Он Нет

Ова е веројатно највеселата панда на интернет. Едноставно не губи енергија за игра.
| | веќе видена

Домино е првиот пица сервис, кој испораката на пиците до клиентите ја врши со дрон. Засега системот е тестиран во Оукленд, Нов Зеланд, а до крајот на годината ќе вчезе во редовната понуда и се очекува да биде најбрзиот, најточниот и најефикасниот начин на испорака. „Ние постојано повторуваме дека нема смисол во тоа машина од два тона, да биде употребена во испорака на пратка од два килограми“, соопштија од компанијата. Нов Зеланд е првата земја во светот, која што ја ливерализираше употребата на дронови во комерцијални цели
сите 3 | | | веќе видена

Француската компанија Peugeot работи на пуштање во производство на GTi-верзии на компактните кросовери 2008 и 3008. Ова го соопшти директор за производство на компанијата Лоран Блан. Според Blan присуството на такви модификации во палетата е дел од новата стратегија на Peugeot. Со оглед на извонредната популарност на овој тип на возила во моментов на Стариот континент ова е многу важен потег. Спортскиот шмек сметаат од Париз дека само ќе ја зголеми побарувачката на двата мошне барани модели на компанијата. „Сметаме дека секој наш модел треба да се нуди и во топ-верзии - GT, GT Line и GTi. Ова се однесува не само за стандардните автомобили, туку и за кросоверите со што ќе ја кренеме скалило погоре нивната атрактивност“, категоричен е Блан. Во моментов Французите им нудат на своите клиенти Peugeot 2008 GT Line, Peugeot 3008 GT и Peugeot 3008 GT Line кои се разликуваат од стандардните SUV изведби по надворешноста, внатрешноста и суспензијата. Новите GTi-модификации сепак ќе добијат помоќни мотори, а ќе останат ...
сите 2 | | | веќе видена

Тешко дека на интернет може да се пронајде посреќно куче од ова!
| | веќе видена

Најпознатиот американси дисидент, „свиркач“ и борец за човекови права Едвард Сноуден, настапи во краток филм каде ја објасни својата борба со американската администрација. Режијата на филмот е на познатиот актер Џозеф Гордон-Левит.
| | веќе видена

Ова забивање беше дотолку моќно, по што и предците на момчево што се обиде да блокира, почувствуваа болка.
| | веќе видена

Најавите за забрана на дизел агрегатите во одредени земји во светот ги натера повеќе производители да се насочат кон нови технологии. Еден од нив е Kia каде планираат да го затворат проектот за развој на хибридни системи со учество на дизел мотор. Изданието Autocar го цитираше шефот на одделот за развој на високоефикасни автомобили на Hyundai Motor Group - Алфред Бурма, според кого работата на хибридни енергетски агрегати продолжува, но во компанијата се загрижени од се пожестоките барања на законските регулативи. „Присуството на дизел мотор во хибридниот агрегат значително ја зголемува цената на технологијата. Ако ги додадеме уште и се посериозните барања за екологија, навистина одлучивме да се пресметаме и да видиме каде ни е есапот. Во екој случаи постигнато до сега нема да биде фрлено, туку искуствата ќе се користи, но кај хибридните со бензински мотори“, објасни Бурма. За првпат Kia најави дизел хибрид со концептот Kia Optima T-Hybrid, прикажан на автосалонот во Париз во 2014 година, односно системот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Видеото со наслов „тајниот живот на мечето“ е снмено од осумгодишно девојче и претставува извонредно остварување, со кое би се гордееле и возрасни филмаџии.
| | веќе видена

Рајан Лохти измисли дека е жртва на грабеж во Рио, по што го навлече бесот на фановите, но и предизвика да ги загуби спонзорите. Врв на хејтерството, пливачкиот шампион го доживеа со ова „музичко“ видео.
сите 4 | | | веќе видена

Информацијата дека во центарот на Тајпеј, главниот град на Тајван е забележан Покемонот Snorlax, предизвика вистинско стампедо.
сите 3 | | | веќе видена

Млекото би можело наскоро да ја замени пластиката, како заштитна амбалажа на поедини видови на храна. Пластиката не се употребува кај голем број на прехрабрени производи, но се уште е присутна како амбалажа за сирењето, кашкавалот, сувомесните производи итн. Овој вид на обвивки се мошне проблематични при рециклирањето и се третираат како сериозна закана за животната средина. Но затоа во догледно време обвивката на прехрабените производи ќе може да се изеде, бидејќи ќе биде направена од млеко. Ова го потврдија од американскиот оддел за земјоделие, од каде е патентиран ефикасен начин на изработка на заштитна амбалажа од млеко. Од таму тврдат дека е млекото е многу подобро од пластиката во чувањето на храната, бидејќи обезбедува многу поефикасна и поздрава заштита
| | веќе видена

Били Хамилтон од екипата на Синсинати веројатно може и да полета, доколку му е потребно тоа за да го одбрани полето?!
сите 3 | | | веќе видена

Обновената верзија на електричниот Ford Focus ќе нуди зголемена за 46% километража со едно полнење. Ова го потврдија извори од Синиот овал за изданието на Inside Evs, кое објави техничките податоци на Ford Focus Electric, за моделската 2017. Од нив, станува јасно дека електромобилот ќе добие нова батерија, чиј капацитет ќе се зголеми од сегашните 23 на 33,5 kW/h. Во моментов според податоците на американската агенција за заштита на животната средина (EPA) електромобилот поминуваше со едно полнење 76 милји (122 km), но со новата верзија ќе достигне 110 милји (177 km). Благодарение на новиот акумулатор Ford Focus Electric ќе може успешно да се натпреварува со Hyundai Ionic Electric (110 милји) и Nissan Leaf (107 милји). Освен со нова батерија електромобилот на Ford ќе биде опремен и со систем за брзо полнење, како и со функција Brake Coach. Таа ќе му помага на возачот да го користи поефикасно системот за обновување на енергијата при сопирање. Сегашната верзија на Ford Focus Electric се произведува во САД од ...
сите 2 | | | веќе видена

Градските деца веројатно никогаш не дознале дека за да една тиква порасне, потребни се повеќе од шест месеци. Процесот е достапен во забрзана снимка.
сите 8 | | | веќе видена

Нејмар беше најзаслужниот за историското олимписко злато на Бразил, но по крајот на мечот плукна еден навивач, кој веројатно испрати критика за неговата игра.
сите 2 | | | веќе видена

next