависност од дроги, употребата на канабидиол нема „психоактивни“ ефекти и не треба да биде ...
сите 6 | | | веќе видена

Финските истражувачи имаат добар предлог за зачувување на топ форма и без активно вежбање Н е се чувствувате дека сте во форма да вежбате? Опуштете се финските ...
сите 23 | | | веќе видена

Како да препознаете дали бебето има запек И згледот на столицата на бебето е често под инспекција на неговите родители. Тоа не е без причина. Од изгледот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Двојките што планираат семејство треба да ги избегмнуваат газираните пијалаци бидејќи тие може да влијаат на плодноста на двата партнери. Н ова студија ...
сите 9 | | | веќе видена

next