Мотика

Само имаше еден мал проблем. Возот сеуште не беше дојден. За среќа се најде еден храбар човек и им ги спаси животите и на мајката и на ќерката.
| | веќе видена

Мишел Освалд е графички дизајнер кој работи во рекламна агенција, а слободното време го користи за да си направи нешто за своја душа. Погледнете ги неговите обработки на обични фотографии.
| | веќе видена

Дејвид Глешин веќе 20 години живее на изолиран мал остров во близината на Австралија. Неговата животна приказна е многу интересна. Дејвид бил бизнисмен и во 1987 година изгубил 10 милиони долари на берза. Островот на кој живее неговата компанија го изнајмила на 20 години, а во договорот стоело дека за тие 20 години на островот треба да се изгради луксузен хотел. Бидејќи на островот место хотел сега има само мала колиба, Робинзон наскоро ќе мора да го напушти својот дом.
сите 6 | | | веќе видена

Пред милион години човекот успеал да го победи стравот од огнот и започнал да го користи како алатка. Животните сеуште се плашат од огнот. Сите, освен 31 годишниот бонобо шимпанзо Канзи, кој обожава скара која сам ќе ја зготви. Доктор Сју Севиџ-Рамбух е фасцинирана од способноста на бонобо шимпанзата и со помош на Канзи истражува како се развивал човечкиот мозок во далечното минато.
| | веќе видена

Каролина Руфо е плавуша каква што замислувате од прва, кога ќе го слушнете зборот. Таа цело лето на една Украинска телевизија читаше политички вести. Одлична идеја, дури и јас би гледал вакви политички вести :)
| | веќе видена

Не судете ја книгата според кориците! Луси Спраген е обична девојка, која нема да ве плени со својот гламурозен секси изглед, но ќе ве освои со хумористично-забавната музика која ја создава. Песната и се вика "Ода на синоќешното пиење" а текстот, музиката и изведбата се причината поради која после настапот на Луси публиката скандираше "сакаме уште, сакаме уште".
| | веќе видена

next