Not For Men

Преболувањето на бившиот никогаш не е лесно, но во 2013 година со Фејсбук и Твитер стана невозможна мисија. Две од три жени го демнaт бившиот. Дали Фејсбук од љубопитна девојка ве претвори во „луда“ девојка? Според психолозите демнењето преку интернет е понормално од што звучи. „Технологијата ни дозволува полесно да ги задоволиме нашите основни социолошки инстинкти. Информацијата ни е подостапна од било кога и не можеме да одолееме да ја зграбиме“, вели психологот Kelly McGonigal. Мажите за својот и вашиот Фејсбук профил ФЕЈСБУК И СТАРИТЕ МОМЧИЊА Преболувањето на бившиот никогаш не е лесно, но во 2013 година со Фејсбук и Твитер стана невозможна мисија. Две од три жени го демнеле бившиот во последните 6 месеци, а една третина контактирале со него во обид да се смират. Фејсбук ми го отежна преболувањето: „Дечкото ми раскина минатата година и бев уништена, се фаќав како постојано го гледам неговиот Фејсбук профил. Кога го видов тагнат на фотографии со непознати девојки срцето ми се скрши. Поминував долго време ...
| | веќе видена

Малите дами се шетаа во Њујорк во понеделникот заедно со нивната позната мајка. Најслатките 3-годишни девојчиња во Холивуд се Tabitha и Marion Broderick, прекрасните близначки на Sarah Jessica Parker. Малите дами се шетаа во Њујорк во понеделникот заедно со нивната позната мајка. Sarah Jessica Parker: „Реална сум за тоа како изгледам“ Тие носеа крем монтки и слатки венчиња. Marion имаше сребрени топчиња, а Tabitha златни ѕвезди. Sarah Jessica Parker носеше топла сива капа. Близначките се родени во јуни 2009 со сурогат мајка. Тие имаат и постар брат, 10-годишниот James. Sarah и сопругот Matthew Broderick живеат во Њујорк.
сите 2 | | | веќе видена

Откако ќе се смирите, признајте дека претеравте и дека од ова направивте преголема работа. Понекогаш дури и на најдобрите девојки им се случуваат најлошите моменти. На анкетата на NotForMen „Кој најмногу знае да ве извади од такт?“, дури 80 проценти од 1.650-те девојки кои гласале ни одговорија момчето, но што кога некој друг ќе ве извади од такт пред очите на момчето? На апсолутно секоја од нас барем еднаш и се случило нервозата да и дојде до точка на вриење и да избувне пред својот партнер. После ваква сцена како да го убедите дека немате краток фитиљ и дека сте сосема разумна девојка на која може да се потпре во иднина? 9 негови изјави што ве вадат од такт СИТУАЦИЈА: Среде дневна соба ви го остава куферот кој го влечеше низ цел град, сиот со прашина. Наеднаш огнено се разлутувате, станувате фанатик за контрола и му наредувате со врескање под итно да го изнесе од тука. Во неговиот ум овој мал прекршок што го сторил не ја оправдува вашата реакција, па го плаши вашето „лудило“. ВИСТИНСКА РЕАКЦИЈА: ...
| | веќе видена

Кога косата ви е масна нанесете бебешка пудра на коренот и втријте ја убаво за да ја впие маснотијата. Понекогаш главоболки ви создаваат хипотеката на станот или тоа што го удривте вашиот нов автомобил, но многу почесто она што може да ви го расипе денот и расположението се мини проблемите. Дали и вам ви се случило косата да ви биде масна, а вие мора да одите на важен состанок или да ви заврне дожд токму кога ги облековте вашите нови плишани чевли? Еве решение за овие, но и за 6 други вакви проблеми: ПРОБЛЕМ: Ви се заглави патентот на здолништето? РЕШЕНИЕ: Во делот каде е заглавен патентот намачкајте малку сапун или восок од свеќа. Подмачкувањето ќе направи полесно да го отворите. 4 здравствени проблеми кои можете да ги решите дома ПРОБЛЕМ: Вашиот нежен свилен фустан ви се лепи за внатрешниот дел на бутините. РЕШЕНИЕ: Прснете си малку лак за коса помеѓу бутовите и збогувајте се со проблемот. ПРОБЛЕМ: Врне, а вие треба да појдете од работа накај дома, но ги носите вашите нови плишани чевли. Немате ...
| | веќе видена

Оваа фризура секој пат успева да се најде во најновите трендови за коса, па така и оваа година веќе е голем хит. Сакате да ја промените фризурата во новава година и се мислите дали тоа да биде должината или бојата, но тука за вас се шишките. Тие се повторно голем хит и нема да погрешите ако наместо косата ги скратите само шишките. Тие треба да се долги и густи да почнуваат од средина на главата. Има нешто заводливо во начинот на кој тие го сокриваат, но и доволно откриваат вашиот поглед. Со нив секогаш изгледате послатко, помлади и помистериозно. Оваа фризура одговара со сите видови боја на коса и повеќе треба да внимавате да ја усогласите со вашиот облик на глава. Темна или светла коса оваа сезона Фризурата која што ќе биде најголем хит е средна боб фризура со густи шишки и веќе многумина модели почнаа да ја средуваат така својата коса. Ако сакате шишки тогаш вашата коса средете ја во духот на шеесеттите или пак ако е долга задолжително направете благи бранови. Најдобрите фризури од Golden Globes ...
сите 2 | | | веќе видена

Правете агресивни движења, качете му се како да нема утре, ова ќе ве возбуди двајцата, но сепак внимавајте на нежните делови. Што за еден е грубо за друг може да биде нежно, но општо под груб секс се подразбира внесување на болка во сексуалниот чин за зголемување на сексуалното задоволство. Дури и да сте романтичарка по природа, ако еднаш пробате сета таа страст на дивиот секс ќе ве маѓепса и ќе сакате одново и одново. Работата која умира да ја види за време на секс! Пенетрацијата не ве задоволува, потребно ви е уште, боли, но вие сакате повеќе, во тоа е неговата тајна. Тој е одличен за да ја разбиете монотонијата во долгата врска, но потребно е да биде со некој кому целосно му верувате. Ако сте доминантна во секојдневниот живот кога ќе се ослободите од психолошката контрола може да уживате повеќе во оргазмот. Тука секогаш има две улоги и договор кој ќе ја има доминацијата. Сексуално сте возбудени од агресијата. Болката и задоволството ослободуваат ендорфин, хормон кој има слично дејство како морфиумот во ...
| | веќе видена

Потребна ви е една пилатес топка и малку време. Практикувајте ги 3 пати неделно. Bernie Zurella, поранешен борач, ги смисли овие 6 креативни вежби екстра ефикасни за вашите стомачни и задник. Потребна ви е една пилатес топка и малку време. Практикувајте ги 3 пати неделно и вашите проблематични зони наскоро ќе станат минато. ВЕЖБА 1: Легнете со лицето нагоре и топката помеѓу стапалата. Потпрете се на десниот колк и лакот, а левата рака нека биде рамно поставена на подот зад вас. Притиснете ја топката и подигнете ги нозете колку што можете повисоко. Држете така, па вратете се на почетокот и одново. Повторете 12 пати. ВЕЖБА 2: Легнете со лицето нагоре, петиците врз топката, рацете истегнати на подот. Ангажирајте ги стомачните така што полека ќе се кревате да ги допрете врвовите од вашите прсти. Вратете се назад и повторувајте 12 пати. 10 најефикасни совети за рамен стомак ВЕЖБА 3: Седнете на топката и навалете се назад со рацете на подот зад вас, дланките долу и свртени кон надвор, нозете истегнати. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој можеби ве сака со цело свое срце, но не на начинот на кој вие сакате да бидете сакана. Тој е ваша душа. Да, така ви е мил, така приврзан за срцето дури топлина чувствувате додека го гледате. И ве сака, не дека не, но го прави тоа на некој свој чуден начин, што и гола да се соблечете никако да ве запече од таа ветена жешка љубов. Многу повици неодговорени, многу тајминзи промашени, многу ваши соништа разнишани, многу очекувања неизреализирани, а тој? Тој се уште верува дека ве сака како што никој друг не ве сакал на светот, дека за вас прави се, дека ви дава се што може да биде дадено на една љубена. Со гордост се прогласува за ваш дијамант, кој покрај две очи не можете да го видите. КАДЕ Е СЈАЈОТ? И ги триете очите, можеби вие сте неоправдано нескромна, можеби имате поголем апетит од жените околу вас, можеби многу сакате, а малку давате... Па дури и кога ќе пронајдете некое глупаво објаснување во погрешноста на вашите постапки, па ги моделирате за се да биде розово, зошто одново ја чувствувате таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Маслото од лаванда делува смирувачки на темето и може да ви го реши проблемот со перутот. Покрај прекрасниот мирис и виолетовите цветови, кои ви ги опиваат сетилата, лавандата може да биде многу корисна и за вашето здравје. Еве на кои негативни појави вели „стоп“ лавандата: СТОП ЗА ПЕРУТОТ! Маслото од лаванда делува смирувачки на темето и може да ви го реши проблемот со перутот. Измешајте 15 капки етерично масло од лаванда и 2 лажици маслиново или бадемово масло и загрејте го малку. Со мешавината убаво измасирајте ја главата за таа да навлезе во влакната, ставете капа за бањање и оставете да постои еден час. Косата измијте ја со шампон, а резултатите ќе ги забележите после неколку третмани. 7 мириси за здравје СТОП ЗА НАДУЕНОСТА! Надуеноста и лошото варење може да бидат предизвикани од лошите бактерии, кои може да се создадат на пример од земање антибиотици. Лавандата има голема содржина на антиоксиданси, има полофенол кој ги убива бактериите во дигестивниот тракт и ја спречува и намалува надуеноста. ...
| | веќе видена

После новогодишната соработка за специјалната колекција со Swarovski кристали Катерина Ивановска за пролетниот каталог. Успешната новогодишна соработка на Катарина и Women’secret за A collection to shine, резултираше со пролетен каталог каде што преубавата Катарина е заштитно лице. Најфини материјали, модели и бои се вклопени во нивната најнова колекција. Целата е во нежни тонови, цветни дезени и е олицетворение на права женственост и сексапил. Катарина Ивановска и Women'secret Ова е бренд создаден од жени за жени, за нивните посебни моменти и секојдневна удобност. Парчињата долна облека и колекција пижами наскоро ќе пристигнат и во нашата продавница во City Mall, a Катарина ќе го краси нашиот град на билбордите. Погледнете ги сликите кои се дел каталогот и кажете ни дали ви се допаѓаат. Mango – пролет / лето 2013 Најновите парчиња облека за топлата сезона се пред нас, а Mango повторно создадоа за секој стил уникатни парчи.. Ангелите на Victoria’s Secret за Juicy Couture Juicy Couture ангажираше 3 ...
сите 4 | | | веќе видена

После минати часови со нејзините изливи на среќа, па и изливи на тага, вие мора да ги стискате забите и да го прегризувате јазикот за да не кажете дека партнерот ве побара за жена. Послатко од јадење крушевски локум ви доаѓа на душичката кога ќе чуете како на другарката и цветаат рози во љубовта или како другарот конечно пронашол стабилна и добро платена работа. Се радувате на првото запче на синчето на колешка ви или на деведесеттиот роденден на сосетката на катот под вас. Секој успех на поранешните колешки од факултет го перцепирате како успех на вашата целокупна професија, а секоја покачена плата во било кој медиум/банка/државна институција, зависно од тоа каде работите, како подобра иднина за себе. Писмо до сите мои „непријатели“! СЕ РАДУВАТЕ ЗА НЕА ОД СЕ СРЦЕ И кога со радост слушате за најсреќните мигови на вашите блиски, кога чувствувате топлина на душата во просторијата исполнета со позитивна енергија, кога од срце велите „браво, мило ми е“, не можете, а да не се запрашате зошто не го добивате ...
| | веќе видена

Овошјето навистина брзо се вари, но ако го консумирате веднаш после оброкот тоа толку многу се задржува во желудникот така што почнува да скапува. Навиките можат да ни го продолжат животот, но и да не убијат. Обрнете внимание на вашите навики после јадењето и променете ги овие седум штетни: ПУШЕЊЕ ПОСЛЕ ОБРОКОТ Само една цигара после оброкот има влијание како да се запалиле 10. Кислородот во крвта забрзано се врзува со никотинот. ОВОШЈЕ ПОСЛЕ ОБРОКОТ Овошјето навистина брзо се вари, но ако го консумирате веднаш после оброкот тоа толку многу се задржува во желудникот така што почнува да скапува и да ослободува чудни гасови т.е. отрови кои меѓу другото го поттикнуваат и создавањето на целулитот. Овошјете се јаде на празен стомак или 2 часа пред јадењето. Навики кои дебелеат ЧАЈ ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ Оваа навика ја практикуваат многу луѓе, но не е добра. Теинот, како главна состојка на чајот, се врзува со железото и го отежнува неговото варење што може да биде многу лошо за анемичните личности. Пијте го најмалку 1 ...
| | веќе видена

Со своите 39 години, таа многу пати досега се појави на црвениот тепих. Не ни е потребен моден експерт за да заклучиме дека Kate Moss е легендарна. Супермоделот ја започна кариерата на 14 години и влезе во модната индустрија како бура со нагласените јаболчници и витата фигура. Kate Moss повторно неодоливо секси за Mango Со своите 39 години, таа многу пати досега се појави на црвениот тепих. Инспиративна на улиците, впечатлива на црвениот тепих, Kate е кралица и после 25 години. Еве како ги воодушевува фотографите: Kate Moss Kate Moss Kate Moss Kate Moss Kate Moss Kate Moss Kate Moss
сите 2 | | | веќе видена

Дел од сетовите се инспирирани од Снежана, Пепелашка и Алиса во земјата на чудата. Мајката на бебето Maddie сакала специјални фотографии од своето четврто дете, а како љубител на бајките се одлучила токму за таква тема. Maddie е фотографирана од 6 до 9 месечна возраст. Нејзината мајка Nicole испланирала се и ги купила специјалните парчиња облека. „Најдобриот“ татко на светот низ 11 фотографии Фотографирањето се одвивало брзо за малото бебе да остане среќно и насмеано. Дел од сетовите се инспирирани од Снежана, Пепелашка и Алиса во земјата на чудата. Ќе препознаете на фотографиите. Погледнете ја оваа совршена фотосесија на американскиот фотограф Wendi Riggins:
| | веќе видена

Сиромашни се со информации со кои располагаат, но сепак премногу тврдоглави за да им засадиш во главата некоја нова идеја. Пуштивме еден маж во, како што мажите сакаат да го наречат, нашето „феминистичко“ дувло и за да ги негираме машките озборувања дека не сакаме да погледнеме од другата страна ќе ги пренесеме неговите зборови во оригиналната форма. Работен наслов на текстот беше „уморен сум од клише девојки“, но за среќа наидовме на искрен маж кој ни појасни „не, не сакав да кажам дека сум уморен од клише девојки, туку дека сум уморен од нивните одбивања бидејќи не сум им соодветен по стандардите“. Еве што ни кажа: ЧУДНИ ВРЕДНОСТИ Прво, македонските девојки не следат западни трендови. Добро, можеби следат мода, но и тука се смешни затоа што се забележува дека се трудат да бидат дел од нешто поголемо од нив. Инаку јас говорам за општиот впечаток. И покрај тоа што повеќето од нив биле на апсолвентска екскурзија и ги посетиле Рим и Париз, се уште врв им е Белград. Се држат за тие некои новоизмислени ...
| | веќе видена

Кога сте со вашето куче нивното на хормонот на стрес кортизол се намалува, а вие се чувствувате посмирени. Ако чувате или сте чувале куче досега знаете дека самото нивно присуство прави да се чувствувате добро. Тоа е вашата мала радост во куќата, но дали знаете дека кучето е навистина полезно за вашето здравје? 1. Вие сте физички поактивни од другите луѓе затоа што секој ден го носите кучето на 30 минутна прошетка (или 15 наутро, 15 навечер). 2. Со движењето, вежбате и ги зајакнувате вашите коски, па се штитите од остеопороза и слично, а витаминот Д со кој се снабдувате додека шетате по сонцето дополнително полезно ви влијае. Најдобрата вежба: Трчање со вашето куче 3. Полесно ќе се социјализирате затоа што во паркот има куп луѓе кои се шетаат со своите миленици и едвај чекаат да започнат разговор на тема кучиња. 4. Кога сте со вашето куче нивното на хормонот на стрес кортизол се намалува, а вие се чувствувате посмирени. 5. Терапевтите препорачуваат земање на миленик на пациентите кои се борат со ...
| | веќе видена

Иако е мајка на 4 деца таа танцуваше на масата на Jay со црн проѕирен LBD фустан. Во 2003 година Heidi Klum го покажа својот Victoria's Secret градник од 8 милиони долари во The Tonight Show со Jay Leno. Heidi Klum и Seal се разведуваат! Сега германскиот модел, 39, повторно се појави во ова ноќно шоу и не не разочара со својот младешки дух. Иако е мајка на 4 деца таа танцуваше на масата на Jay со црн проѕирен LBD фустан. Таа гостуваше заедно со Seann William Scott и ја промовираше 11-тата сезона од нејзиното шоу Project Runway. Heidi исто така има танцувано на масата на една од забавите после Golden Globes откако изгуби на облог. Кога не танцува по маси, таа има раце полни работа со нејзината 8 годишна ќерка Leni и трите деца од бракот со Seal, Henry, 7, Johan, 6, и Lou, 3. Таа го напушти Seal за нејзиниот телохранител Martin Kristen, кој 4 години работеше за нив. Сепак негира дека имала нешто со него додека била во брак. Поранешните сопружници се обидуваат да останат во контакт поради децата.
сите 2 | | | веќе видена

Да стигнете на време без планирање е вистинска среќа. Особено ако се работи за долг пат или слабо позната дестинација. Ако и вие сте познати како хроничен „доцнач“ време е да смените некои навики и да престанете да ги иритирате пријателите и шефот поради тоа. Од сега фокусирајте се на времето во кое треба да тргнете, наместо она во кое треба да пристигнете на местото. Ако за да стигнете некаде ви се потребни 30 минути, вие предвидете 33. Договорете се со пријателите дека точно во 20:15 часот ќе бидете на тоа место. Еве 7 совети како да ја искорените оваа лоша навика: ПЛАНИРАЈТЕ ОДНАПРЕД Да стигнете на време без планирање е вистинска среќа. Особено ако се работи за долг пат или слабо позната дестинација. Секогаш одвојувајте екстра време за малите неволји по пат (автобусот доцни, ви снемува бензин во автомобилот, ве фаќа попладневната гужва). ПРВО ПОДГОТВЕТЕ СЕ, ПА ОПЦИОНАЛНИТЕ РАБОТИ ПОТОА Колку и да сте во искушение да ја дочитате забавната книга, сепак прво подгответе се, а неа оставете ја за потоа ако ...
| | веќе видена

Тој е жежок, забавен и има одлична работа. Вашите пријателки го обожаваат, а мајка ви лесно би го засакала. Сепак во вас не ја буди онаа искра на страст, фрустрирана сте, зарем не? На почетокот го нема X факторот, но дури и после 2 месеци состанување кога ќе ве допре за вратот не чувствувате сексуална привлечност. Веднаш ви паѓа на ум дека штом не ве радува помислата да спиете со него, треба да раскинете. Сепак почекајте, експертите велат дека постои степен на таа искра. Фактори на љубовната хемија 3 ВИДА ПОВРЗАНОСТ Во мозокот има 3 одделни системи за поврзување со партнерот: сексуална привлечност, романтична љубов и приврзаност, вели антропологот Helen Fisher. Врска можете да започнете со било кое од овие. Понекогаш работите не започнуваат од интензивен секс, туку полека растат. Исто така, срцето не ви чука секогаш забрзано уште на стартот. Со лошите момци ви е интензивно и адреналинот го мешате со љубов, а со добрите момци често се започнува смирено без многу драма. ЛОШИ Vs. ДОБРИ МОМВИ Бидете ...
| | веќе видена

Нејзиниот сладок и топол изглед го надополни со Brian Atwood високи чизми. Како еден од неофицијалните амбасадори на Chanel, Diane Kruger ја покажа лојалноста кон брендот со своето појавување на луксузното шоу во Париз за пролет/лето 2013. На вториот ден од париската модна недела таа изгледаше како вистинска ученичка со драматичната јака на црно-белиот фустан и сите очи беа вперени кон неа. Oд модна писта до реалност: Diane Kruger во Elie Saab Нејзиниот сладок и топол изглед го надополни со Brian Atwood високи чизми. И се разбира, на ноќта на Chanel не можете да се појавите без една од нивните чанти. Но она по кое наликуваше на вистинска париска убавица беше црната баретка и плетенката на страна. Толку класично, толку француски, браво Diane!
сите 2 | | | веќе видена

next