Мотика

Што можеше (и сеуште може) да се сретне на палжите ова лето.
| | веќе видена

Мала фото-екскурзија до најмистериозното и најубавото место во Кина, пештерата и светилиште Лонгмен. Во далечната 402 година, локалните жители почнале да резбаат во камењата и глината. Денес, туристите можат да уживаат во убавината на повеќе од 7000 неверојатни, одлично зачувани скулптури.
| | веќе видена

Првото место и припаѓа на 24 годишната поп-принцеза Ријана со 59 600 000 фанови на Фејсбук и 23 800 000 следачи на Твитер. На второ место е Лејди Гага која има 53 милиони фанови на Фејсбук Третото место му припаѓа на Џастин Бибер. На Твитер има 11,9 милиони следачи, а на Фејсбук 60 милиони фанови. На четврто место е Еминем Петтото место и припаѓа на Кети Пери Шакира е 6-та 7-мо место за Крисијано Роналдо Осмото место е за Тејлор Свиф која никогаш не се умори да им го покаже на фановите секој момент од нејзиниот живот На девето место е Лил Вејн кој има над 40 милиони Фејсбук фанови. На десето место е Селена Гомез
| | веќе видена

Неверојатно е колку необични луѓе живеат на нашата планета. Овој фрик себе си се нарекува Павел Петелот, а се претставува како дел од Московската гламурозна уметничка толпа.
| | веќе видена

Дури и најсилните луѓе не можат ништо против „забот на времето“. Силвестер Сталоне - 66 години Чак Норис - 72 години Долф Лундгрен - 54 години Жан Клод Ван Дам - 51 година Џет Ли - 49 години Арнолд Шварценегер - 65 години Џејсон Статхам - 44 години Тери Крјус - 44 години Брус Вилис - 57 години
сите 3 | | | веќе видена

Во градот Џуџоу во централната провинција Хунан во Кина се наоѓа „Jiutian International Plaza“, еден од најпознатите пазари за чевли на големо. Погледнете како сопствениците го искористиле покривот на зградата.
| | веќе видена

Пред 8 години овој жител на кинеската провинција Џилин сам направил бомба за да оди на риболов. Но, пиротехниката не му била многу јасна, па бомбата случајно експлодирала и останал без двете раце. Немал доволно пари за да они во болница, но имал доволно сила и мозок за сам да си направи вештачки раце. Сега тој живее нормален живот и секој ден си работи на својата фарма.
сите 4 | | | веќе видена

next