Мотика

Девојките со кои познатиот актер Леонардо Ди Каприо беше во врска од 1994 година до денес. 1994 - Бритни Даниел 1994 - Бриџит Хол 1995 - Наоми Кемпбел 1995 - Клер Дејнс 1996 - Кристен Занг 1997 - Лини Дитрихсон 1997 - Хелена Кристенсен 1998 - Бижу Филипс 1998 - Ембер Валета 1998 - Лив Тајлер
| | веќе видена

НЕВЕРОЈАТНО, ЕНЕРГИЧНО, НЕУМЕРЕНО ШОУ НА СЦЕНА !! Организаторите ветуваат екстра забава до раните утрински часови, добра музика, спектакуларен концерт за паметење, незаборавно доживување за сите генерации... целокупно летно задоволство!!! Атмосферата ќе ја разгорат предгрупата NEWSOUND BAND, а потоа следува неколкучасовен кој ќе се прераскажува следните години! Влезници во претпродажба: Mк тикетс, Билетарата на Аква парк 200ден, а на врата 250ден. Во тек е и наградна игра за гратис влезници.
| | веќе видена

Човечката фантазија не седи мирна. Дури и кога одиме, кога седиме и се возиме, кога чекаме, таа си работи. Сигурно секој од вас си играл во паметот некоја ваква или слична игра. Се почнува во детството кога фантазијата е најголема. Какви игри си игравте вие со вашата фантазија?
| | веќе видена

За да се промовира трката во Формула 1 која ќе се одржи во Њу Џерси, САД следното лето, познатиот F1 возач Дејвид Кулхард го извози тунелот Линколн. Тунелот е долг 2.4 км и под реката Хадсон оди од Њу Џерси до Њујорк Сити.
| | веќе видена

Одвај научило да оди а веќе знае да плива. Што мислите за теоријата дека секое бебе знае да плива од самото раѓање?
| | веќе видена

Секоја година за љубителите на електронската музика во Белгија се одржува фестивалот „Tomorrowland“. Да погледнеме како оваа година помина овој настан, на кој дојдоа многу диџеи од целиот свет. Да се потсетиме и на еден незаборавен момент од фестивалот (
| | веќе видена

Нова порција девојки со квалитетни деколетеа, кои е тешко да ги погледнеш во очи.
| | веќе видена

Пред вас е Деви Лал, тој има 43 години и живее во Њу Делхи (Индија). Секој ден оди на работа и ја чисти градската канализација. Тој НУРКА во човечки отпад за 3,5 долари дневно и гратис шише ракија за дезинфекција. Само во оваа година во Њу Делхи 61 лице починало како резултат на својата тешка професија. Дали сеуште мислите дека имате лоша и тешка работа?
сите 4 | | | веќе видена

next