Мотика

Таткото и ќерката се познати како "Тим Меди" и до сега учествувале на повеќе од 70 трки, меѓу другото и на полу маратони, триатлони, а во сабота тие ќе учествуваат на трка од 25 километри. Целата инспирација да успее да истрча 25 километри, притоа туркајќи ја количката со својата ќерка, таткото ја црпе од љубовта спрема неа. Приказната за 13 годишната Медисон е повеќе од трогателна. 2 месеци после раѓањето докторите откриле дека Медисон нема да може да оди, ниту да зборува, а не биле сигурни ни дали воопшто може да гледа. Но "таткото на векот", како што почнаа да го нарекуваат луѓето, успеа да направи вистинска физичка и психичка промена кај својата ќерка. Од пред 3 години таткото целосно се откажал од пушењето и почнал да трча заедно со неговата ќерка. "Порано пушев по 2 кутии цигари на ден се додека не се роди Медисон. Кога прв пат ја видов, пред 13 години, се се промени." - вели таткото. Трките не "Тимот Меди" само што многу и значат на Медисон, туку се инспирација за многу луѓе, како доказ дека само со ...
сите 18 | | | веќе видена

Во 50-те години на минатиот век тренд меѓу планинарите беше поставувањето кампови на карпи.
| | веќе видена

Шампионатот одамна помина, а сеуште се појавуваат нови и нови фотографии од симпатичните навивачки кои ги бодреа своите земји. Денес ќе плакнеме очи со германските навивачки на Евро 2012 ;).
| | веќе видена

Светски познатиот бренд IBM е регистриран во 1967 година, и до ден денешен тие имаа конзервативни ставови скоро за се. Но неодамна главното седиште доби нови канцеларии. Дали ова е знак за едно ново време во развојот на компанијата? Да погледнеме во каква атмосфера сега работат вработените во IBM.
| | веќе видена

Помина само година и пол од нуклеарната несреќа во Фукушима, а веќе започнаа да се јавуваат генетски мутации кај инсектите. Научниците открија многу необични крилја на пеперутки и мутации во нозете. Според научниците мутациите ќе бидат многу поинтензивни во наредните генерации.
сите 3 | | | веќе видена

Ова е Ален Лоран, познато украинско ТВ лице. Таа одбра многу необичен начин за да го сврти вниманието на јавноста. За секој купен подарок, девојката јавно му изразува благодарност на својот дечко и тоа ни помалку ни повеќе туку преку огромен билборд. Благодарам за одморот Благодарам за автомобилот Благодарам за бундата Благодарам за усните Благодарам за зелката Благодарам за новите чевли
| | веќе видена

Поради својата големи димензии, мазна површина, висока површинска рефлексивност и плитката вода со која е покриена рамнината Салар де Ујуни во Боливија, се добива впечаток дека одите по небото. Салар де Ујуни е најголемата природна рамнина од сол во светот со зафатнина од 10.582 километри квадратни.
| | веќе видена

Познатата јапонска косплеј девојка Шоко Накагава се појави на еден локален ТВ канал со многу необична шапка. Нејзината шапка беше направена од живи гигантскии лебарки.
| | веќе видена

Боливската влада реши да направи експеримет од неколку затвори. Им дозволија на затворениците да можат да живеат со своите споруги и деца внатре во затворот. Чувари има само од надвор. Затворите повеќе изгледаат како изолирани села отколку како казнено-поправна установа.
| | веќе видена

Ново огромно продолжение, со една цел да ве насмееме и да ви го разубавиме денот.
| | веќе видена

После победата во финалето на Олимпискиот фудбалски турнир, мексиканските навивачи не можеа да ја запрат радоста. Кутриот репортер не знаеше како да се справи со жената :)
| | веќе видена

next