Not For Men

Уште еден член на некогашната груба NSYNC ќе му каже „ Bye Bye Bye“ на сингл животот. Но, девојки нема зошто да жалите бидејќи Lance Bass не само што беше најмалку симпатичен, туку дечкото е хомосексуалец. На настапот на MTV Video Music Awards , групата повторно се обедини, а Lance ја искористи приликата да се пофали дека го побарал својот партнер, актерот Michael Turchin. „Тој кажа ДА!! Го сакам овој човек,“ напиша Bass на Instagram објавувајќи фотографија на која се гледа прстенот со кој го побарал Michael. Уште пред две години Bass изјави дека сака да се среди и да основа семејство, па сигурно и документите за посвојување се спремни. Фотографијата од Instagram
| | веќе видена

Последното истражување на сајтот UniformDating.com покажа дека хирурзите се најпривлечен тип на доктори. До 1000 испитаници (мажи и жени) 36% од жените и 26% од мажите одговориле дека со големо задоволство би излегле со хирург. И се прашуваме зошто?! Поголемиот дел од испитаниците го оправдале овој одговор со изјавата дека хирурзите се практични, фокусирани, со висок коефициент на интелигенција и можат да останат смирени во тешки ситуации. Голем плус е тоа што хирурзите се вешти со своите раце. Но, добри се и вестите за докторите од другите области. 89% од испитаниците изјавиле дека би излегувале со доктор. 28%од жените и 23% од мажите би биле во врска со општ лекар. Според истото истражување 48% од мажите во својот живот барем една флертувале со својата докторка. За жал само 6% од жените и 10% од мажите би се согласиле на состанок со психијатар. Можеби од стравот дека вечерата ќе се претвори во двочасовна сесија со Фројд?! Изгледа дефинитивно има нешто необјасниво привлечно во белиот мантил и тоа како ...
сите 10 | | | веќе видена

Women’secret најновата колекција го слави сексапилот и моќта на заведување на жената. Со парчиња долна облека во црна боја, тантела, кадифе и подвезици се тоа внимателно одбрано и дизајнирано само за жената. Есента е време на промени, па така и нивната најнова колекција од слатка и розова, се преобрази во софистицирана и секси за жената која знае што сака. Една колекција долна облека која е за позрелите девојки и жени, креирана со многу стил и сензуланост, а зрачи со сексапил. Најубавиот додаток кој на себе може да го стави секоја жена. Погледнете ги парчињата долна облека, зарем не посакувате и вие да се почастите со еден ваков комплет, само за вас?
сите 11 | | | веќе видена

Доколку сте вознемирени, често пати изложени на стрес и едноставно сакате да се смирите и релаксирате, не посегнувајте веднаш по лекови. Решението можете да го пронајдете во производите кои се борат против негативните ефекти од стресот, а го зголемуваат нивото на среќа и спокојство. Проверете кои се тие. Да, вистина е дека аспарагусот може да доведе до промена на бојата и мирисот на урината. Но, тоа е сосема мала цена што треба да се плати за сета фолна киселина со која ќе го снабдат организмот. Витаминот Б е најважен за одржување на смирена глава кога стресот ќе нападне. Сварете неколку страка и додајте ги на салатата. Подеднакво вкусен е и пржен и зачинет, па сигурно ќе најдете начин како да го вметнете во исхраната. Освен што е извор на здрави масти, ова овошје може да помогне во ослободување на организмот од стрес. Богато е со глутатион, супстанца што ја блокира внатрешната апсорпција на одредени масти што предизвикуваат оксидативна штета (процесот што ги создава слободните радикали, штетните состојки ...
сите 4 | | | веќе видена

Го знаете она чувство на задоволство кога ќе забележите нов „лајк“ на Facebook . Не сте единствените кај кои се јавува, ниту пак станува збор за необјаснива ситуација. Напротив – ваквата возбуда и поттикнувачко чувство се јавуваат поради активацијата на центарот за наградување во мозокот. А вашиот одговор на него може да предвиди колку време и енергија вложувате во социјалните медиуми. Во едно неодамнешно истражување што ги проучувало ефектите на социјалните медиуми врз мозокот, научниците водени од Dar Meshi, истражувач на Freie Универзитетот во Берлин, направени се снимки од мозоците на 31 Facebook корисник додека гледале нивна или туѓа фотографија придружена со позитивни коментари. „Откривме дека можеме да го предвидиме интензитетот на користење на Facebook на луѓето, со тоа што ќе гледаме во центарот на мозокот што одговара на позитивната социјална реакција“, вели Meshi. Поточно, станува збор за дел од мозокот наречен nucleus accumbens, што ги произведува чувствата за награда поврзани со храната , ...
сите 2 | | | веќе видена

Leading Women – модната кампања за влијателните жени во Велика Британија облечени во моделите на нивната модна куќа Marks & Spenser. Во оваа кампања може да ги видите сите инспиративни жени во моментов во Велика Британија од атлетичарка, топ модел до еден од главните модни уредници. Облечени во кежуал варијанти сите овие личности позираат пред тоа што е знаменитост за оваа држава. Helen Mirren, Karen Elson, Grace Coddigton, Ellie Goulding и уште многу други влијателни личности. Погледнете како изгледа тоа кога цела оваа енергија ќе се собере на едно место.
сите 7 | | | веќе видена

Нема ништо поелегантно и за дневна и за вечерна комбинација од совршено нашминкани „мачкини очи.“ Со неколку едноставни чекори, добивате заводливи, привлечни очи и неверојатен поглед, а ќе изгледате природно убави.
сите 3 | | | веќе видена

Денес официјално започнува новата учебна година и токму тоа ме инспирираше да ја споделам со вас оваа идеја за украсување на ранецот. Иако ретко која средношколка носи ранец, поголемиот дел носат модерни чанти како за на работа или за излегување, добро е да ја погледнете постапката, бидејќи на ист принцип можете да ги украсите шорцевите, јакната, кошулата или било кое друго тексас парче. Мојот став е дека вакви усни добро би стоеле само на тексас материјал, не можам да ги замислам на друго место, но ако вие се сетите на нешто подобро слободно споделете подолу во коментарите. Ранец изработен од материјал што може да се пегла Пегла Кармин во темна боја Хартија Скенер/принтер и компјутер со програма за обработка на фотографии – iPhoto или Photoshop Хартија за прекопирање 1 Нанесете кармин на усните и направете неколку бакнежи на хартија. Направете различни типови на бакнежи, со поотворени и позатворени усни. 2 Скенирајте го листот со бакнежи или фотографирајте го со мобилниот и пратете си ја фотографијата на ...
| | веќе видена

Најсреќни знаци оваа недела: Девица, Вага, Лав ОВЕН Љубов: Ќе ви се чини дека љубовта е далеку од вас. Кај некој тоа ќе биде и буквално бидејќи драгата личност во моментов е отсутна. Копнежот ќе зајакне, а со него и чувството на осаменост. Некои, мир ќе наоѓаат во активирањето на фантазијата и во соништата. Кариера: Соработката со помлади личности ќе биде најдобриот дел од работата оваа недела. Сѐ останато ќе биде поврзано со стресови или мали борби во кои ќе се трошите. Ќе успеете да поставите некои работи, но на крајот ќе се прашувате дали сѐ има смисла. Знајте дека има. Здравје и совет: Потрудете се да бидете јасни. БИК Љубов: Некои сѐ повеќе ќе се држат до тоа што околината мисли за нив и за партнерот. Овој став ќе направи да внимавате како ќе изгледате и каде ќе се појавувате. Не заборавајте дека секогаш е поважно она што е внатре, отколку она однадвор. Само искреноста носи среќа. Кариера: Ви се отвораат врати за соработка со сосем нови или помлади соработници. Ќе бидете весели поради тоа. ...
сите 13 | | | веќе видена

Benetton секогаш знае да ги разигра билбордите и списанијата со своите колоритни и вибрациони кампањи. Овој пат тие ги обединија различните националности и вероисповеди под заедничко мото водено од изборот на музиката која ја слушаат. Погледнете ги фотографиите и кажете ни дали ви се допадна и оваа кампања на Benetton.
сите 8 | | | веќе видена

Отфрлете ја од глава идејата дека панделките се само за девојчињата во основно училиште. Различно комбинирани, со различни фризури, панделките може да направат да изгледате софистицирано, елегантно и симпатично во исто време. Високо горе: Направете го овој изглед со црна лента што ќе ја заврзете на високо фатеното опавче. Опавчето треба да биде бушаво и неуредно за да делувате лежерно и опуштено во изгледот. Зад пунџата: Украсете ја кок фризурата со панделка што ќе ја поставите од задната страна на главата. Веднаш шик изглед! Панделка + шишки: Направете ретро изглед така што дел од косата ќе го фатите со панделка, додека останатиот ќе го оставите пуштен слободно. Долго и мазно: Ако имате особено долга коса, носете тенка панделка што ќе ја следи линијата на косата сѐ додека не се изгуби во неа. Панделка од марама: Ако сакате да изгледате опуштено во домот или за време на викендот, заврзете марама околу главата и направете панделка на страна. Ваквиот изглед изгледа особено симпатично кај девојки со кадрава ...
сите 8 | | | веќе видена

При крајот на летните одмори, некако логично е полека да го напуштаме цветниот дезен на нокти, нели? Затоа ви предлагаме да направите симпатичен, тробоен маникир со потенцирани геометриски форми . Истиот е впечатлив, несекојдневен и интересен, а лесно можете да го направите и самите. Потребни ви се: Пастелно син лак за нокти Пастелно виолетов лак за нокти Металик сребрен лак за нокти Црн лак за нокти Бел лак за нокти Четка за цртање Целата постапка е објаснета чекор по чекор во фотографиите подолу, па следете ги и испратете ми ги вашите креации на: tanja.todorovska@uniquemag.mk
| | веќе видена

Ваквиот вонвременски, класичен изглед е тренди во секоја сезона и по сѐ изгледа нештата нема да се променат ни во иднина. Сепак, малку девојки се одлучуваат на ваков смел изглед, од страв да не погрешат или затоа што мислат дека постапката е претешка и комплицирана. Ве разуверуваме во тоа со чекор по чекор, видео упатството што ќе ве направи секси заводничка за помалку од 10 минути. Потребни ви се: Туш за очи Маскара Вештачки трепки Пинцета и ножички Целото упатство погледнете го во видеото подолу:
сите 5 | | | веќе видена

Знаете ли кој е најлесниот и истовремено и најсигурниот начин да внесете витамини и хранливи материи во организмот? Земате неколку овошки или зеленчуци, ставете ги во блендер или соковник и со едно притискање на копчето добивате 100% природна и здрава напивка. Јас имам навика секое утро да си правам сок од цвекло, јаболка и моркови, а на пладне се освежувам со портокал во комбинација со црно грозје, нема нешто повкусно. За разлика од сокот, едно смуди содржи далеку повеќе хранливи материи од причина што не постои ограничување во однос на состојките што можете да ги застапите во блендерот. Па ако честопати имате проблем да склопите вкусна комбинација, примеров и тоа како ќе ви се најде. 1 Масти ореви, бадеми, ф’стаци (2 до 4 супени лажици) природен путер од кикирики, конзервирано млеко од кокос, растително масло (1 супена лажица) 2 Овошје и зеленчук Шумско овошје – малини, капини, рибизли (1 до 2 шолји) Банана, манго, ананас (1/2 до 1 ½ шолја) Спанаќ, кељ (колку што можете да поднесете) 3 Течности и лед Вода, ...
сите 12 | | | веќе видена

На истекот на летото веќе започнуваме да размислуваме за наредната сезона . Новите колекции веќе пристигнуваат во продавниците, цветните и алиштата во јака боја им ја препуштаат сцената на поумерените, есенски парчиња. Освежете го изгледот, а започнете со нешто што ќе ве чини малку пари, а ќе биде ефектно – со есенски маникир. Одберете нитни и циркони за ноктите, создадете т.н. кавијар маникир или играјте на сигурно со маникир со точки. Инспирирајте се од идеите подолу, а вашите креации пратете ми ги на tanja.todorovska@uniquemag.mk .
сите 2 | | | веќе видена

На насловната страна на францускиот Vogue во септември 2012 се појавија три супермодели, Kate Moss , Lara Stone и Daria Werbowy. Интересно е тоа што насловните страни изгледаа идентично, моделите го носеа истиот Dolce & Gabbana транспарентен фустан, имаа исти фризури со ретро патец на страна и ист мејкап. Дали ќе беше поинтересно овие девојки заедно да позираат или барем да бидат различно облечени не дискутираме, сепак ова е одлука на Vogue. Причината поради која ве потсетувам на оваа ланска фотосесија е тоа што на интернет конечно се појави видео упатство што ќе ви помогне да се нашминкате на идентичен начин како овие три убавици. Зошто велам идентичен? Бидејќи постапката ви ја открива самиот мејкап артист што го создаде овој изглед, станува збор за светски познатата шминкерка Charlotte Tilbury. Оние што редовно не следат сигурно ги погледнаа нејзините претходно објавени видеа, во едното го демонстрира мејкапот што го нанела на Rihanna за потребите на W магазинот, а во другото мејкапот што го презентираше ...
сите 6 | | | веќе видена

Одмор на Малдивите е како патување во рајот. Атмосферата е сензационална, а местата за одморање се неверојатни. Овие летувалишта нудат прекрасен поглед на океанот. Еве како изгледаат најубавите летувалишта на Малдивите гледани одозгора.
сите 8 | | | веќе видена

Знаете не мора да чекате да дојде Нова година за да го застапите огномет ефектот на вашите нокти , огномет има и на летна журка. црн лак за нокти за основата златен или сребрен лак за светкав ефект лак во бои по ваш избор или црвен и виолетов по примерот бел лак чепкалкa за заби лист хартија 1 Лакирајте ги ноктите со црн лак во два слоја. Оставете ги добро да се исушат. 2 Направете дамки со сребрен или златен лак на секој накот. Оставете да се исушат, тие се основата на огнометот. 3 Сипете траги од лаковите во боја и од белиот лак на парче хартија. 4 Користејќи чепкалка за заби, нанесувајте од боите околу златната површина. Извиткувајте ги линиите за да делуваат оригинално. 5 Повторете го чекорот со сите бои што сакате да ги застапите и оставете да се исушат. 6 Земете нова чепкалка и нанесете бели точки околу виножитото од бои. 7 Оставете да се исуши и на крај премачкајте ги ноктите со безбоен лак. Не бев доволно јасна? Повелете видео…
сите 3 | | | веќе видена

Arthur Fierro, Sharon Roher и Norman Stanton со пронајдената тегла со порака на Komsa Порака во шише – тема за во книга, филм, песна или можеби реалност? Би рекле дека се започнува во реалноста, па потоа завршува кај овие три, а како доказ е пораката во шише која после 50 години му е вратена на човекот што ја фрлил во морето кога имал само 12 години. Во 1963 година, Dennis Komsa напишал порака, ја ставил во стаклена тегла и ја фрлил во Атлантикот надевајќи се дека некој ќе ја најде и ќе му одговори. Токму тоа се случило. Речиси после 50 години, после една недела откако ураганот Сенди уништи илјадници домови на брегот на Њу Џерси, Norman Stanton гледајќи низ урнатините во близина на куќата на неговата сестра Sharon Roher, забележал тегла. „Како да чекаше да биде пронајдена“, изјави Stanton (53), кој ја нашол теглата на неколку метри од местото каде што ја фрлил Komsa назад во 1963-тата. Освен пораката, Komsa во теглата на потенцијалниот пронаоѓач му оставил и коверт со неговата адреса и паричка за поштенска ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајка ми пред некој ден ме остави без ручек, па морав сама да се снаоѓам. Најдов една туна, исечкав марула, домат, малку двопек, сипав малку пченка од конзерва, а на маслиново масло пропржив 1 чешне лук колку за мирис. Кога дојде на ред преливот ме фати малку паника па почнав да експериментирам, ставив една лажица мајонез, една лажица павлака, малу сенф, зачинив со бибер, исцедив пола лимон. Убаво ги измешав состојките и ја прелив салатата убедувајќи се дека ќе ја јадам по секоја цена. Навистина беше вкусна, а не ми одзема многу време. Сега постојано сакам да правам салати, но да се разбереме калориите што ги содржат благодарение на преливот, воопшто не се за потценување. И така дојдов до идејата да побарам нискокалорични преливи што одат добро со речиси секоја салата. За секој случај, за секој од овие 5 преливи ви понудив и предлог идеја за салата. Се надевам дека ќе пробате да приготвите некоја и што е најважно ќе заборавите на готовите преливи достапни во маркетите. Класичната цезар салата е доста богата ...
сите 6 | | | веќе видена

next