Моментот во кој сте родени и позицијата на ѕвездите и планетите во тој момент ги одредуваат и вашите желби во креветот, а со тоа и омилената секс поза... Сите хороскопски знаци го сакаат сексот, а тоа нема дилема! Но, за секој знак има соодветна поза во која ужива најмногу и во која може да се претстави во најдобро светло. Дознајте која е омилена секс поза на партнерот според хороскопскиот знак и пружете му го тоа задоволство... Моментот во кој сте родени и позицијата на ѕвездите и планетите во тој момент ги одредуваат и вашите желби во креветот, а со тоа и омилената секс поза... (NewTime.mk/Sitel)
сите 3 | | | веќе видена

Ниска облачност и локална магла по котлините, а умерена облачност на повисоките места се очекуваат во текот на утрото и дел од претпладнето во понеделник. Попладне во поголем дел од земјата ќе има пријатно, претежно сончево и релативно топло време. Вечерта ќе ја врати слабата магла во дел од котлините. Утрото ќе биде посвежо од претходното. Минималната температура ќе биде во границите од 5°С до 10°С. Натпросечна максимална температура за овој дел од годината се очекува овој понеделник. Таа ќе има вредност околу 16°С во северната половина на земјата. Во југозападниот регион максималната ќе достигне до 17°С, а најтопло ќе биде на југоисток, каде максималната температура на воздухот ќе има вредност до 19°С. Во скопското подрачје утрото започнува со магловито време. Кон средината на денот се очекува „расчистување“ на маглата и ниската облачност, а со тоа ќе се создадат услови за малку посончево време. Вечерта повторно се очекува слаба магла. Минималната температура ќе има вредност околу 5°С. Дневниот максимум на ...
сите 124 | | | веќе видена

Катерина Стојановска е девојката која се обидува на секаков начин да стане позната. Ние ја запознавме по шокантната изјава дека ќе снима филм со Џејмс Дин и дека се допишува со Мерилин Монро. Но Катерина повторно провоцира. Овојпат со топлес фотографии ќе ги нахрани гладните машки очи. (NewTime.mk/Kurir.mk)
сите 3 | | | веќе видена

Во 16.00 часот во полициската страница во Кавадарци, Д.С. пријавила дека нејзиниот сопруг Тони С.(40) во куќата на нејзините родители во Кавадарци на улицата „Зелен Пазар“, со пиштол ги усмртил нејзиниот татко Илија (61), мајка и Билјана (56) и сестра и Снежана Л. (33). Во моментов се чека јавен обвинител за отпочнување на увид на местото. По убиецот Тони С. и пиштолот со кој пукал се уште се рага. Се уште нема информации кој бил мотивот за убиството и во какви околности се случило. Неофицијално, причина се семејни проблеми. Како што веќе објавивме тројното убиство се случило денеска околу часот во Кавадарци. (NewTime.mk/Press24.mk)
сите 303 | | | веќе видена

Ниту студените октомвриски денови не можеа да ја натераат Дара Бубамара да облече долна облека. Папарацо на српскиот магазин „Ало“ го фотографирал нејзиното меѓуножје. Имено фолкерката се појавила во кусо фустанче на снимањето на „Фантастик шоуто“, а папараците го фатија нејзиното голо тело. Бубамара, рака на срце, го заштитила своето меѓуножје со хулахопки, кои веројатно ја штителе од провев. Во фустанчето кое повеќе открива одошто покрива, без долна облека, Бубамара се извиваше на подиумот додека ја изведувала новата песна, па и публиката во студиото имаше можност да ја ѕирне „Бубамара“ на Дара. Луѓето од публиката била вџашени од глетката на бината додека Дара ги ширела нозете очигледно заборавајќи го фактот дека дома си ги оставила гаќичките. Работата да биде уште полоша, на бината каде што настапувала има под од огледало, а тоа им овозможи и на камерманите една несекојдневна глетка. Сето ова воопшто не ја деконцентрираше Дара која танцувала и скокала како да била дојдена во фармерки. ...
| | веќе видена

Цеца отворено проговори за својата улога на член во жирито во шоуто „Ѕвездите на Пинк“. Во секоја емисија на шоуто „Ѕвездите на Пинк“ еден од најгласните членови на жирито е Цеца Ражнатовиќ, која вели дека по секоја цена ќе се бори за натпреварувачите кои ги смета за талентирани, па дури и тоа да значи дека треба да се скара со другите членови на жирито. - Научив да премолчам многу. Но кога се работи за кандидатите, нема да молчам! Ќе се борам за нив. Ќе го поддржам победникот со сите сили, но Пинк е толку силна машинерија што сметам дека на Пинковата ѕвезда никој друг нема да и биде потребен. Нема да глумам кралица на драмата, но кандидатите мора да бидат свесни дека ги очекуваат многу одрекувања. - Не сакам да си играм бог. Сакам на секој талент да му дадам шанса. Нема да застанам на патот на нечија судбина. Секако, тоа не значи дека ќе се правам глува, но се обидувам да ги поддржам кандидатите во кои гледам потенцијал. За изминатата седмица кога изгледала како да ќе се расплака Цеца вели дека не била ...
| | веќе видена

Неколку часа по тројното убиство во Кавадарци, полицијата успеала да го приведе осомничениот, четириесетгодишен Т.С на граничниот премин Богородица. Според неофицијалните информации, дознаваме дека се работи за поранешен вработен во Единицата за брза интервенција – Алфи, објавува Вечер. Четирисетгодишниот кавадарчанец во петокот се развел од сопругата. Денеска, додека таа била на работа ги убил нејзиниот татко, мајка и сестра ѝ, најверојатно во домот на сега починатите. Во 16.00 часот во полициската страница во Кавадарци, Д.С. пријавила дека нејзиниот сопруг Тони Станоев (40) во куќата на нејзините родители во Кавадарци на улицата „Зелен Пазар”, со пиштол ги усмртил нејзиниот татко Илија (61), мајка и Билјана (56) и сестра и Снежана Леови (33). Сопружниците биле родители на две деца – едно девет, а другото седумгодишно. (NewTime.mk)
сите 280 | | | веќе видена

Сега е вистинско време да го запознаете Шефкет Ејуп – урбан лик кој заведува со својот шарм. Манекенот Шефкет Ејул е роден на 11 декември 1987 година во Скопје, а веќе 3 години дел од модното студио „Црнокрак“. Јавноста имаше можност да го погледне во неколку регионални видео записи. Шефкет на прв поглед ќе ве освои со својот шарм, но со својата насмевка ќе се погрижи и да не го заборавите. Овој наш сограѓанин со турско потекло може да стои рамо до рамо со Бали Бег и турскиот Бред Пит бидејќи ги поседува сите квалитети за да блесне на филмското платно. Дали во своето портфолио наскоро ќе додаде и турска серија, останува да почекаме и да видиме, а до тогаш погледнете како ја глуми главната улога во видео записот за песната „Илузија“ на Едлира Биба. (NewTime.mk)
| | веќе видена

Трократно убиство денеска се случило во Кавадарци, објави Дневник. Според првичните информации зет усмртил сопруга со која подолго време имале нарушени односи, нејзините сестра и татко. Според првичните неофицијални информации кавадарчанецот кој пукал неколку пати бил пријавуван за семејно насилство. (NewTime.mk)
сите 361 | | | веќе видена

Пејачката Зорица Брунцлик која има 59 години нема влакна на јазикот да каже се што мисли, па така откри како нејзиниот фокус моментално е само на сексуалниот живот. - Јас 40 години се бавев со кариерата, раѓав деца, а сега се бавам исклучиво со секс. Не е тоа се, и разговорот е секс. За се си поприкажувам со мојата другарка – рече Зорица. Инаку освен за сексуални теми, пејачката се бави и со подготовки за претстојниот белградски концерт. (NewTime.mk/Vistina.mk)
сите 2 | | | веќе видена

СВР Скопје изминатата недела спроведе зајакнати контроли на подрачјето на Град Скопје и од страна на сообраќајната полиција санкционирани се вкупно 1.018 учесници во сообраќајот за сторени прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот. Кај 45 возачи е утврдено дека управувале возила под дејство на алкохол, потоа 74 лицa управувале возила со измината важност на сообраќајната дозвола, без возачка дозвола управувале 44 возачи, кај 22 лица е утврден сообраќаен прекршок за поминување на црвено светло, 37 возачи управувале возила со над дозволената брзина, и 28 возачи управувале возило со над 90 км на час во населено место, изречени се 69 прекршоци за некористење на сигурносен појас, 42 прекршоци за зборување на мобилен телефон, потоа 32 прекршоци за паркирање во зона на крстосница, автобуска постојка и пешачки премин, 343 прекршоци за неправилно и непрописно паркирање, за недавање на првенство на минување изречен е 1 прекршок, за недавање првенство на минување на пешаци изречени се 5 прекршоци, за ...
сите 57 | | | веќе видена

Тинејџерите кои се обидуваат да ослабнат треба да се вклучат во програма за вежбање, која опфаќа аеробни вежби и вежби со отпор, покажуват резултатите од едно канадско истражување. Исто така е утврдено дека со диета без вежбање се постигнува многу малку. Канадски истражувачи ставиле 304 тинејџери со прекумерна тежина на диета со дневен енергетски дефицит од 250 калории (мерено врз основа на трошење на енергијата во мирување). Испитаниците биле поделени во четири групи на период од 22 недели: аеробен тренинг на справи, како што е подвижна лента, вежби со отпор на тренажери и со слободни тегови, комбинирани аеробни тренинзи и тренинзи со отпор, и група на диета без вежбање. Обично се препорачуваат аеробни вежби, но главниот автор доктор Роналд Џ. Сигал, професор по медицина на Универзитетот во Калгари, вели дека е очевидно оти „оние кои правеле и аеробни и вежби со отпор загубиле масти и го намалиле обемот на струкот многу повеќе од оние кои правеле само аеробни вежби“. Диетата без вежбање довела до намалување ...
| | веќе видена

Со средства на Владата и на Општина Битола граѓаните од село Лавци добија нов асфалтен пат и ново спортско игралиште.Новиот асфалтен пат е долг 758 метри. - Владата обезбеди 5,5 милиони денари, а останатите 2,3 милиони ги обезбеди општина Битола. Секогаш кога општините имаат добри проекти, Владата излегува во пресрет и помага со цел да се развие патната инфраструктура во Република Македонија, истакна министерот за информатичко општество Иво Ивановски. - Во изминатиот период општина Битола изгради над 20 спортски терени, три спортски сали, тениски терени и интервенции врз помошниот и градскиот фудбалски стадион„, истакна градоначалникот Талески. (NewTime.mk/lokalno.mk)
сите 31 | | | веќе видена

Институтот за Судска медицина ја започна обдукцијата врз телото добиено од грчките власти. Директорот на Институтот Алексеј Дума вели дека најпрво треба да се утврди идентитетот на телото, односно, дали станува збор за прилепчанката Дениза Маркоска. Цела вечер траеле подготовките за обдукција, бидејќи телото е неподобно за анализа. Инситутот од грчките власти добил посмртница. Резултатите од реобдукцијата ќе бидат доставени до Министерството за здравство и до родителите на Дениза, како баратели на обдукцијата. Дениза Маркоска исчезна на 12 септември од бродот Серинисима, на кој работела. На 4 окромври било пронајдено тело во морските води, а обдукцијата која грчки органи ја извршиле со 99,9 отсто сигурност потврдуваат дека се работи за младата прилепчанка. Семејството побара реобдукција сомневајќи се во резултатите на грчките власти. (NewTime.mk/Telma.mk)
сите 38 | | | веќе видена

Магазинот Космополитен направил едно мало истражување што е она што мажите би го избрале пред сексот. Еве што одговориле испитаните: Спиење Речиси ниту еден маж никогаш не рекол „не благодарам“ . Но, доколку сте ја поминале ноќта во учење или сте работеле две смени, тогаш знаете дека понекогаш не е возможно да ги задржите очите отворени, па дури иако понудата за секс е точно пред вас. И доколку тогаш не дојде до секс, секогаш постои шанса за утрински секс. Мастурбација Да бидеме искрени: Сексот бара напор и фокусирање на партнерот. Тоа се многу обврски. Некогаш е поедноставно сами „да ја завршите работата“ и да легнете да спиете. Не е гламурозно, ниту секси, но понекогаш оргазмот и не мора да биде таков. Јадење Сексот е физички напор, а кога стомакот е празен, тоа воопшто не е добро. Ако се гладни, мажите не се во состојба да функционираат, а парчето пица тогаш делува подеднакво примамливо како и жената која предизвикува со погледот во спалната соба. Неограничен лимит на кредитна картичка Прашањето за милион ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред околу половина час, автомобил со прилепски регистарски таблици удрил пешак во центарот на Прилеп кај местото познато како „Реклами“. Како што јавува локалниот портал Шеталиште, тешко е повредена млада девојка која што е пренесена во градската болница во Прилеп. Полицијата врши увид на местото на несреќата. (NewTime.mk)
сите 15 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ запишаа пораз во седмото коло во АБА лигата, откако во Белград домаќинот Партизан славеше со 65-50. МЗТ одигра добро прво полувреме, на моменти имаа и предност од седум поени, но сепак по 20 минути игра резултатото беше нерешен 29:29. Партизан до нерешено на полувремето стигна благодарение на 17-годишниот Маринковиќ кој во првоот дел реализираше 13 поени. Победникот беше решен во третиот период, кога тешко МЗТ тешко ги организараше нападите, а во одбраната не можеа да се справат со Богдановиќ кој во третата четвртина постигна осум поени. Дамјан Стојановски со 10, односно Лучиќ и Симоновски со по седум поени беа најефикасни во редовите на МЗТ, додека на спортивната страна Маринковиќ реалзираше 20 поени. МЗТ по седум натпревари има две победи и седум порази и се наоѓа при дното на табелата. Во наредното коло МЗТ ќе го пречека Металац. (NewTime.mk/Makfax.com.mk)
сите 40 | | | веќе видена

Облачно време и врнежливо време се очекува во првата половина од денот недела. Во втората половина од денот врнежите ќе слабеат и постепено ќе престануваат. Во однос на количината и интензитетот на дождот, позначителни ќе бидат врнежите во источната половина од земјата. Минималната температура ќе биде во границите од 8°С до 13°С. Максимална температура до 17°С се очекува во северната половина на земјата. Во југозападниот регион максималната ќе достигне до 16°С, Најтопло ќе биде на југоисток, каде максималната температура на воздухот ќе има вредност до 18°С. Во скопското подрачје повторно се очекува облачно и дождливо време наутро и препладне, додека попладне врнежите ќе престануваат. Минималната температура ќе има вредност околу 10°С. Дневниот максимум на температурата на воздухот ќе достигне 17°С. (NewTime.mk/MeteoPro.mk)
сите 110 | | | веќе видена

Девојка со потекло од Македонија, важи за една од најпопуларните девојки во регионот откако во јавноста излезе порно филмот во кој главна улога има токму таа. Уметничкото име на оваа девојка е Анџела Вештица, а нејзиното потекло е од Македонија. Таа на 19 години сними порно филм „Ненси Фенси“, а со тоа го привлече вниманието на целиот регион. Инаку, Анџела работи како танчарка во ноќните клубови низ Белград, а во својата кариера веќе неколку пати има фотографирано за престижниот машки магазин „Плејбој“. (NewTime.mk/Vistina.mk)
| | веќе видена

Битолскиот клуб се обидува да направи конкурентен тим за настапите во Челинџ купот. Двајцата ракометари на Металург, Ацо Јоновски и Жарко Пешевски, како и уште еден десен бек од Хрватска би можеле да го засилат Пелистер пред настапите во Челинџ купот против екипата на Дукла Прага, објавуваат дел од македонските портали. Според неофицијални информации, двајцата црногорски интернационалци Богдан Николиќ и Филип Симоновиќ, ги добија потребните сертификати и ќе можат да играат за битолскиот клуб во продолжението од сезоната. Битолскиот тим долги години тапка во место и прави напори да се врати на старите патеки, но досега тоа не одеше така лесно. Се очекува полека да почнат да се стабилизираат работите и Пелистер да го заземе своето место во врвот на македонскиот ракомет. (NewTime.mk/Kurir.mk)
сите 2 | | | веќе видена

next