Македонското глумиште се простува од актерската легенда Ванчо Петрушевски. Во Драмскиот театар комеморацијата во негова чест. Петрушевски е роден на 19 април ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Дебар синоќа тројно убиство. Смртно се застрелани маж, неговата сопруга и нивната 13-годишна ќерка. Полицијата добила дојава од граѓанин, по што била ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери изутринава ќе има средба со координаторите на пратеничките групи, на која освен за интензивните активности на ...
сите 298 | | | веќе видена

До понеделник пратениците треба да се изјаснат дали ќе учествуваат во јавната кампања на референдумот закажан за 30-ти септември. Собранискиот спикер Џафери ...
сите 223 | | | веќе видена

Високата цена за лекување на починатата Ева Крстаноска во германската болница било причина зошто детето не било испратено таму- тврди таткото на починатото ...
сите 11 | | | веќе видена

Заштитениот сведок раскажа дека ги видел телата на четирите убиени момчиња на брегот на Смилковското Езеро. Тој, на новото рочиште за случајот „Монструм“ беше ...
сите 47 | | | веќе видена

До понеделник пратениците треба да се изјаснат дали ќе учествуваат во јавната кампања на референдумот закажан за 30-ти септември. Собранискиот спикер Џафери ...
сите 153 | | | веќе видена

80-те милиони денари за референдумот се од резервните функции на државата и тоа нема да предизвика ребаланс на буџетот, појаснува министерот за финансии ...
сите 43 | | | веќе видена

next