Македонија ќе има придобивки со влезот во НАТО и во ЕУ. Македонско – грчкиот договор го отвора патот, зајакнат и признаен ќе биде македонскиот идентитет. „Со ...
сите 55 | | | веќе видена

Под мотото „Реалноста режира, ние правиме филмови“, ќе се оддржи деветтото издние на Фестивалот на креативен документарен филм Македокс. Македокс 9 официјално ...
сите 51 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен и се одвива по суви коловози и без проблеми. На граничните премини, ...
сите 182 | | | веќе видена

Познатиот американски бренд за брза храна „Кентаки фрајд чикен“ (КФЦ) пристига во Македонија. На средбата на премиерот Заев со Фатмир Зимбери, сопственик на ...
сите 8 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата ќе се расправа за пристапот на извршната власт за водење кампања за претстојниот референдум на 30-ти септември. „Преку ...
сите 208 | | | веќе видена

next