Not For Men

Досега се жалевме дека филмовите се виновни за нашите преголеми очекувања од мажите во секојдневието, но после серијата Sex and the City сигурни сме дека Carrie, Miranda, Samantha и Charlotte се виновни и за многу други наши заблуди. Еве за кои работи во општеството не „излажаа“ 4-те пријателки: Таксито редовно ќе застанува на улицата во истата секунда штом се симнете од вашиот стан. Ако некогаш ве ограбат, првата работа што ќе ви ја земат ќе бидат чевлите. Лесно ќе се извлечете од пушењето трева пред полицаец. И жената полицаец секогаш ќе ве поддржи во уништувањето на јавниот имот поради вашите емоционални проблеми. Алкохол плус ручек со поранешното момче е добра идеја. Спиењето со нов маж секоја седмица е нормално, безбедно и секогаш прекрасно. Луѓето што не сакате да ги видите ги има на секој агол во градот. Пишувањето на една колумна ќе ви овозможи да си купите чевли од Manolo Blahnik. Авантурите за една ноќ се претвораат во врски. Со момчето можете да си ги делите истите диоптерски очила. Vivienne ...
| | веќе видена

Првиот состанок со дечкото кој ви се допаѓа е навистина тешко, мачно и чудно искуство (ако ги собереме сите часови на претходно подготвување и самиот разговор и однесување во текот на вечерта.) Но, првиот состанок е првата можност да ги соберете сите потребни информации за дечкото кој ви се допаѓа и да дознаете дали е погоден за вас. Lauren Frances е експерт за врски и автор на книгата Dating, Mating and Manhandling и вели дека најважното прашање кое жената треба да си го постави е Што всушност сакам јас? Веројатно кај сите одговорот е ист. Среќен крај, вистинска љубов, брак, семејство. Нели е тоа она што сите го сакаат? Па, очигледно дека не. Или барем не сега веднаш. А сите жени го слушаат само она што сакаат да го слушнат, а не она што мажот навистина го кажува и мисли. На пример, девојка на првиот состанок го прашува дечкото со кој е излезена дали се наоѓа во период од животот каде е подготвен да има семејство (да се ожени.) Може да одговори на неколку начини. На пример: „Дефинитивно сакам да се оженам“ ...
| | веќе видена

Голема чанта или можеби мал светкав плик, украсен со камења, што и да ви е потребно за вашата пригода, најновата кампања од Accessorize ги нуди сите можни додатоци за оваа сезона. Во духот на градскиот живот, покажувајќи како секојдневието на една девојка се менува од лежерно,деловно до свечено за излегување, така треба облеката и додатоците да се прилагодуваат. Големите торби кои што ја имаат формата на Celine bags ќе бидат дефинитивно фаворит, пепито и карираниот дезен исто така, а никако не можете да замислите некаква свеченост без кристали и малиот плик во вашите раце. Погледнете ја кампањата и видете што се ќе може да најдете во оваа продавница.
| | веќе видена

Поради честите промени, борбата за актуелност и медиумско внимание, тешко е да ги следиме, а уште помалку да ги запомниме сите трансформации на познатите холивудски ѕвезди. Го враќаме часовникот наназад: погледнете ги фотографиите на кои позираат истите ѕвезди некогаш и сега. Веднаш можете да направите паралела од минатото, па до денес, да проверите кој изгледал подобро некогаш, а кој сега, или да констатирате за кого застанало времето! Miley Cyrus: Навистина не ми е јасно што се случи со Hannah Montana ?! Drew Barrymore: Се чини дека дивото девојче се смири конечно! Lady Gaga: Докажува дека изворот за ексцентрични идеи сѐ уште не ѝ пресушил! Matthew Lewis: Прави одново да верувате во приказната со Грдото пајче и лебедот! Aaron Carter: Ви дава причина да се насмеете ако некогаш сте биле затрескани во него. Bryan Cranston: Се прашувам дали левата верзија на Bryan би ја добила улогата во „Breaking Bad“? Beyonce: 5 поени за секој што ќе погоди која Beyonce е некогаш, а која сега! Justin Bieber: Не е малку млад ...
сите 2 | | | веќе видена

Заборавете ја секоја песна што сте ја слушнале до сега. Во следните неколку минути ќе се соочите со најдлабокиот поетски текст што сте се сретнале. Овие двајца Норвежани (чии имиња е скоро невозможно да се изговорат) Bård Ylvisåker и Vegard Ylvisåker го сочинуваат дуото Ylvis и деновиве ја почестија светската јавност во нивниот најнов видео запис за песната What Does The Fox Say? Што повеќе да се каже. Уживајте!
| | веќе видена

Се чини како Lady Gaga да влезе во помирна фаза на кариерата, барем за овој албум. Нејзината изведба на VMA музичките награди беше импресивен, но далеку од најкоментиран како што тоа беше порано. Зарем треба да ве потсетуваме на чудните комбинации или на фустанот од месо што таа го носеше некогаш? За среќа, таа ги тргна бизарностите од сцената, па сега нејзините настапи изгледаат многу поуметнички, поинтересни и ви го држат вниманието до последната секунда. Таков е и настапот за „ Applause “ на Good Morning America каде таа се појави како Дороти од Оз, придружена од сите ликови, а секако тука се и фамозните црвени чевли. Но, ова е Gaga, па така се преслече неколку пати за време на настапот пред одушевената публика во студиото што не беше во позиција на обичен набљудувач. Секој присутен носеше капа во облик на булка, што придонесе за и онака бајковитата сценографија. Погледнете го видеото па пишете ни во коментарите дали ви се допаѓа или не.
сите 2 | | | веќе видена

Крајот на летото значи крај на бронзерот и на изгледот како за на плажа. Но, тоа не треба да ве онерасположува особено затоа што трендовите за убавина за есен и зима 2014 се веќе тука. Мат кожа, smokey eyes, нежно нашминкани усни и уште многу трендови што можете да ги примените. Ви ги претставуваме топ 5 изгледите! Jason Wu Нежните, суптилни виолетови нијанси беа видени на ревиите на Jason Wu и Gucci. Ако имате посветла кожа одберете пастелно виолетови нијанси со син пигмент, а ако имате потемна кожа експериментирајте со темно виолетова во комбинација со сјајно бронзена боја. Задржете го фокусот на очите така што ќе ги оставите останатите делови од лицето без или со сосема малку шминка. Руменило во боја на праска и сјај на усните ќе дадат перфектен финиш. BCBG Max Azria Капаци во боја на чоколада, свежо лице и нежно розови усни се идеалната комбинација за оние што сакаат да се држат до природниот изглед. За свеж, оросен изглед на лицето, нанесете сјајна крема над јаболкцата, по должина на челото и носот. ...
сите 4 | | | веќе видена

Наместо да се вклучувате на неколку апликации за да започнете со утринското трчање, да ги споделите вашите напредувања со пријателите или да следите колку калории содржи вашиот појадок – сега сето тоа ви е достапно со само една апликација. RunKeeper и MyFitnessPal Ако до сега не сте се запознале со RunKeeper( iPhone и Android ) и MyFitnessPal( iPhone и Android ), ова се две водечки апликации за паметните телефони кои опфаќаат се за фитнесот и здравје. Најдобрата вест: неодамна го најавија своето партнерство кое ќе им овозможи на корисниците да ја изберат, следат својата програма за вежбање и сите информации за исхраната, калориите и сл. „Во RunKeeper ние се трудиме за развиеме комплетна фитнес програма која ќе им овозможи на луѓето да ги остварат своите здравствени цели. Свесни сме дека здравиот животен стил бара баланс помеѓу физичките активности и здрава исхрана, па партнерството со MyFitnessPal e многу логичен чекор.“ – вели Jason Jacobs, извршниот директор на RunKeeper. RunKeeper има 20 милиони ...
сите 2 | | | веќе видена

Fashion Royalty или Miss Cool се епитетите со која ја украсија покрај круната – Vogue Australia за нивниот најнов октомвриски број младата манекенка која го означува времето во кое живее Cara Delevingne . Со нејзиниот темперамент и истакнатите веѓи подигна нов бран помеѓу манекенките, истакнување на нивната личност и начин на бунтување стана миленичка кај дизајнерите. За насловната на Vogue таа носи Dolce & Gabbana целосен стајлинг, а круната совршено и прилега. Зарем не е она со право прогласена за Miss Cool?
сите 2 | | | веќе видена

Како надополнување на оригиналната реклама на Balenciaga за парфемот Florabotanica чие заштитно лице е актерката Kristen Stewart , се појави уште една далеку попровокативна и истовремено сензитивна и романтична фотографија чија цел е да го отслика и продаде парфемот. Да не сте го мириснале случајно? Со собрана коса и привлечен поглед, актерката му позираше на фотографот Craig McDean кој овој пат одлучи постерот да биде во црно-бела варијанта надополнета со цветен аксесоар во боја. Ќе се согласите дека вторава фотографија е далеку поубава од првата. Прв пат забележувам за ист, веќе промовиран парфем да се направи втора фотосесија. Дали можеби Kristen беше лош избор за заштитно лице или фактот што не ми е омилена ме поттикна на ова размислување? Хм…
сите 2 | | | веќе видена

За девојките со куса коса измислија екстензии, а за оние со долга, супер тактики за да ја скусат. Лажниот боб го применуваат сите, познатите ѕвезди па дури и дизајнерите, а денес е денот кога ќе ја дознаете постапката. 1 Поделете ја косата на две секции. Одвојте го горниот дел од косата, од уво до уво и соберете го да не ви смета. 2 Сплетете го долниот дел од косата. Направете тенка плетенка и прицврстете ја со мали црни шноли. 3 Направете и две плетенки, плетејќи хоризонтално ако има кој да ви помогне, така полесно ќе ги сокриете. 4 Убаво исчешлајте го остатокот од косата и тапирајте онолку колку што е потребно. Ако имате густа коса нема да имате проблем да ја сокриете плетенката, во спротивно тапирајте повеќе и оздола прснете лак за коса за да издржи волуменот што го постигнавте со ситниот чешел/ 5 Исчешлајте ја круната на главата и прснете малку спреј за сјај за косата да изгледа мазна. 6 Внимавајќи да оставите должина доволна за да ги покриете ушите, соберете ја косата во мало ниско опавче. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа во очите на младоженецот моментот кога невестата чекори кон него кон олтарот, тогаш ова видео ќе ве воодушеви. Michael Kammes успеа да ја сними својата свадба од уникатна перспектива. За YouTube каналот тој објасни: „Носев неколку скриени HD камери на нашата свадба за да го уловам секој момент од моја гледна точка. Ова видео е од скриената камера која ја носев на нивото на очите за време на церемонијата и приемот. Тука се најдобрите моменти како првиот танц, сечењето на тортата и вадењето на жартиерите.“ Предизвикот да направи уникатно свадбено видео со мини камера скриена во рамките на неговите очила потврдивме дека е успешно завршен во моментот кога одблизу ги видовме очите на невестата полни љубов и солзи. Што мислите вие за неговата идеја?
сите 4 | | | веќе видена

Црно белиот тренд продолжува, кратките блузи и топови исто така, но овој пат нешто што почна минатата зима, за пролет 2014 е тотално популаризирано, елекот се враќа на модната сцена. На њујоршката модна недела можевме да видиме како дизајнерите го користат ова парче облека како едно од водечките во нивниот минималистички деловен изглед. Jason Wu, Victoria Beckham и Helmut Lang, беа само едни од неколкуте дизајнери кои го промовираа овој нов тренд.
сите 3 | | | веќе видена

Црвена, портокалова, боја на мандарина или ѓумбир. Каква нијанса и да посакате. Овие холивудски дами имаат неверојатна убавина но, засенуваат со прекрасната боја на коса. Некои од нив постојано ја менуваат, на некои им е природна, но едно е сигурно – сите изгледаат безвременски.
| | веќе видена

Покрај новата мода која ќе не очекува наредната сезона, секоја модна недела најмногу што очекуваме да видиме се модните фотографии од Street Style. Сите модни уредници, манекенки, блогерки ги спремаат своите модни комбинации, но и обичните минувачи кои сакаат да бидат дел од оваа модна парада. Во тек е модната недела Mercedes Benz во Њујорк, каде што модните дизајнери ги претставија колекциите за пролет 2014, a будното око на фотографите од Vogue направија неверојатни Street Style фотографии. Од овие фотографии многу од вас ќе добијат инспирација, а и од тука се следат многу трендови како да се комбинира високата со ниска мода и нивно совршено поклопување. Погледнете ги и кажете ни која модна комбинација ви е омилена.
сите 6 | | | веќе видена

Цветовите од шифон се прекрасни, креативни и многу лесни за правење. Во неколку чекори направете ги, а потоа ставете ги каде ќе посакате. Наш избор – на високи потпетици. Елегантно и романтично. Потребно ви е: ½ метар шифон Ножици Пенкало Мало парче хартија Чевли Игла Конец Лепило Следете ги фотографиите. Еве како да ги направите:
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакате да бидете дел од лудилото на брзото слабеење, тогаш вежбите на фитнес тренерот Angela Leigh се совршени за вас. Започнете со потегот 1, одмарајте 30 секунди. Направете го потегот 1 повторно, а потоа додадете го вториот, па одморете. Потоа направете ги 1,2,3, па одмор. Го сфаќате шаблонот? Стигнете до потегот 6 и вие сте готови за почеток. Правете повторувања во текот на 13 минути и тоа е сосема доволно 3 пати во седмицата во непоследователни денови. Потезите стануваат прогресивно потешки, па последниот би требало да ви зададе малку мака. Ајде да видиме кои се потезите со кои ќе успеете да се ослободите од наталожените масти во пределот на струкот и бутините. Време е да стекнете рутина за утринско вежбање ! Потег 1 Застанете со раширени нозе, рацете зад главата и лактите кон надвор. Клекнете (како на фотографијата), станете, доближете го левиот лакот до левиот колк. Вратете се во клекната позиција. Повторете на десно. Менувајте ги страните 30 секунди. Потег 2 Започнете во позиција за склек, а потоа ...
сите 3 | | | веќе видена

„Душо сигурен ли си дека ќе можеш да се тргнеш навреме и овој пат?“ Дали ви се случило после убаво мината ноќ и неколку пијачки плус со брзина на светлината да завршите во станот на вашиот партнер со ништо освен високи потпетици на вас? Ако при рака немате кондом, дали акцијата ќе сопре тука? И додека најверојатно клатите со главата во форма на негација (се надеваме дека не сме во право!) вие сте една од третината жени на светот кои барем еднаш во животот методот на повлекување на партнерот пред да ејакулира го искористиле како вид на контрацепција. Во истражувањето на медицинскиот центар на Duke универзитетот објавено во магазинот Obstetrics & Gynecology учествуваа 2.200 жени на возраст од 15 до 24 години и 31% од нив одговорија дека го користеле овој застарен метод на контрацепција , меѓу кои 21% забремениле случајно споредбено со само 13% од жените кои користеле други методи на контрацепција. Дури и да имате Казанова во креветот, кој знае да го процени вистинскиот миг и се чувствувате безбедно од несакана ...
| | веќе видена

После трагичната смрт на нејзиното момче Cory Monteith, излезе фотосесијата што Lea Michele и фотографот Frankie Batista ја направија за мексиканскиот Marie Clаire уште додека Cory беше жив. Со темна коса, облечена од глава до пети во црно, елегантните фотографии ве тераат да се запрашате: Низ што поминува во моментов оваа 26 годишна девојка? Таа зрачеше од убавина и среќа додека позираше и никој не насетуваше дека црната облека што требаше да асоцира на сексапил ќе асоцира повеќе на тага. Стилистот Hayley Atkin ја смени бојата на нејзината коса, а нејзиното момче Cory Monteith долета од Л.А. за да ја поддржи и да биде со неа додека траеше фотосесијата, но после месец дена почина од случајно предозирање. Уредникот на мексиканскиот Marie Claire, Ariadne Grant, по снимањето ќе изјави дека тие се среќен, заљубен и учтив пар. Lea Michele во интервјуто отворено зборува за врската: „Навистина е интересно да сте во врска со човекот со кој работите затоа што добивате повеќе внимание. Ние глумиме пар во серијата, а ...
| | веќе видена

Karlie Kloss не можеше да се задоволи со една комбинација во текот на денот, па изминатата седмица ни презентираше 4 такви во помалку од половина деноноќие. Моделот после одличната фотосесија за Vogue со Duft Punk , сега владееше на улиците на Менхетен. Стилскиот камелеон прво се појави во син макси фустан со цветни детали кога пристигна рано изутрината во студиото на Good Morning America. Нешто подоцна американската убавица беше забележана на Times Square во неонско розов ултра секси Calvin Klein фустан со отсечоци, кој го носеше на телевизиското појавување со Angels, Behati Prinsloo и Erin Heatherton. После интервјуто таа се упати во продавницата на Victoria’s Secret во Soho за да ја лансира нивната нова линија Body By Victoria, каде што, како што претпоставувате, имаше уште една стилска трансформација. Пред да го заврши напорниот работен ден долгоногата Karlie се упати до редакцијата на LuckyMagazine во фустан со црно – бели риги. Нема парче облека кое не стои добро на оваа дива. Karlie на трети август го ...
сите 16 | | | веќе видена

next