Мотика

Компанијата „Аерофлот“ неодамна лансираше нова рекламна кампања во Белгија, во која ги повикуваа европските граѓани да го откријат руското гостопримство. Но има еден детал на фотографијата која ја избраа за плакатите, кој не праќа баш добра порака :). Доколку знаете и некоја друга неуспешна туристичка реклама споделете ја во коментарите.
| | веќе видена

Избор смешни, чудни и необични моменти од Италија кои ќе ви ги развеселат следниве две минути.
| | веќе видена

Хака е традиционален воен танц на Маорите за оплакување на воините кои загинале во битка. Во танцот се чувствува гневот и бескрајната тага за загинатите другари!
сите 4 | | | веќе видена

Од кај знае дека е црно па да зборува како црнец?
| | веќе видена

Корејската мега поп ѕвезда PSY кој стана вистинска интернет ѕвезда реши да настапи во живо во Кореа. Погледнете како изгледаше неговиот концерт, колку луѓе дојдоа, како се забавуваа и колкава е моќта на интернетот.
| | веќе видена

Индиецот Вену Малеш е новата интернет ѕвезда. Тој има само една песна која што сам ја напишал. Слушнете ја песната за која што ќе се зборува наредните месеци :) Еве што вели авторот за своето "ремек дело": "Тоа е мој живот и ќе правам што сакам" е реална, психолошка и филозофска песна која ја напишав јас. Мојот живот ме инспирираше да го напишам текстот, текстот ме инспирираше да ја напишам музиката, текстот и музиката ме инспирираа да пеам. Така вистински се роди песната. Зборовите во текстот на песната се вистински напишани од дното на моето срце, што го опишува "Мојот став". Идејата да ја напишам песната потекна од моите злонамерници (критичари, обесхрабрувачи, итн.). Затоа, оваа песна од срце им ја посветувам на моите злонамерници. Ви благодарам Вену Малеш
| | веќе видена

Огромните океански длабочини кријат многу мистерии. Илјадници необични, сосема непознати и до сега не видени животни. Повеќе работи знаеме за месечината отколку за длабочините на океаните.
| | веќе видена

Најголемото мочуриште во светот се наоѓа во Јужен Судан во долината на Белиот Нил. Неговата површина во средината на сезоната на дождови е речиси колку цела Англија. Но и овде, без разлика на се, живеат луѓе.
сите 2 | | | веќе видена

Пред да почне есента и тмурното време, да поуживаме уште малку во убавите летни кадри.
| | веќе видена

Само погледнете ги сликите и ќе ви стане јасно зошто овие прекрасни девојки се со овие момци. Од љубов зарем не?
| | веќе видена

Голема колекција креативни дизајн решенија за вашиот дом. Ви препорачуваме внимателно да погледнете ако во иднина планирате да правите нешто со просторот во кој живеете. Има навистина добри идеи.
| | веќе видена

next