Он Нет

Стотина илјади Португалци ги дочекаа шампионите, а секако главна ѕвезда беше Кристијано Роналдо. За разлика од онаа ситуација во Франција кога го фрли микрофонот на новинарот во езеро, сега го зеде во раце и запеа. Секако фудбалот му оди многу подобро.
сите 13 | | | веќе видена

Кростофер Волц и Џими Кимел со јавноста ja споделија нивната аудиција за „Siegfried & Roy“ - биографскиот филм за магионичарското дуо Зигфрид и Рој од Лас Вегас. Треба да им се дадат улогите!
| | веќе видена

Португалија синоќа се искачи на европскиот фудбалски трон, откако во продолженијата од финалето на ЕУРО 2016 го совлада домаќинот Франција. Кристијано Роналдо повторно привлече најмногу внимание, се разбира поради повредата која го примора да го напушти натпреварот по само 25 минути игра. Многумина помислија дека во оваа „посета“ на молецот има нешто натприродно. Роналдо толку беше „напумпан“ со емоции, па на клупата за резервни фудбалери за малку не го повреди својот соиграч Мутињо. Стрелец на единствениот гол беше Едер во 108-та минута. Овој играч пред неполна година беше прогласен за „најголемото промашување во историјата на Свонси“. Тој не постигна ниту еден гол во дресот на велшкиот премиерлигаш, но затоа вчера го даде најбитниот погодок во кариерата. Обезбедувањето на ЕУРО 2016 беше очајно, а еден идиот успеа да влета во теренот и за време на финалето и да направи акробација пред да биде совладан од редарите. На крајот точка на се стави Пепе.
сите 15 | | | веќе видена

Се чини домаќините на Европското првенство прерано почнаа да ја слават титулата. Пред финалето и мечот со Португалија, Французите подготвија славенички автобус на кат со отворен кров на кој пишуваше „европски шампиони“. На задниот дел стоеше „Фала“. Нема на што би рекле Португалците. Сите очекуваа француско славје, но заборавија дека и Португалците нешто се прашуваат. „Се продава славенички автобус на „триколорите“, како нов, малку возен“, се шегуваа со право португалските фанови на Твитер.
сите 3 | | | веќе видена

Дмитри Метлеев од Русија е бербер, кој има интересна навика своите муштерии да ги потстрижува на места каде што расте адреналинот. Ова детенце доби нова фризура во балон.
сите 2 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се разви сериозна дебата за тоа дали ноторниот мафијашки бос Хоакин Гузман, познат по прекарот Ел Чапо, повторно е во бегство. Мексикансите власти веднаш реагираа на овие гласини, а најдалеку отиде министерот за внатрешни работи на оваа земја, кој на официјалниот Твитер објави слика од Ел Чапо во максимално обезбедениот затвор. „Кралот на дрогата“ и неоспорениот господар на мексиканскиот криминален картел досега во два наврати успеваше да бега од затвор, а особено спектакулано беше неговото ланско бегство, кога тој успеа да ископа тунел во својата ќелија низ кој им побегна стражарите. Гузман е во очекување на судскиот процес кој се води на барање на САД за екстрадиција, па токму извесната преселба во американските затвори би можела да го натера да направи нов план за бегство
| | веќе видена

Затоа што еднобоен кармин е веќе здодевно. Јазмина Даниел е мејкап уметник. На својот Инстаграм профил ги објавува мејкап креациите. Таа создава вистинска уметност на лицето. Инспирирана од филмови, уметност и природа, ова се нејзините најубави уметнички изведби на усни.
сите 2 | | | веќе видена

Nissan објави дека компанијата стана првата автомобилска марка во Европа, кој има склучено договор за продажба на автомобил ексклузивно преку социјалната мрежа Twitter. Од Nissan коментираат дека за правниот договор помеѓу компанијата, меѓу лицето на дилерот Antamotor и клиентот (Раул Есколано, @escolano) бил комплетно завршен преку социјалната мрежа. Финализирањето на зделката била факт шест дена по контактот меѓу двете страни. Пред да го избере моделот X-Trail на Nissan, Есколано се поврзал преку Twitter со мноштво други автомобилски дилери во Шпанија, кои ги замолил да му помогнат да си купи автомобил само со помош на социјалната мрежа. Благодарение на функционалноста на апликацијата Periscope за пренос во живо, претставник на застапништвото Antamotor ги покажал основните вредности на автомобилот со своевидна презентација. Откако собрал неколку предлози, Есколано имал анкета (2.6 милиони јавувања) меѓу своите следбеници на Twitter, а резултатите покажале дека 43% гласале за предлогот на Nissan. Плаќањето ...
| | веќе видена

Португалија е во транс и се поклонува на фудбалските херои, кои за прв пат во историјата се искачија на кровот на Европа. Хероите стигнаа во Лисабон каде се подготвува шампионска журка. Се е во боите на Португалија, а вистинска хистерија настана кога од авионот излегоа Роналдо и селекторот Сантош и го подигнаа шампионскиот пехар. Репрезентативците влегоа во отворениот автобус и потоа се упатија кон центарот на Лисабон каде ќе бидат примени и од претседателот на Португалија, Марсело Ребело де Соуса.
сите 15 | | | веќе видена

Антоан Гризман е најдобар играч на Европското првенство, одлучи УЕФА. Французинот шампионатот го заврши со шест гола и две асистенции и „триколорите“ ги одведе во финалето во кое домаќинот беше поразен од Португалија. За најдобар млад играч е прогласен Португалецот Ренато Санчез. Во идеалниот тим на ЕУРО има дури четворица Португалци како и тројца Германци и по двајца Французи и Велшани. Итеалниот тим на УЕФА: Руи Патрисио (Португалија) - Кимих (Германија), Боатенг (Германија), Пепе (Португалија), Гереиро (Португалија) - Крос (Германија), Џо Ален (Велс) - Гризман (Франција), Ремзи (Велс), Паје (Франција) - Кристијано Роналдо (Португалија).
сите 76 | | | веќе видена

Првата епизода од втората сезона од „Mr. Robot“ веќе се појави по социјалните мрежи и ништо од тоа не е случајно. Се случи изненадна премиера на втората сезона од „Mr. Robot“ и тоа токму на Твитер. Сепак, за разлика од „случајните протекувања“ на „Game of Thrones“, овој пат продуцентите намерно ја пуштиле епизодата и не го кријат тоа. Епизодата ќе биде достапна на Твитер во ограничено време, а потоа продукцијата ќе ја избрише. Фановите веќе ја имаат изгледано, а сигурно и нашле начин да ја симнат. Ова е прв пат премиера на сезона да биде прикажана ексклузивно на Твитер. Видеото го нема ниту на Фејсбук фан-страната, ниту на Инстаграм, ниту на официјалниот Јутјуб канал. Истовремено, ова е и голем чекор напред за ТВ стримот на Твитер, наречен Снепи ТВ.
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски шампион Вардар утре од 20.45 часот го игра првиот натпревар од квалификациското коло за пласман во Лигата на шампиони против Динамо Загреб. Тренерот Гоце Седлоски и капитенот Бобан Грнчаров ги искажаа своите мислења пред утрешниот двобој. „Утре ги повикувам сите навивачи да дојдат и да им дадат поддршка на моите фудбалери на натпреварот со Динамо. Играме против добар тим кој секоја година настапува во Лигата на шампионите или Лигата на Европа. Знам дека моите играчи ќе го дадат максимумот и дека ќе излезат на терен со желба и срце.Еден месец работиме, сите играчи се подготвени утре вечер да излезат и да се надигруваат со еден добар тим. Го гледавме Динамо, не гледаа и тие нас. Имаат искусни играчи, меѓутоа ние не се плашиме. Посакувам победа без примен гол, што би било добар резултат пред реваншот во Загреб. Играме против една од најдобрите екипи во регионов. Меѓутоа и Вардар има играчи кои што играле вакви натпревари. Видовте дека и лани против АПОЕЛ малку недостасуваше да минеме ...
сите 188 | | | веќе видена

За повеќето познати и успешни луѓе животот е многу повеќе од јадење, спиење и работење. Том Хенкс на пример, има навика да собира стари машини за пишување и секој ден пишува на една нив затоа што го обожава звукот. Актерот собира машини за пишување уште од 1978-ма и вели: Се што пишуваш на машина за пишување звучи величествено. Анџелина Џоли има уникатно хоби: со семејството собираат ножеви. Мајка и ова хоби го пренела на син и Медокс. Џоли вели дека ножевите се тапи за да не се повредат и дека со секој нов нож во колекцијата следува и лекција за насилството. Ричард Бренсон игра шах. Смета дека шахот можеби е најдобра игра што постои, затоа што опфаќа аспекти од различни спортови - тактика, планирање, храброст и преземање ризик. Плус, вели, може да пиеш чај и да разговараш додека играш. Мерил Стрип плете. Оскаровката вели дека обожава да плете и дека тоа е како еден вид терапија. Сама го исплела шалот што го носи во филмот „Doubt“. Бил Гејтс игра бриџ. За себе изјавил дека е стравствен играч на бриџ. Гејтс ...
сите 2 | | | веќе видена

Двојникот на Леонардо ди Каприо од Русија, Роман Бурцаев, почна да заработува од својата сличност со оскаровецот. Сними реклама во која сè е фејк освен вотката што ја рекламира.
сите 23 | | | веќе видена

Алекс Фергусон многумина ќе го паметат како строг и понекогаш незгоден тренер. Но, неговите поранешни играчи најчесто му трчаат во прегратки и тоа е неговата најголема сатисфакција во кариерата.
сите 27 | | | веќе видена

Во германскиот забавен парк Фантазијаленд во Брул е пуштен во употреба нов и најбрз ролеркостер, кој развива брзина поголема и од 110 километри на час. Еден, два три и старт!
сите 2 | | | веќе видена

Селекцијата на Португалија е новиот европски шампион, откако вечерва во финалето со 1:0 ја совлада Франција, репрезентацијата на организаторот на шампионатот. Иако можеби вечерва не го видовме највозбудливото финале на европските првенства, сепак овој дуел долго време ќе се прераскажува низ фудбалските кулоари. Клучен момент на оваа средба беше стартот над Кристијано Роналдо, остварен од Дмитри Паје, по што најголемата ѕвезда на Португалија беше принудена да го заврши мечот по само 25 минути игра. Сепак, португалските фудбалери не се уплашија многу, тука успеаа да воспостават рамноправна игра, иако најдобар поединец во нивниот состав беше голманот Руи Патриосио, кој имаше извонредни седум интервенции и ја однесе својата селекција во продолженијата. Моментот на одлука се случи во 108-та минута кога по бомбата на Едер, Португалија дојде во водство, а нешто подоцна и до победата. Французите немаа сила за израмнување, па на крајот мораа да се помират со фактот дека на Стад Д‘Франс победничкиот пехар го подигнаа ...
сите 257 | | | веќе видена

next