Not For Men

Иако терминот долни стомачни мускули на некој начин е погрешно да се употребува со оглед на тоа што абдоминалните мускули го покриваат целиот стомак, сепак доколку токму тој дел од стомакот ве мачи, постојат вежби кои што делуваат на стомачните мускули во таа регија. Научете како да ги согорите мастите со секое наредно повторување. Детали за вежбањето: Правете онолку повторувања од вежбите колку што е препорачано, правете ја секоја вежба последователно со мали паузи од 45-60 секунди меѓу сетовите. Тренингот треба да се прави 3-4 дена во неделата, преку еден ден. Ако не сакате да ги правите сите вежби, одберете ги омилените и правете ги веднаш по кардио тренингот или пак вметнете ги во останатите вежби за зајакнување на телото. Потребно ви е: Простирка на која ќе лежите. Дополнителен ефект: Фокусирањето на активацијата на средишниот дел од телото и работата на стомачните мускули е клучот за успех. Истражувањата од Hull Универзитетот докажуваат дека луѓето кои ментално се фокусираат на мускулите и на нивната ...
сите 2 | | | веќе видена

Pirelli е секогаш календар каде што се слави голотијата и облините на женското тело, но овој пат не почестија со календар каде што гостуваат топ модели но нивните тела се обвиткани со сексапилна облека. Miranda Kerr , Alessandra Ambrosio , Helena Christensen , Isabeli Fontana , Karolina Kurkova и Alek Wek се девојките кои може да ги видете на овој календар. Погледнете ги сликите од календарот и тие зад сцената, моделите изгледаат подобро него било кога.
сите 11 | | | веќе видена

Безброј цртани филмови на Disney влијаеле врз генерации на деца загревајќи ги нивните срца со приказни и лекции за животот. Па, како што растевме полека избледуваат тие мудри зборови од нашите главчиња кои некогаш животните што зборуваа ни ги впишуваа. Со ова, се надеваме дека ќе измамиме насмевка на вашите лица и дека носталгично ќе ве вратиме во детството и ќе разбудиме некоја скриена надеж или сон.
| | веќе видена

Вашиот фризер ви дава едни инструкции како да се справите со вашата коса, козметичките продукти имаат друга страна на приказната, а вашата мајка сака да практикува стари трикови кои вклучуваат мајонез. Кому да верувате? На експертот Chaz Dean секако. Тој е креатор на WEN Hair Care System, уметник и магионичар кога е во прашање косата. Ако ве мачи косата и некои основи работи во врска со неа за кои сите зборуваат, но никој ништо конкретно не кажува, продолжете да читате. Не повеќе од 2 пати неделно ако користите обичен шампон. Секој шампон што пени многу е направен од јаки хемикалии и сулфати кои ги отстрануваат природниот сјај, боја и еластичност. Шампоните се создадени за да ја чистат косата. Не и даваат никаква сила. Секогаш кога ја пените косата, ги отстранувате природните есенцијални масла кои се обидуваат да се регенерираат со преголема брзина, па завршувате со масен скалп и проблеми со скалпот и сува коса истовремено, бидејќи има нарушен баланс. Но, погрижете се да користите регенератор за коса ...
сите 14 | | | веќе видена

1. Mango 1.190 ден. 2. Aldo 2.900 ден. 3. Parfois 1.290 ден. 4. Blanco 657 ден. 5. OVS 489 ден. 6. OVS 1.259 ден. 7. Parfois 390 ден. *Сите прикажани модни парчиња и комбинации се екслузивно фотографирани за сајтот uniquemagazine.mk и истите не можат да се најдат во списанието UNIQUE.
| | веќе видена

Големите бели ѕидови се многу забавни бидејќи ви дозволуваат широк спектар на креативност. Можете да ги бојадисате или да им ставите фотографии, но можете и да си поиграте малку. Еве неколку интересни решенија. Која идеја вам најмногу ви се допаѓа?
| | веќе видена

Сите што се одлучуваат да се стават на ригорозна диета и да симнат некој килограм вишок, остануваат во дилема пред прашањето: дали алкохолот е непријател број 1 на диетата? Фитнес тренерот Tomery Stolz вели: „Алкохолот изобилува со шеќер што може да направи проблеми со квалитетот на сонот. Од друга страна го онеспособува нормалното функционирање на чувството за глад, па така организмот не сфаќа дека сме сити. Резултатот? Лесно можеме да се прејадеме“. А и самите знаете колку пати ви било претешко да пиете алкохол без да грицкате нешто. И диететичарите се согласуваат со ваквите тврдења па велат дека треба да се откажете од алкохолот за време на диетата, но по нејзиното завршување можете да уживате во една чашка повремено. Само една чаша вино навечер е доволна за да ви се пролонгира одењето во кревет, наместо уморот да ве совлада и конечно да заспиете. Друга негативна работа е тоа што освен проблемот со заспивањето, чашата вино ќе биде одговорна за неквалитетниот вечерен сон проследен со будења. Обидете се да ...
сите 3 | | | веќе видена

Најсреќни знаци оваа недела: Лав, Близнаци, Рак Љубов: Тајни, фантазии, интриги – сите овие емоции ќе го окупираат вашето срце и мозок неделава. Дискретните погледи се израз на љубов, само треба да си го отворите срцето и да ја вкусите. Кариера: Она што ве вадеше од такт минатата недела, оваа ќе имате чувство како никогаш да не биле кажани тие зборови и дела. Ќе продолжите да работите со ентузијазам. Здравје и совет: Потпрете се на својата интуиција. Љубов: Ќе бидете расположени за љубов и покажување емоции, па така и ќе постапувате, слушајќи го срцето. Не разочарувајте се ако сите ваши очекувања партнерот не успеа да ги оствари. Кариера: Ќе извојувате победа во борбата што ја водевте, а тоа ќе ве поттикне да ги развивате своите идеи смело и без препреки. Здравје и совет: Ќе бидете весели и емотивни. Љубов: Неделава ќе се покажете како многу чувствителна и привлечна личност. Едноставно ќе блескате. Но, залудно е сето тоа ако оној што сакате да ве цени, не го прави тоа. Ви недостасуваат искрени луѓе во ...
сите 13 | | | веќе видена

Miranda Kerr е повторно заштитно лице за есенската колекција на Mango . Дизајнирана во духот на деведесеттите Miranda ја покажува својата рок страна во кожените јакни и чизми, карираниот дезен и машките модели на јакни и фармерки. Погледнете го каталогот каде што Miranda Kerr од ангел на Victoria’s Secret се претвори во лежерна рок убавица.
сите 3 | | | веќе видена

Дезенот со точки е безвременски. По малку ретро, секогаш тренди, особено во лето. Но наместо да купувате нови парчиња во овој дезен, зошто да не го направите истиот самите, на омилените маички или шорцеви . Потребни ви се: 1 пар еднобојни шорцеви 1 мало шише растворена боја за алишта (во случајов металик виолетова) 1 молив со гума на крајот Постапка: 1. Истурете прилично голема количина боја за алишта на палета или картон. 2. Со гумата на моливот земете од бојата. 3. Започнувајќи од предната страна на шорцевите, притиснете со гумата натопена во боја на платното, за да направите точка. Оптимално е со едно топење во боја да направите по 2 точки на платното. 4. Направете линија од точки по должина на горниот дел на шорцевите. 5. Направете уште една линија од точки под првата, но така што новата точка ќе ја направите меѓу двете од погорниот ред. 6. Продолжете да правите точки и да го креирате преслаткиот дезен со точки. 7. Оставете ја првата страна од шорцевите да се исуши според упатството на бојата за алишта. ...
сите 3 | | | веќе видена

Јас многу често не сум расположена да ја средувам косата, дури и кога сум на свадба прескокнувам да појдам на фризер. Токму затоа ваквите статии што нудат брзи фризури што не подразбираат лак и гел особено ми се допаѓаат, а конкретно триковиве за разигрување на обичното опавче мислам дека се добредојдени за сите. Соберете ја косата, но оставете еден прамен за да го сокриете ластичето. Добро намотајте го и прицврстете со шнола. Во другиот случај, сплетете го праменот во плетенка и повторно намотајте го околу опавчето. Наместо обично залижана коса собрана во високо опавче, направете високо опавче со плетенки на страна. Една под друга во близина на увото. Ако сакате шишки на страна, тогаш направете плетенки само на едната страна. Во вториот случај соберете ја косата, но додајте малку волумен на предниот дел. Собретете ја косата, сеедно дали со шишки или без, овој пат е неопходно е да направите неколку кадрици на самото опавче. Расчешлајте го, нека биде бушаво. Во другиот случај одете на варијантата ниско лабаво ...
сите 12 | | | веќе видена

Bronze Summer 2013 е најновата секси колекција на бикини од Beach Bunny дизајнирана од Irina Shayk . Irina Shayk првенствено беше заштитно лице за овој бренд за потоа да креира самата колекција на бикини, за кои вели дека таа е инспирирана од карневалот во Рио. Големите пердуви, ланците по тело и јаките бои се само дел од целата костимографија за време на снимањето на сетот. Погледнете ја прекрасната Irina на двете и видеа и кажете ни дали ви се допаѓа нејзината колекција.
сите 3 | | | веќе видена

Кога го уредувате вашиот дом, одбирате мебел или додатоци, во ред е да си го дозволите она што е модерно и тренд во моментот. Но, кога станува збор за бирање на боите, потребно е да се задржите до неутралното. Размислувајте во бело, беж или различни нијанси на сива. Така, ќе добиете безвременска позадина на која можете да си играте со декорирањето. Еве неколку корисни совети: Како и да е, не мора да се задржите конкретно на неутралните бои. Можете да ставите некоја посмела боја на еден ѕид или на дел од ѕидот. Не треба да размислувате исклучиво за вашите омилени бои. Многу е важна душата на собата. За што ја користите, дали е тоа дневна соба во која ќе примате гости или е вашата спална соба? Многу е важно каде ви е сместена собата. Ако е на темно место, треба да размислувате за посветли бои кои ќе дадат повеќе живот. Од друга страна во посветла соба може да си дозволите потемни ѕидови Некогаш е најдобро да се решите за различни нијанси на една или две бои. Може да се изненадите со она што ќе го добиете. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако барем еднаш сте биле на диета секако дека знаете дека постојат безброј правила што треба да се следат. Колку и да е тешко, секако дека сакате истата да ви успее, без било што да ви го саботира успехот, па токму затоа прочитајте кои се 7те најчести грешки што луѓето на диета упорно ги прават. И секако, избегнувајте ги. Навистина е тешко, кога сте на диета ниту еднаш да не пробате од вашата омилена храна. Истата веднаш ќе стане уште попосакувана, па кога ќе ја прекршите диетата од овие причини, ќе се чувствувате како да сте ја „измамиле“ и диетата и себеси. Умереното допуштање и уживање во омилената храна може да се избалансира со остатокот на диетата, за таа да биде ефикасна и помалку исцрпувачка. Постои причина поради која јаглеродните хидрати , мастите и протеините се викаат макронутриенти. Тие му се потребни на телото во големи количини. Од друга страна диетите во кои се забранува внес на која било од овие категории, може да ви предизвика проблеми на долги патеки. Само за пример, фобијата од масти што ...
сите 7 | | | веќе видена

На лондонската модна недела со своја колекција за есен/зима 2013 се претстави и Tom Ford. Како што изјавува и самиот, одлучил да направи шоу во Лондон само поради тоа што е град на многу култури и етноси, токму како неговата колекција. Но она што мене особено ми се допадна е мејкапот на моделите за кој се погрижи светскиот мејкап артист Charlotte Tilbury. Со оглед дека таа сериозно се залага да им покаже на девојките ширум светот како правилно да се шминкаат според последните модни трендови и овој пат објави видео упатство повторувајќи го мејкапот што го презентираше на модната ревија на Tom Ford. „За изгледот на моделите на Tom Ford , комбинирав неколку клучни есен/зима трендови: задебелени веѓи, сјајни smokey очи, сенчени јаболкца, безбојни усни кои се претопуваат во совршениот тен.“ – изјави Charlotte. Погледнете го видеото и обидете се дома. А ако сакате уште посмел изглед, тогаш обидете се со мејкапот што Charlotte го искористи за фотосесијата на Rihanna за магазинот V. Tom Ford есен/зима 2013, зад ...
сите 3 | | | веќе видена

Се чини дека се што ќе допре Beyonce претвора во успех, а богами и во пари. Пред извесно време коментирав дека воопшто не ми се допаѓаат нејзините парфеми, но по се изгледа светот не мисли како мене. Госпоѓа Carter не само што деновиве може да се пофали со кратката коса, туку и со фактот дека е најголем celebrity могул кога станува збор за парфеми со личен потпис. Нејзината Heat колекција е прогласена за најпродаван celebrity бренд на парфеми во светот. Од 2010-тата па досега, таа лансираше вкупно 6 парфеми – последниот е лимитирано издание на Heat за нејзината Mrs. Carter турнеја . Па ако го пропуштивте шоуто во соседството, ова е најдобрата мирисна алтернатива (чисто да се утешиме). Дали можеби користите некој од нејзините парфеми?
| | веќе видена

По првиот дел јога вежби за поголема самодоверба, продолжуваме со вториот дел. Одберете три или повеќе од вкупно 10те вежби и можете да бидете сигурни дека денот ќе ви биде поуспешен и посреќен. Имајте на ум дека: првите три вежби може да ги прави секој; вторите четири вежби се препорачуваат за оние малку поавантуристички настроени; а последните три вежби се исклучиво за напредните вежбачи. Како што е правило во јогата , дишете рамномерно со секој потег од вежбата. Легнете на грб со свиткани колена, стапала на подот, раширени колку колковите. Свиткајте ги лактите и поставете ги рацете на двете страни до телото, со прсти што покажуваат кон стапалата. Притиснете во петите и дланките и подигнете ги колковите додека ги истегнувате рацете. Продолжете да притискате со стапалата на подот и поткревајте ги градите што повеќе можете. Задржете се во оваа положба, вдишете и издишете 5 пати, па полека вратете се во почетната положба, внимавајќи да ја повлечете брадата кон градите додека се спуштате надолу. Започнете на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во лето сите се стремиме кон нешто полесно и беспрекорно. Како во љубовта, така и во облекувањето. Можеби сакаме понекогаш да додадеме малку боја, но не можеме ниту да замислиме да се откажеме од топлите, нежни, романтични идеи. Еве неколку такви комплетни девојки- обожавателки на романтични фризури и мејкап.
сите 2 | | | веќе видена

Karlie Kloss и нејзиниот состанок со момците од Daft Punk во Њујорк е дел од гламурозната фотосесија за насловната страна на августовскиот број на Vogue. во елегантна вечерна облека спремна за состанок Karlie Kloss чекори низ улиците под рака со момците од Daft Punk, една импресивна фотосесија од фотографии и видео кое вреди да се види. Футуристичкиот дух ги следи сликите, но тоа ја прави модата и облеката уште полуксузна и помодерна.
| | веќе видена

Summer Shades – модниот едиторијал кој го направи фотографот Blake Davenport ни покажува кои модели на очила за сонце се хит и се модерни оваа сезона. Гламурозните фризури на девојките во стилот на пин уп и шеесеттите говори дека и самите очила за сонце се во форма на ретро моделите. Големите округли форми, мачкестите модели и неизбежните ray-ban се само дел од овој едиторијал за очила за сонце.
| | веќе видена

next