Зимата е на прагот, надпросечно високите температури кои ги имавме во овој период од годината драстично ќе се намалат за само една седмица, пренесува Курир. ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова е уште еден тест за работата на вашиот мозок. Ако успеете да ја прочитате оваа порака без проблем, тоа значи дека мозокот ви работи беспрекорно! Доволно е ...
сите 2 | | | веќе видена

На малолетна девојка од Загреб и бил одземен пасошот и била под постојан надзор од своите „свекор и свекрва“, кои ја присилувале на тешка работа без прекин. - ...
сите 25 | | | веќе видена

Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото, ...
сите 16 | | | веќе видена

next