Not For Men

Позирање на карпи во футуристичка кутија е дел од најновата кампања на Missoni која ја слави шеесет годишнината од своето постоење. Со препознатливите шари и риги тие колекцијата ја имаат направено со ретро доза и примеси од шеесеттите години, со парчиња облека кои се комфорни и лесно носливи. Погледнете ја оваа невообичаена и интересна кампања на Missoni.
сите 7 | | | веќе видена

Ако до пред извесно време боцките беа актуелен аксесорис што се уште може да се забележи на палтата, чевлите, накитот, полека но сигурно патентите го заземаат нивното место. Токму затоа денес со помош на патенти ќе направите ланче и тоа не било какво, впечатливо и уникатно што ќе го поседувате само вие, смелите што не се плашат да експериментираат и да бидат креативни. Финалниот производ делува дека изработката е невозможна, но тука сум да ве убедам дека не е така! златни синџирчиња 4 патенти во бои 3 црни патенти (со златни заби) кожен или материјал од вештачка кожа за основа ножици лепило запалка клешти Прво, исечете го материјалот во форма како на сликата. Со молив нацртајте го, ставете го на себе да видите дали ви одговара и пота внимателно сечете по оцртаните рабови. Следно, подгответе ги патентите. Исечете им ги краевите и исечете го вишокот материјал од страна. Зачувајте две глави од црните патенти, делот со кој влечете за да го закопчите. Со помош на запалка тапацирајте ги краевите да не се реси ...
сите 2 | | | веќе видена

Масичките за кафе се централното парче мебел во дневната соба. Тие се местото каде вашите гости ги ставаат пијалаците, вие ги поставувате книгите и разни декоративни елементи. Но, заборавете на традиционалните добро познати масички за кафе. Еве ви едно креативно лудило кое најверојатно ќе ве натера веднаш да „ископате“ по дома.
| | веќе видена

Развеселете ги ѕидовите во собата, така што ќе ги закачите омилените фотографии на ѕидот. За да не биде еднолично и монотоно, украсете ги фотографиите со уникатни рамки околу нив. Најдоброто е што можете да ги направите самите, со работи што сигурно ги имате во домот. За оваа рамка потребни ви се: Обоени топчиња памук Конец (во боја) и игла Ножици Најпрво наредете ги памучињата онака како што сакате да ги закачите на ѕидот. Во предлогот, декорацијата е врамена со 4 поголеми парчиња памук на сите 4 агли, и помали памучиња измеѓу нив. Големината на рамката ќе ја одредите според големината на фотографијата. Потоа почнете со шиењето и тоа од горе па надолу. Еден единствен јазол ќе ги држи топчињата на место бидејќи се навистина лесни. Нанижете на конецот до крај. Принесете го едниот крај до фотографијата да го измерите и да видите дали ви се допаѓа нижењето на топчињата. Заплеткајте го конецот околу прстот, за да создадете кука низ која ќе ја протнете иглата и ќе создадете јазол. Стегнете цврсто, бидејќи вака ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Дека е извонредна манекенка, преубавата и дива Cara Delevingne покажа во многу кампањи, модни ревии и едиторијали. Но, таа сака и понатаму да го освојува светот, а по се изгледа дека наскоро нејзиното име ќе блесне и на светските топ листи. Cara е скриен талент кога станува збор за пеењето. Во оваа соработка со британскиот кантавтор Will Heard, изведуваат акустична верзија на неговата Sonnentanz (Sun Don’t Shine), Cara изгледа и звучи неверојатно нежно и мило. „Ја познавам Cara од 14 годишна возраст и знам дека е фантастично она што таа може да го направи со својот глас“- вели Heard.
сите 2 | | | веќе видена

И покрај тоа што се храните здраво, пиете многу течности и спиете по 8 часа, во некои напорни денови на сите ни е неопходна енергетска бомба што ќе не расположи, ќе ни ја врати желбата за работа и ќе не расони. По што најчесто посегнуваме кога ги чувствуваме спротивните сензации? Се разбира, стариот добар кофеин и газирани пијалаци со кофеин и шеќер. Епа добро е да знаете дека постојат поздрави варијанти во форма на напивка што го имаат истиот ефект и нула ризик да предизвикаат да ви се стресе снагата. Протеините од млекото го поттикнуваат метаболизмот, а ако ставите малку шеќер ќе обезбедите гориво што ќе ве разбуди и расположи. Нутритивни вредности во една чаша: 191 калорија, 4гр. масти (1гр. заситени), 13гр. јаглеродни хидрати, 24гр. протеини, 1гр. влакна, 352мг. калциум, 1мг. железо, 198мг. натриум. Со поттикнувањето на метаболизмот, протеините од млекото ќе ве обезбедат со енергија. Исто така богато е со антиоксиданси како витамин Ц и калиум кои се добри за нервниот систем и за мускулните контракции, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако вие сте од оние девојки што избегнуваат силна и драматична шминка, од страв дека нешто ќе тргне на лошо, па нема да можете да го коригирате изгледот, немате повеќе прилика за паника. Сите грешки при нанесувањето на шминката можат да се поправат, потребно е да научите неколку техники што со времето ќе ги усовршите и ќе имате секој пат совршен изглед. Постојат неколку начини на кој можете да ја коригирате изронетата шминка под очите. Наједноставниот е ако ги шминкате очите први, уште пред да нанесете пудра и/ли коректор на лицето.Вака ќе имате нашминкани очи и перфектно чисто лице, па можете да продолжите со другите чекори. Ако сепак сметате дека сенката е многу седефна и дека ќе остави силна трага под очите, задржете хартиено марамче веднаш под долниот капак на окото. Следниот трик е особено корисен доколку работите со сенка што е седефна и содржи голем процент пигменти во себе. Со четка земете безбојна пудра во прав и нежно допрете ја на образите, така што правот ќе остане на нив. Сега, кога ќе почнете ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната пејачка на Black Eyed Peas се породи во болница во Л.A во четвртокот наутро, а на породувањето присуствувал и нејзиниот сопруг, прекрасниот актер Josh Duhamel. А како ќе си вика бебето? Па очигледно тие двајца инспирација барале во рокот, бидејќи малиот го крстија Axl Jack Duhamel. Токму така, како Axl Rose гитаристот на Guns N Roses. Инаку бебето тежи 3,5 килограми, а породувањето како за прво искуство на пејачката поминало во најдобар ред. Fergie (38) и Josh Duhamel (40) се заедно уште од 2009-тата година. Таа моментално е актуелна со прекрасниот хит наменет за филмот The Great Gatsby , додека Josh со филмот Safe Haven кој го гледав пред некој ден и навистина е интересен, само не ми се допаѓа партнерката (Jullianne Hough) што му ја избрале.
| | веќе видена

Живееме во време на социјални алатки и паметни телефони кои треба да ни го олеснат животот, а кога се во прашање жените и тоа како е неопходно олеснување. Па наместо залудно да потрошите пари за мејкап што никогаш нема да го искористите или уште полошо да направите фризура од која ќе се срамите да излезете во јавност, денес можете да проверите како истата би ви прилегала уште пред да појдете во салон. Што е тоа: Виртуелна мејковер апликација Која е нејзината цел: Да им покаже на консументите дали одредена нијанса на сенка или кармин им прилега, да добијат одговор на нивните дилеми и препораки за производи. Со прикачување на ваша фотографија ќе успеете да пробате вистински нијанси на различен тип на мејкап и да проверите на кој начин делува одредена крема на пример, за самопотемнување или против акни. Сакате да видите како би изгледале доколку ги подигнете веѓите или јаболкцата? И тоа може да го дознаете. Тие дури имаат свој патентиран систем кој преку скенирање на фотографии од Facebook ќе ви каже која ...
сите 3 | | | веќе видена

Лосионите и кремите навистина да прават чуда. И постојат многу продукти без кои животот би ни бил многу потежок. Но, постојат и нешта кои не можете да ги најдете во туба. Витамини и минерали кои му се потребни на вашето тело, кожа, коса. А како се внесуваат тие? Со здрава исхрана. Но, не со 100% сок од портокал, туку со вистински портокали во соковник. Значи со малку работа и многу овошје, со совршениот еликсир за долги и јаки нокти. Состојки: 4-5 големи листови кељ - прекрасна природна состојка богата со железо, витамини и омега 3 и омега 6 масни киселини. 1 големо манго - премногу вкусни, богати со витамин C и А кои ги чуваат ноктите здрави. 4 кајсии - кајсиите се богати со калциум, железо и бета- каротин кои помагаат при регенерација на кожата. Околу 30 зелени или црвени зрна грозје - зрната богати со витамин C и К ги хранат кутикулите. Содржат многу железо и антиоксиданси кои се борат со стареење на кожата. 2 раце боровинки - боровинките се чудотворни и се многу богати со антиоксиданси. Лутеинизирачкиот ...
сите 6 | | | веќе видена

1. Mango 1.990 ден. 2. World of Accessories 490 ден. 3. Parfois 790 ден. 4. Aftershock London 1.495 ден. 5. Springfield 2.290 ден. *Сите прикажани модни парчиња и комбинации се екслузивно фотографирани за сајтот uniquemagazine.mk и истите не можат да се најдат во списанието UNIQUE.
| | веќе видена

Раздвижете ги стомачните , но и мускулите од целото тело со вториот дел од тренингот. Потребни ви се само тегови и простирка. Оваа вежба изгледа сосема лесно, но со вистинската тежина на тегови (земете такви што ќе бидат предизвик да ги кренете над глава), стомачните мускули ќе работат за цело време за да го стабилизираат држењето и рбетот. Земете тег во левата рака, двојно потежок од тегот во десната рака. Постапката: Застанете со стапалата широки колку колковите, теговите се над главата, а дланките насочени кон телото. Стегнете ги стомачните мускули, па бавно чекорете нанапред, 25 чекори, без да дозволите теговите да се навалат кон наназад. Заменете ги теговите во рацете и вратете се во почетната положба. Тоа е еден сет – направете 3 сета со мал одмор меѓу секој од нив. Оваа вежба ги третира мускулите на рацете, но и оние на стомакот што треба да го стабилизираат телото. Постапката: Застанете со стапалата споени (или за полесно раширете ги колку колковите), колената малку свиткани, со тегови во рацете, ...
сите 3 | | | веќе видена

Се чини дека Karl Lagerfeld после долго време ги има извадено своите препознатливи големи црни очила за да ја слика својата кампања за оваа есен, која е повеќе и од успешна. Сместена во вселената со модели од New Zealand – Ashleigh, Japan – Chiharu Okunugi и Korea – Soo Joo Park оваа кампања ја презентира најновата колекција на Chanel која зазема глобална и интернационална тема. Црно белата класика е темата од која не отстапува Chanel , а лего коцките чантите се најинтересните детали од оваа колекција. Погледнете ги сите фотографии од оваа кампања и кажете ни дали и вие мислите дека е една од најдобрите за оваа сезона.
сите 4 | | | веќе видена

Ако ги гледавте (па дури и да не ги гледавте) MTV Video музичките награди за 2013, сигурно имате многу теми за кои би зборувале. Кој како изгледал на црвениот килим , незаборавниот (по добро или лошо) настап на Miley Cyrus и секако првиот настап во живо на Lady Gaga по паузата од претходниот албум до новиот, наречен „Artpop“. На изведбата за првиот сингл „ Applause “, Gaga се појави навидум облечена сосема обично, но набрзо промени 6 костими. Изгледите се менуваа од голем картонски квадрат во кој ѝ беше врамено лицето па наликуваше на калуѓерка, па сѐ до бикини направено од школки инспирирано од „Раѓањето на Венера“ на Ботичели. Публиката го обожаваше, па кажете ни дали ви се допадна и на вас?
сите 2 | | | веќе видена

Sheryl Sandberg и нејзиниот бестселер Lean In,ги маѓепса жените во САД кои се сретна со зборовите на оваа авторка. Но, изгледа дека решението за нееднаквоста на половите и не е толку едноставно како што изгледа, благодарение на едно истражување на The New York Times. Асертивноста на работното место очигледно не ја исполнува жената како што го исполнува мажот. Професори од Универзитет во Торонто ги анализирале наодите од истражувања за задоволството од работата во Канада. Тие сакале да откријат како влијаат нештата како поголема плата и авторитет врз среќата (задоволството) кај мажите и жените. Резултатите покажале малку поразувачки резултат за нас жените. Изгледа дека мажите се посреќни, поисполнети и се чувствуваат повредни благодарение на новата работна титула, место, позиција или контрола врз вработените, додека жените мораат да го видат (и почувствуваат) доказот од нивното влијание за да се чувствуваат среќни. Мажите се чувствуваат повлијателни на работните места дури и кога имаат иста работна моќ со ...
сите 8 | | | веќе видена

Кој вели дека во една фризура не може да застапите обична, француска или плетенка во форма на рибина коска ? Овие фризури ќе ви одземат само 10-тина минути во денот, а ќе ви дадат волумен и текстура за кој сонувате. Знаете како да сплетете рибина коска? Никогаш не е доцна, можете да научите уште денес, а оние што ја владеат техниката, време е да ја унапредат. Наместо со прамени од коса, сплетете ја со претходно сплетени тенки плетенки . Постапката е илустрирана подолу… Оваа текстура нема да помине незабележано! 1 Ставете лак за коса или средство за поткренување на коренот со цел да добиете волумен. 1 Работа ќе заврши и старото добро тапирање, а за крај растресете ја косата со прстите за да го вратите природниот пад. 2 Врзете опавче на страна и искористете го стариот трик за да го сокриете ластикот. 3 Сплетете колку што можете повеќе плетенки, што поситни тоа подобро. 4 Поделете ги плетенките на два дела. 5 Третирајте ги плетенките како да се коса и сплетете ги во рибина коска, техниката е иста. 6 ...
сите 16 | | | веќе видена

Adriana Lima е дел од 9те убавици кои играат во најновото видео на Miu Miu на песната “ Hand Clapping Song “. На импровизирано пристаниште овие девојки во рацете држат табли со своето име и играат во гламурозната облека на Miu Miu со доза на ретро дух од педесеттите. Adriana Lima ни покажа дека знае да биде секси и ако не се наоѓа во нејзината вообичаена средина позади камерите на Victoria’s Secret. Погледнете го две минутното видео и кажете ни дали ви се допаѓа ваквиот начин на претставување на колекциите.
сите 4 | | | веќе видена

Следете ги упатствата на видеото со чија помош лесно ќе ги претворите вашите стари шорцеви или шорцевите кои не ги сакате во вашите нови омилени! Направете: 1. Декорација на задните џебови 2. Декорација на предниот мал џеб 3. Декорација на целата предна страна Потребни ви се: Платно со дезен или во боја Молив за обележување Ножици Игла и конец Која идеја ви се допаѓа најмногу? Пишете ни во коментарите подолу!
сите 3 | | | веќе видена

Heidi Klum и Seal некогаш беа асоцијација за вистинска љубов, се додека не се појави дадилката Иако делува дека луѓето се програмирани да изневеруваат , новите истражувања покажуваат дека неверството многу често е резултат на околностите особено оние во врската, а многу помалку на индивидуалните фактори. Во неодамнешната студија на Journal of Sex Research биле испрашувани 993 индивидуи на возраст помеѓу 18 и 35 години кои биле во врска во тоа време. Биле испрашувани во врска со неколку лични карактеристики, за карактеристиките на нивните врска, а наредните 20 месеци биле следени со цел истражувачите да проверат дали тие ќе потклекнат на неверство. Додека неколку индивидуални карактеристики (висока бројка на сексуални партнери, родители кои никогаш не се земале) биле значајни индикатори за неверство, во целина, карактеристиките на врската имале најголемо влијание – карактеристики како комуникација, задоволство, посветеност, вели коавторот на студијата Galena Rhoades, професор на Универзитетот Денвер. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако изговорот за премногу обврски и недостаток на време ви звучи познато, тогаш сигурно не сте од оние луѓе што (чудесно) изнаоѓаат време за вежбање. И самите знаете дека добрата организација на времето значи многу, особено во време кога секој некаде брза, па така да немате изговори. Вежбањето треба да е дел од сечиј ден, а ако немате време за негова реализација, сте помислиле ли на вежбање рано наутро? „Луѓето што вежбаат рано наутро се многу поиздржливи во режимот на вежбање бидејќи постојат многу помалку пречки во 6 наутро, отколку во 6 попладне“, вели фитнес експертот Chris Freytag. Да, станувањето рано звучи потешко од самото вежбање, но со неколку совети и трикови набрзо ќе ги надминете сите пречки. Сѐ во име на одличното тело и здравиот живот. Не велете си: „од утре изутрина почнувам со вежбање“ туку направете организиран план со точното време на почеток и вежбите што ќе ги практикувате. Кога ќе станете треба да ви бидат потребни само неколку минути за да почнете со тренингот, а не тогаш да го ...
сите 2 | | | веќе видена

next