Мотика

На талентираниот уличен музичар Брајсон Андрес не му треба бенд. Доволна му е неговата електрична виолина и педалот за повторување, за да звучи како бенд со 5-6 музичари. Уживајте во неговата изведба на хитот "Apologize" од One Republic.
| | веќе видена

Снимки од зад сцената за да осетите како вистински изгледа да се работи како професионален фотограф кој фотографира згодни разголени девојки.
| | веќе видена

Ако некогаш помислите да правите нешто вакво, размислете повторно и повторно, се додека не си најдете друга забава.
| | веќе видена

Видео снимено после гледањето на "Чудниот живот на Тимоти Грин", филм на Дизни кој само што започна да се емитува во кината во САД. Иако критичарите го нарекоа "Feel Good" филм на сезоната, сепак сите деца не мислат така.
| | веќе видена

Луѓето малку забегуваат во обидите на уникатен начин да бидат во центарот на вниманието.
| | веќе видена

Да ги погледнеме најдобрите и најлошите места за живеење во светот, според истражувањето извршено од „Economist Intelligence Unit“. Во годишното истражување и оваа година биле вклучени 140 градови од светот, кои се бодуваа според повеќе од 30 фактори меѓу кои и здравство, образование, инфраструктура, стабилност, култура и опкружување. Македонија не беше вклучена во истражувањето, но верувам во коментарите ќе објасните каде точно се наоѓаме ние :) 10-то место. Окленд, Нов Зеланд. Тој е оценет со 95,7 поени од вкупно 100. 9-то место. Перт, Австралија. 95,9 поени. 8-мо место. Хелсинки, Финска. 96,0 поени. 7-мо место. Сиднеј, Австралија. 96,1 поени. 6-то место. Аделаида, Австралија. 96,6 поени. 5-то место. Калгари, Канада. 96,6 поени. 4-то место. Торонто, Канада. 97,2 поени. 3-то место. Ванкувер, Канада. 97,3 поени. 2-ро место. Виена, Австрија. 97,4 поени. 1-во место. Најдобриот град за живеење на земјата е Мелбурн, Австралија. Тој доби најголем број на поени - 97,5. На следната стана видете ги 10-те најлоши ...
| | веќе видена

Кај девојките од американските сајтови за запознавање се појави нов тренд. Тие ставаат свои фотографии речиси топлес (ги покриваат малку градите со рацете), а лицето им е целосно сокриено на фотографијата. Прашање: Зошто да се покриваат градите ако лицето не се гледа? :)
| | веќе видена

Хотелот „Banyan Tree Madivaru“ на своите гости им нуди шатор кој ќе ги обезбеди сите потребни услови за вистински рајски одмор! Цената за едно ноќевање во ваков шатор е „скромни“ 2255 долари.
| | веќе видена

Се ближи 1-ви септември, најомразениот ден за учениците ширум светот. Дека е тоа така може да се види и по нивните фаци од првосептемвриските групни фотографии. Едно нема насмеано и расположено :) Бангладеш Бразил Русија Англија Јапонија Куба Нигерија Англија (во село) Англија (елитно училиште) Холандија
| | веќе видена

next